Bývalý agent CIA Jonathan Cold (Steven Seagal) se záhadně objevuje v hledáčku zpravodajské služby poté, co vysvobodil z vězení nebezpečného obchodníka se zbraněmi a chystá se pomoci skupině teroristů, kteří chtějí získat jadernou zbraň a použít ji při útoku na USA. Všichni si mysleli, že je Cold mrtvý, tak proč se tak najednou vynořil? A jak může být teroristům užitečný? CIA má celé spiknutí pod kontrolou až do chvíle, kdy ji teroristé oklamou a celá země je rázem bezbranná. Ve strhujícím závěru závisí bezpečí milionů lidí na tom, jestli se podaří najít odpověď na neřešitelnou otázku Na čí straně vlastně stojí Cold? (oficiální text distributora)

Deratizer

Film samotnej je tuctový akční film s tuctovým dějem, kterých je tuny a tuny, Seagalovy filmy se točí furt kolem toho samýho, bývalej agent....a dál už to každý zná. Bylo by to i na tři hvězdičky, ale aby mistr bojových umění prakticky ve filmu nic nepředvedl a bojové scény byly natočeny účelně tak, aby nebyly vidět detaily ,aby se náhodou Seagal nemusel zabývat nějakou složitější bojovou choreografií, nebo se náhodou nezapotil, tak to ať jdou s tímto do prdele. Od čeho tam ten Seagal je??? Lidi chtějí vidět jeho techniku, přehledný chvaty a souboje, ne film, kde Seagal nic nepředvede nebo to za něj milostivě dělá dablér a film těží jen z toho, že se tam objeví jeho osoba v hlavní roli. Není to tím že by na to neměl, ale asi je zatěžko se tím víc zabývat. Každý kritizuje Zabijáka, ale tam je aspoň něco vidět, např schopná bitka v baru. Seagal už na bojové umění zřejmě zanevřel a kdoví zda se tomu ještě vůbec věnuje alespoň rekreačně, podle všeho už je to pro něj minulost, jinak by v těch filmech něco předváděl a pracoval by na choreografii bojových scén. Takový mistr a nepředvede už jedinej detailní chvat. Je prostě poznat, že ho ty filmy ani netankujou a točí to jen pro obživu. ()

helloween93 odpad!

V rámci Seagalovy tvorby sice jde o film z doby, kdy točil sračky, ale aspoň ještě v Americe, teď točí pořád stejné sračky, ale výhradně už jen v Bulharsku nebo Rumunsku. Proč hodnotím odpadem? Protože jde o nudný “špionážní” thriller, kde má Seagal dva krátké souboje (ve skladu a na schodech) a v obou případech jde vidět, že tvůrci vybrali nevěrohodného dubléra, ve zbytku filmu buď Seagal pronáší moudra a rádoby vtipné hlášky nebo zrovna hází atomovku z vrtulníku do moře. Plutonium se z přísně střeženého objektu pašuje v termosce na kafe a radikální teroristy hrají studenti z divadelního kroužku. Plusové body tak jsou pouze za honičku a za výskyt a zničení BMW E21 a E28. Nejhorší na tom všem je, že mi zítra čeká další Seagalovka. Málem bych zapomněl na dvd cover, kde je vyobrazen kop, kterému se žádný ze soubojů ani na hony nepřiblížil. ()

MickeyStuma

Steven Seagal má v poslední době své akční snímky tak podobné, že určitě mnohým uniklo, že se tímto dalším počinem vrátil k postavě nájemného tajného agenta Jonathana Colda ze snímku ´Cizinec´ (2003). Tentokrát se bude snažit zabránit teroristickému odpálení nukleární bomby. Námětem opět nic nové, avšak tentokrát, jak jinak, pod hlavičkou nízkorozpočtové omšelosti se značkou typické seagalovky. Nás na začátku pobaví zpráva, že měl Cold umřít v Praze. Scénárista to tam dal zřejmě kvůli ději předchozího snímku, který se odehrával v Polsku. Zkratkovitý děj příběhu se snaží zaujmout, ale příšerné kamerové záběry především na Seagala, klišé s velkým K a každou vteřinou naprostá nevýraznost, vše klasicky shazuje hlouběji, než je jinak možné. Na druhou stranu je snímek akčnější a dokonce tu je i silniční honička s náklaďákem. I to je však hrůza. Jim Wynorski, který si takové scény ve svých nízkorozpočtových videofilmech v devadesátkách, které také nepatřili k nejvýraznějším, doslova užíval, je měl zrealizované a nasnímané mnohonásobně lépe. Jedno však tento počin s filmy Wynorskiho společné má a to jsou některé převzaté akční scény z jiných filmů. V rámci nízkorozpočtových videosnímků určitý standard, ale jinak snad jen na jedno zhlédnutí jako znouzectnost, když nebude po ruce něco jiného. ()

fraktal odpad!

Překvapuje mne účast i poměrně známějších tváří na této šílenosti. Naprosto nedoporučuji sledovat (jinak než v bezvědomí)! :( ()

duffi odpad!

po shleduti mam pocit, ze Seagal nechce otravit nas, ale chce otravit tim hranim sebe, je tak presvedcivej, ze u to nemuze nikdo uverit ()

Acrobat odpad!

