Estrellita

Extrémně nudný film, který si je své imbecility a naprosté zbytečnosti vědom, a tak se snaží přitáhnout diváky aspoň na nahaté ženské, což se mu v mnohých případech taky vede. Nedostáváme nic nového, ze sympaťáka Olivera Wooda tady vyrobili uťápnutého chudinku, připadli pár podobných existencí, trochu patosu a spoooustu předvídatelných klišé, která jsou dávkována v čím dál větší míře, jak film konečně spěje k té (mnou vymodlené) stodruhé minutě. Jedinou výhodou je právě to, že tvůrci evidentně věděli, jaký paskvil točí, a nestyděli se udělat si srandu sami ze sebe - objevuje se pár dobrých sebeparodických scén, za které dávám tu jednu hvězdičku. 11% ()

David.Darco

Veľmi minimalistický film s chytrým scenárom, ktorý spočiatku ponúka väčšiu voľnosť interpretácie. Postupne sa však táto voľnosť uzatvára (až na jednu nedopracovanú odbočku). Sean Ellis vedie nie len hercov, ale aj diváka postupne k jednej interpretácii zastavovania, spomaľovania, plynutia času, ktorá ale funguje aj napriek svojej doslovnosti. Navyše je to myšlienka ušľachtilá a nadčasová. Na to ktorú stranu tohto problému predstavuje Ben a Sharon sa budete ale musieť pozrieť už sami. Veľmi príjemný film o umelcovi intelektuálovy s problémami obyčajných ľudí, nachádzajúcom odpovede medzi obyčajnými ľuďmi (prostredie supermarketu a všetky vedľajšie postavy boli mimoriadne vtipné a podarené). P.S. - Mám silný dojem, že film aj s jeho scénami zastavovania času a celkovou myšlienkou mohol byť inšpiráciou pre neskoršie, rozprávkovejšie, ale zároveň trpkejšie Chazellovo dielo. ()

Remivsremi

Hlavní myšlenka filmu se mi líbí. Hledání, co je krása, jak si ji každý vykládá,  a že se občas musíme zastavit, aby nám neutekla. Je to však zabalené v nevábném kabátku příběhu, který jen tak jaksi sám od sebe plyne. Ano, tak možná život vypadá, ale to neznamená, že z toho vznikne kdovíjak povedený snímek. Ve výsledku spíše zklamání. Scéna s pádem do postele je úžasná a i dál se najde pár potěšujících scén. ()

Sfinkter

Osvěžující romantika, která si na nic nehraje a přitom nabízí výborný scénář a neuvěřitelně sympatické charaktery. Mnohokrát se zamyslíte a mnohokrát se také zasmějete. ()

bubun odpad!

Tohle přetrpět bylo opravdu umění! Ty kecy! Taková pozérská rádobyumělecká zhovadilost! Otázkou není, proč to proboha není modré, ale proč to sakra není černé?! "Kdysi jsem chtěl vědět, kde sídlí láska" .... Schematická vyumělkovaná pitomost, ve které byly nejsvětlejšími momenty perverzní vtípky - a to už je hodně špatné. ()

Mirokukii

Velmi netradiční romance, v uměleckém stylu. Pánské publikum jistě ocení nastavení a ukázky, velmi pěkných, nahých částí ženského těla. Ano hlavní postava je malíř, který si zrovna neprochází šťastným obdobím, co se lásky týče. Humor mě nezábavný. Film, který, i přes zobrazování odhalených prsou, nedokázal udržet moji pozornost. Velké plus za zdařilou hudbu. ()

Bobik9

77% je moc. Sean Biggerstaff je sice sympaťák a člověk mu ve filmu fandí, ale nějaký oslnivý výkon nepodává. V jedné chvíli je tam spousta nahých krásek, což rozhodně potěší oko, ale znovu to film nezachraňuje od průměrnosti. Hezká hudba a jistě notná dávka sebeovládání při zmrazených scénách. O vtip se stará především "pan Jenkins" a dva blbečci se supermarketu. Neurazí nenadchne. ()

Tosi

Filmový vkus se jistě časem mění, ale Cashback mi v plné kráse ukázal, proč se mi po letech zalíbil daleko víc. Dovedu si mnohem přesněji uvědomovat své city a podobné filmy si prožít tak, jako bych byl hlavním hrdinou já. Cashback není o pubertálních vtipech a nahotě, jak svádí zjednodušený pohled, je to bolestivou romantikou naplněný sen. Jestliže mě režisér Sean Ellis donutil Metru Manila dát hvězdiček pět, tady si jednu schovám, až na to někdy mrknu potřetí. ()

