Brooke a Gary se do sebe zamilovali a koupili si byt, ve kterém chtěli žít šťastně až do smrti. Mohli by, kdyby se záhy nezačali nenávidět. Záminkou pro ukončení jejich společného života se stala jedna z mnoha banálních partnerských hádek. Problémem je, že nádherný byt, který si pořídili, patří oběma a ani jeden se z něj nechce vystěhovat. Když jejich hádky dosáhnou vrcholu, přítel jim doporučí, aby byt prodali. Uplyne pár měsíců po rozchodu a oba se náhodou setkají na ulici. Vymění si pár zdvořilostních frází a opět se rozcházejí. Jejich pohledy se střetávají a lehké úsměvy v jejich tvářích hovoří za vše - vzájemná náklonnost ještě nevyprchala. (TV Nova)

panmroz

Při sledování tohoto druhu filmu, kdy kráva bojuje proti volovi, a divák si z toho má odnést nějaké to hřejivé moudré poselství, rozumím lidem, používající slovní spojení "debilní americkej film". ()

bolan

Pokud jsem to dobře pochopil, tak filmu jde hlavně o to, ukázat co nejreálněji mužskou a ženskou podstatu chování v krizové situaci vztahu. Což se samozřejmě povedlo výborně - občas jsem měl pocit, jako kdybych části scénáře napsal sám. Nicméně k tomu aby na mě "Break Up" zapůsobil nadstandartně to bohužel netačí. ()

Kratoc

Nějak nechápu, proč producenti tlačí tento film jako komedii. Humor vzniká spíše samovolně a je to opravdu jako ze života. Pokud očekáváte komedii, tak budete zklamaní, pokud k tomu přistoupíte jako na příběh z partnerského života jedné dvojice v Chicago. ()

driverx

Jde o skrz naskrz průměrnou romantickou komedii, v níž celých 107 minut slyšíme prakticky jen hádky mezi oběma hlavními protagonisty, což se po čase omrzí, stejně jako sled klišé, které nám začínající scenaristické duo Jeremy Garelick a Jay Lavender servíruje v průběhu celého filmu. A ruku na srdce, ani zadek Jennifer Aniston to o tolik nevylepší. ()

Hepy13

Muži jsou z Marsu a Ženy z Venuše! Jennifer bych pomohl s čímkoliv, klidně i s tím nádobím, klidně bych nakoupil třeba sto citrónů kdyby si to přála :-) Tohle manželské soužití je sice už poměrně ohrané téma (Válka Roseových, Nouzový východ) ale stejně mě baví se na tuto vztahovou problematiku dívat ve filmech, a jen tak mě to asi bavit nepřestane. Ta konfrontace dvou rozdílných pohlaví je totiž něco tak zajímavého. Více jsem cítil s postavou Jennifer, protože mi přišlo že Vincent se někdy choval jako pěknej blbec. Konec mě na jednu stranu potěšil, že se nenaplnilo typické klišé, na druhou stranu jsem ale oběma moc fandil aby se dali zase dohromady. ()

IvcaSammet

Rozchod! je docela pěkný film, na který se občas ráda podívám. Při prvním shlédnutí jsem dala filmu čtyři hvězdičky, ale s odstupem času a pár romantickýma filmama za sebou musím hodnocení ještě o trošku snížit. I přes to, že se u některých scén člověk dobře pobaví, celkově je film úplně obyčejná romantická komedie. Romantické filmy normálně nesleduju, protože mě prostě nebaví a nemám je ráda. Rozchod! se takovým filmům bohužel ale podobá až moc. Důvod, proč se k filmu vracím, je vlastně jen Jennifer a Vince a pár vtipných scén. Oba jsou naprosto úžasní a předvádí zde naprosto úžasné výkony, ale bohužel to na čtyři hvězdičky nestačí. Myslím, že "souboje" mohly být daleko lepší a originálnější a obzvlášť závěr mohl dopadnout trošku jinak ... Protože když už se rozhodnu podívat na romantickou komedii, očekávám přece jen až nechutně přeslazený happyend, který jsem ale ochotná pro jednou tolerovat ... ()

kaze

No videla som už aj lepšie filmy s Vinceom. Myslím ci, že len Poliaci sa na ten film budu radi pozerať, lebo to bolo celé ako reklama na Poľsko:) ()

ViktorEl

Síce mi to neprišlo práve vhod, ale aj tak sa mi to páčilo a neovplyvní to ani moje konečné hodnotenie. Určite je to nadpriemerná romantická dráma, akú som nečakal, a práve preto som s ňou spokojný. Jennifer aj Vaughn hrajú prekvapivo dobre, čo pridáva na intenzite a vierohodnosti príbehu. Pre niekoho v závere príde sklamanie, pre niekoho nie, ale celý film sa drží vysoko hore nad ostatnými podobnými romantickými filmami. 70% ()

strangercz

Jeden z těh filmů kdy očekáváte něco úplně jiného než nakonec dostanete. V celku vážná sonda do konce jednoho vztahu, s pár vtipky na ulehčení atmosféry ()

jane1106

Byť jsem tomu nevěnovala právě 100-procentní pozornost, přišlo mi to neslané-nemastné, jak po herecké, tak příběhové stránce. Vtipné už vůbec ne a k tomu všemu docela natahované. Jedním slovem: nuda. ()

jasanka

Chápu, že pokud člověk čekal komedii, musel být dost zklamán. Pokud ale film berete jako drama, přesněji řečeno komediální drama, tak mi to přijde jako průměrné. Ničím nevybočující děj, scénář, hudba… Dobré herecké výkony. Prostě průměr. ()

CiPR

Rozchod!. U tohoto filmu jsem se dobře bavil. Báječná podívaná na sobotní večer, vřele jen doporučuji. Po herecké stránce je zde opět báječná Jennifer Aniston a po boku dobrého herce Vince Vaughna tvoří nádherné "duo". Byl jsem spokojen. 80 %. ()

tyna97

Romanticky? Ne. Komedie? Ne. Depresivni a naprespusu. Vaughna jsem nikdy rada nemela a diky tomuto aspon vim, proc. ()

Libby

Nemůžu si nerýpnout - na tento film by se měli podívat asi všichni chlapi, protože to tak na 90% mužské populace naprosto přesně sedí. Akorát je škoda, že ne všichni si to uvědomí, jako hlavní hrdina v tomto filmu. Jinak nic zvláštního. Oddychovka. ()

zabro

takova normalni komedie. par svetlich pasazi sem v nem nasel, ale jinak nic moc. a navic od vince vaughna sem cekal lepsi vykon. no proste takovy prumerny filmek. ()

wakeup

Ani mne nenapadlo, ze hodinu po shlednuti snimku zacnu psat komentar a zacnu jej srovnanim s Valkou Roseovych. Tyto dva filmy jsou si podobne asi jako dinosauri s draky. Vysvetlim. Zatimco Valka Roseovych se jako drak vrha do vln humoru, a priznejme si, ze ikdyz v techto vlnach plave velice obstojne, nakone se v nich utopi, takze i pomerne smutny konec nijak neuklidni divakovu rozechvelou branici (popripade roztanceny rosolovity pupek) a film nepusobi nikterak realne (to by se nikdy nemohlo stat), Rozchod! se preci jen vice drzi nohama na zemi. Tak jak to kdysi delali dinosauri. Po nekolika komediich s Vincem Vaughnem jsem cekal dalsi vodopad "vtipu" (ty uvozovky maji vyznam, ale ne doslovny), ale zadna sprcha nenastala. Krasnej dukaz toho, ze mene je nekdy vice. Tento snimek je z velke casti soustreden hlavne na rozpadajici se vztah, city, slova (vyrcena i nevyrcena) a ciny (vykonane i nevykonane). S koncem, ktery vse ukonci. Ted bych rad, pokud si mne ctete, abyste soustredili zrak na komentar uzivatelky Faye. Ted. Ja jsem si byl stoprocentne jisty, ze ta protivna je Jenifer. Vzdyt aby nekoho rozhodilo 9 citronu a neumyte nadobi natolik, ze to pote vyhroti na oddelenou domacnost, kurveni na oko, prodej domu a celkovy rozchod. Naschvaly typu buzeni po ranu bandou vriskajicich teplousu v cele s vlastnim bratrem (uz jen ten vysmech pote, co Vince napadl), vyhozeni z kruhu spolecnych pratel (tim myslim ty scenu z bowlingu) a buhvi co jeste... A pak ctu komentar Faye, kde pise, ze Vince byl ten protivnej a ze rozumi ty kravine kolem deviti citronu. To me pak opravdu dokaze presvedcit o jedinem. Muzi a Zeny jsou dva ruzny zivocisny druhy. Hmmm, Samotare uz jsem dlouho nevidel:) ()

merigieren

Na začátku byla tma, pak přišel stařík s bílým pláštěm a kouzelnou hůlkou, vyčaroval obdelníkovou placku zvanou Země. Na ní přihodil několik bytůstek, jež se množily a křížily až z nich vykrystalizovala generace lidí bavících se párečkem bláznů, snažících se udělat tomu druhému, co největší příkoří (podraz, bolest...). A já musím bejt uvězněnej s váma a koukat na to (já sem prostě nepatřím). Bože. A to ty vychytávky ani nemají moc propracované, velkej pařan je po 4h u hry (ty GTA byly viditelně čistě nainstalovaný a 5 minut hraný, inteligent by si na tu pláž vzal rotačák), když vyšly GTA SA tak se mi ztratilo 7 dní v černé díře. Noc plná flámu v bytě, pusťte na plný pecky symphonic metal a zaručeně nikdo neusne (nebo se učte esperanto :-)). Když chcete boj, máte ho dotáhnout do konce, a ne takovej slabej odvar. Vždyt ten chudák se na nic nezmohl o proti ní. Tenhle film není možná tak špatný, ale probudil ve mně zas ten pocit nechuti(nepochopení) z lidského bytí.. ()