To isté miesto v nudných záberoch. To isté miesto prerozprávané inak. Čierny úsvit však výchádza nad niekedy atletickým Števom. Počul som, že Spectre nemá epické momenty. Tu je pár. Netuším, či je vizitkou veľkoleposti ak sa hlavný hrdina dá zastupovať pri držaní zbrane. Opäť je stuntmam ten, čo je hrdinom, no tu je už volaný k postoju. Neatkívnemu. Len držať v ruke zbraň a všetka práca sa zvalí strihačovi, aby v rýchlom slede striedal Števov ksicht a nabudil dojem, že drží, páli, rozpráva, píše do notebooku. Kto je vlastne Cold? Chladná pustatina príbehu, dramaturgie a akčnosti, herectva, či prekvapenia. Nemožný mix prízemnej filmariny, ktorá nemôže baviť z rozumových, nie emočných dôvodov. Časy, kde Števo za Jamajčanom behal 5 minút čistého filmu sú od milénia dávno preč. Živorenie. (videné 07.04.2016, DajTo) ()

rublik05 odpad!

Dřív mě tento film bavil teda o mnohem víc. Dnes je to pouze trapné béčko, jehož děj se táhne jak dětský sopel a je absolutně bez nějakého zvratu či emoce. Souboje a přestřelky mizerně natočené a dle dostupných informací se vlastních soubojů ani sám velký mistr Seagal nezúčastnil. Pokračování už tak nudného Cizince vůbec, ale vůbec nevyšlo a film je snad ještě víc nudný, než právě již zmíněný předchozí Cizinec. V podstatě ani nevím, co mě na filmu zaujalo. Snad jen ten připitomělý děj a ještě stupidnější herci a dialogy. Z roku 2005 je to jednoznačně nejhorší Seagalův snímek a celkově vzato asi i jeden z jeho nejhorších filmů vůbec. 0/10. ()

Likan7 odpad!

Velký návrat pro Jonathana Colda! A opět je to příšernost, možná dokonce ještě horší než jeho první film. Začínám si myslet, že si celou svou kariéru fakt Seagal myslel, že je největší frajer. Faktem ale je, že budu na fláky jako Patriot vzpomínat, jeho další filmy totiž stojí za starou belu. ()

marlon

Naivný, smiešny a dementný príbeh s rovnako "kvalitnými" akčnými scénami! Nad tým sa človeku rozum zastavuje! Steven teda zase raz nesklamal! ()

Mes-siah

Čím novšia segalovka, tým horšie. Nechápem jak niekto dokáže mať tak dlho trvajúcu klesajúcu úroveň. To už je heroický výkon. Ani som do nedopozeral. A to mám Segala rád. No škoda, ešte sa o to pokúsim. ()

macetoma odpad!

Další akční film se Segalem a opět o ničem. Chtěl jsem se dodívat do konce, ale nešlo to. Byl jsem z toho tak unavený, že jsem u toho usnul. Nelogické scény a unylý scénář z toho dělají jeden z nejhorších akčních filmů co jsem zatím viděl. Vyhněte se tomu, je to odpad, nedoporučuji ani fanouškům Segala, zkazíte si zbytek dobrého mínění o něm. ()

borohub

Slabé dost slabé. Děj je nudný, pomalý. Postavy nesympatické, seagal taky ne nějaký extra výkon. Řekl bych že jeden z nejhorších seagalových filmů(každopádně kvalitou to nepřekoná patriota, tudíž musím dát 1 hvězdu) ()

ostravak30

Filmy Stevena Seagala jsou zhruba stejné jako ty Dolpha Lundgrena či Jeana-Claude Van Damma a dalších. Prostě střílečka akčňárna často bez pořádné hlavy a paty či kvalitního scénáře. Ale tak to prostě je. Jsou fanoušci těchto filmů a řadu z nich považují za kultovní. Bohužel tenhle snímek je slabší stránkou S. S. Měl i kvalitnější filmy. Nelíbí se mi ani herecké výkony, ani scénář a hudba, špatná je kamera a i střih. Tohle je bohužel slátanina něčeho, co má připomínat film. Ani ty akční scény nejsou provedené úplně dobře. Steven má rozhodně za sebou i lepší filmy. ()

JackBurda odpad!

Nice se neděje, akce je nudná a krátká a z nějakýho důvodu je to sequel Cizince. Naprostá zbytečnost, kde mě občas rozesmál Seagalův dubl, kterej si ani nemohl dovolit stejnej oblek, jako Seagal. ()

smrtubohem odpad!

Tato šmíra si nezaslouží ani hvězdu, protože výbuch atomovky a vůbec závěr filmu bylo něco absolutně příšernýho a neskousnutelnýho. Děj nula, souboje velmi spabé, Seagal vystupuje jako pochodující a blekotající panděrák, u nějž mi mnohem víc než pupek vadí ty hrozný hadry a chůze(běh ne, běhat totiž už nemůže). ()