Vějíř lady Windermerové

• USA A Good Woman (více)

Současné filmové adaptace her Oscara Wilda, jako například Ideální manžel nebo Jak je důležité míti Filipa, se většinou věrně drží originálu a odrážejí reálie viktoriánské Anglie 19. století. Režisér Mike Barker a scenárista Howard Himelstein však důvtipně přenesli stejnojmennou Wildovu hru do komunity Angličanů a Američanů žijících ve třicátých letech na italském pobřeží Amalfi. Mladá lady Windermerová, v podání Scarlett Johanssonové, podezřívá svého manžela z milostné aférky s nově příchozí, skandály opředenou paní Erlynnovou (Helen Huntová). Sama však není daleko od toho, hodit za hlavu předchozí život a pověst a podlehnout milostným návrhům lorda Darlingtona (Stephen Campbell Moore). Záhadná paní Erlynnová má ale dobrý důvod jí v takové pošetilosti zabránit. Atraktivní, sluncem projasněné a vtipné drama nabízí překvapivý pohled na Wildovu klasiku a těží ze skvělých hereckých výkonů, mimo jiné Toma Wilkinsona a Mileny Vukotićové. (oficiální text distributora)

Lima

Příjemné překvápko. Velkou roli určitě sehrála předloha brilantního glosátora lidských vztahů Oscara Wildea, takže ty vybroušené dialogy bylo radost poslouchat (zejména trefné a lehce ironické životní postřehy Toma Wilkinsona), stejně tak bylo radost nasávat tu báječnou atmosféru 30.let min.století (precizní výprava a příjemná dobová hudba) a odsýpalo to jako švýcarské hodinky. A navrch další ujištění, jak báječnou a nedoceněnou herečkou je Helen Hunt!! „Filmový babinec“ par excellence. ()

MM_Ramone

"Vejár lady Windermerovej" je voľnou filmovou adaptáciou literárnej predlohy od Oscara Wilda. Príbeh vzťahového trojuholníka medzi mladou, krásnou lady Windermerovou, jej atraktívnym, bohatým manželom Robertom a záhadnou, zvodnou pani Erlynne pozvoľna vyústi do finále, v ktorom sa odhalia dlho skrývané tajomstvá jednotlivých postáv. Dej sa odohráva v tridsiatych rokoch, dvadsiateho storočia v malom talianskom, prímorskom mestečku Amalfi, kde žije početná anglo-americká komunita dekadentnej aristokracie. Zaujímavé historické obdobie a atraktívne prostredie. Na záver ešte musím podotknúť, že predstaviteľky hlavných ženských úloh, Helen Hunt a Scarlett Johansson, výborne stvárnili svoje postavy. *** ()

Elyssea

Popiska u filmu (alespoň na DVD) je naprosto zavádějící. Čekala jsem souboj v ženské rafinovanosti a ono nic. Nicméně nebyla jsem zklamaná. Vějíř je příjemná konverzačka, se sympatickou Johansson a stále dobře vypadající Hunt. Děj plyne pozvolna a občas potěší hříčkami v dialozích. Přesto zůstává mírně nadprůměrnou jednohubkou, která se z hlavy vykouří hodinu po zhlédnutí. ()

misterz

Vtipná, slnkom zaliata adaptácia hry Oscara Wilda. Nedá sa povedať, že by ma zápletka o "domnelej" nevere vyslovene nadchla, ale nemôžem jej uprieť veľkú dávku zábavy, ktorá v tomto prípade fungovala hlavne na princípe vtipných glos a spoločenských bonmotov od lenivých lordov, ktorí nemali celý deň čo na práci, iba posedávať, popíjať, fajčiť dútniky a rozoberať rôzne spoločenské témy od výmyslu sveta, hlavne len aby to nejako súviselo so ženami. Veď čo už len mohli celý deň s toľkými peniazmi robiť? Wilde bol majster spoločenských bonmotov a je to tu aj vidieť. Na zahodenie nebola ani kostýmová tvorba a predvojnová prímorská atmosféra, v ktorej pekne vynikli oba opačné charaktery hlavných hrdiniek - Hunt a Johansson. Z mužských hercov jednoznačne dominoval Tom Wilkinson, u ktorého ide bezpochyby o jeden z jeho najlepších hereckých výkonov. Do nadpriemeru chýbalo len málo. 69/100 ()

Autogram

Nebola to až taká kostýmová nuda, ako som predpokladal, práve naopak. Nielen časté bonmoty starších pánov to oživovali, ale aj samotná myšlienka na záver ma príjemne prekvapila. A nielen jedna, bolo ich tam dosť. Len škoda, že som sa nedozvedel, prečo to hlavné tajomstvo muselo byť také tajomné, že chcelo zostať tajomstvom až do samého záveru. –––– Některé ženy přinášejí štěstí kamkoli přijdou. Jiné, když odejdou. Já dělám obojí. –––– O manželství přemýšlím velmi. Proto jsem svodobný. –––– Tu chybu jste udėlala vy, je to vaše břímě. Neste je! Přiznáním byste je předala tomu, koho milujete. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson