Jessemu už je sedmnáct a s indiánem Randolphem pracuje na malé výzkumné lodi Noah, s jejíž pomocí vědkyně Drew Halbertová zkoumá důvody klesajícího počtu velryb. Ve stejnou dobu se desetiletý Max Wesley poprvé vydává s otcem, rybářem Johnem, na lov velryb. Krvavá jatka se mu však nelíbí a při útoku zraněné kosatky Willyho spadne do moře. Kosatka mu neublíží a později se dokonce zdá, že se s ním pokouší komunikovat. Zatímco Jesse ošetří zranění, způsobené harpunou, zjistí Max, že otec zásobuje velrybím masem černý trh. A když ho velrybáři nutí po kosatce vystřelit, záměrně mine. Velrybáři ukryjí harpuny, když se objeví loď Noah s kapitánem Drakem a Jesse pochopí pravdu. Drake odmítne ohlásit podezřelou loď policii, protože nemá důkazy. Jesse malého Maxe zaveze do zátoky za kosatkami, vypráví mu o velrybách a nechá ho, aby si hrál s Willym. Situace se dramaticky vyhrotí, když si velrybáři pořídí hydrofon a chtějí k sobě kytovce přilákat během nočního lovu... (TV Nova)

peetriss

Proč se hollywoodští filmaři snaží vyždímat s každé aspoň trochu úspěšné látky více, než činí její potenciál? Trojka Willyho je extrémně zbytečné pokračování, a podle toho byla zaslouženě "odměněna" kasovním neúspěchem. Ale co víc - jedná se o film, kde totálně selhali scénáristé svým výpotkem s mnohými do očí bijícími nesmysly. Režisér Pillsbury je v té hlouposti ještě podpořil. Hvězdička za výborné kosatky a práci s nimi. ()

Emzet odpad!

Tak tohle už je moc. Vlézt potřetí do té stejné řeky, kde se o vás potřetí otře totéž lejno, to není nic pro mě. ()

Clavius

Jedna hvězdička za alespoň krásné záběry přirody. Kdyby to raději sestříhali do dokumentárního filmu National Geographic, možná by to dopadlo líp. ()

Pfff

dávám 2 * vzhledem k tomu,že už si nepamatuju,který z těch dílů byl který...ale myslím,že je to úplně jedno,prtože obě poračování za nic nestály. ()

Hopkins odpad!

Původně jsem uvažoval o Jedné hvězdičce ale přihledl jsem i ktomu že druhý dil byl slabší a už tehdy to mělo skončit ale ten třetí byl vážně už o ničem a dokonce sem se na to ani nedodíval . takže 0 neshledal jsem tam krom těch kosatek nic zajímavéo. ()

Bart16

Tohle považuju za jedno z nejhorších filmových pokračování v historii.Jednička byla naprosto skvělá srdeční záležitost,dvojka sice byla míň kvalitní,ale aspoň to bylo dostatečně napínavé,ale trojka je opravdu o ničem.. ()