-dRaGoN-

Nádherně natočené a excelentně napasované na původní krátký film. Pro mě obrovské překvapení tohohle roku, na které se nedá v žádném případě zapomenout. Magická hudba Guy Farleye, dokonalá práce kamery, úžasná režie a scénář Sean Ellise (jeho talent se nesmí ztratit, doufám že se s ním ještě v budoucnu v nějakých zajímavých projektech setkáme) v kombinaci s neokoukanými tvářemi mladých herců představují víc než film a formu umění. 95% ()

Cushing

Velmi dobrý film, kterému někde chybí k dokonalosti kousíček, ale těžko říct kde. Potěšilo mě, že tu vystupuje člověk, který chce vidět krásu a umí ji ocenit. Krásy je v současných filmech zatraceně málo a krásných žen teprve. Ale proč by tam neměly být? Nikdo asi nepochybuje, že do výtvarného umění patří -- tak proč ne do filmu? Důležitý je samozřejmě kontext. V tomhle dílku to myslím prošlo. Potěšitelné, a věřím, že i pro ženy. ()

elle

Abych měla tuto v jádru vlastně romantickou, poetickou komedii hodně ráda, mi tam trochu překáží téma nespavosti a nahoty. Já si tak pomalu buduji svůj spánkový problém, tak na mě filmy o insomnii působí velmi sugestivně a tak trochu nepříjemně. S nahotou to tady nebylo tak obtížné, protože je to jeden z mála případů, kdy mi přišlo, že v nahotě hlavní hrdina opravdu hledá krásu a a nebylo to takovéto chlapské slintání (na rozdíl od jeho potrhlých kolegů, kteří mě ale také přišli dojemní), přesto to na mě ale působí spíš jako zajímavý pohled na jeden druh mužského vnímání věci než že by mě těšilo, že to tam je. Autora obálky bych zároveň zabila i objala. Podle obálky bych film zcela pominula. Podle recenzí bych si ale rozhodně vybrala. Takže jsem byla připravená a nakonec mile překvapená. Byla tam poezie, krása i humor - ten pěkný britský. Nápad se zmrzlým časem byl skvělý. Emilia Fox se mi líbila zatím asi nejvíc, co jsem ji viděla. Krásný film o hledání krásy, lásky a odpočinku. ()

_DAVE_

Za zacatku ponekud melancholicka, pozdeji uz docela divoka vynikajici komedie. Cele je to jakysi "prurez" mysli mladeho studenta, se kterym se po delsim vztahu rozesla pritelkyne, a on se to snazi nejak prejit. Myslim ze tuhle situaci uz zazilo dost lidi, takze pro mnohe nebude problem se z hlavnim hrdinou rychle ztotoznit. Ben nemuze spat, a aby se z toho nezblaznil, vezme nocni smeny v Supermarketu kde jak uz to tak byva najde ztracene stesti. Film ma krome vynikajici kamery a celkovych psychickych pochodu mladeho Bena paradni obsazeni, a vubec nekolik dobre napsanych, bizardnich postav. V druhe puli se urcite nikdo nudit nebude. ()

youtoo18

Krátkometrážny snímok z roku 2004 bol omnoho lepši pretože obsahoval LEN dobre scény, zatiaľ čo tento film obsahuje aj mnoho zlých scén. Hlavne záver. Inak dobra myšlienka a dobre vybratá hudba. Music by: Guy Farley ()

GrooveJump

Přísáhám, že jsem se vrátil zrovna ze sainsbury, předtím, než sem si pustil tuhle oddychovku. Rozhodně je co vytýkat. Přílišná samochovála strnulých obrázku, kde poměrně celkem nesympatický hlavní hrdina trávil na můj vkus až moc času. Nebo scéna kdy "omylem" přinese své dílo známému vystavovateli (to sem docela dával oči v sloup). Tyto nedostatky však zastiňuje celková kvalita snímku, při níž sem se hodně moc smál a hlavně se nenudil. Film je plný originálních a skvě dotažených nápadů okořeněný poměrně nevtíravým závěrem. A nejvíce mne zpětně bavila vícedenní inkubační doba, při níž sem si potichoučku polehoučku uvědomoval, že Cashback byla vlastně bomba. ()

Javad

Milé, miestami komické, zvláštne, pravdivé. Veru niekedy by bolo dobré vedieť zastaviť čas no ešte radšej by som chcel vedieť tak nádherne maľovať. ()