Brooke a Gary se do sebe zamilovali a koupili si byt, ve kterém chtěli žít šťastně až do smrti. Mohli by, kdyby se záhy nezačali nenávidět. Záminkou pro ukončení jejich společného života se stala jedna z mnoha banálních partnerských hádek. Problémem je, že nádherný byt, který si pořídili, patří oběma a ani jeden se z něj nechce vystěhovat. Když jejich hádky dosáhnou vrcholu, přítel jim doporučí, aby byt prodali. Uplyne pár měsíců po rozchodu a oba se náhodou setkají na ulici. Vymění si pár zdvořilostních frází a opět se rozcházejí. Jejich pohledy se střetávají a lehké úsměvy v jejich tvářích hovoří za vše - vzájemná náklonnost ještě nevyprchala. (TV Nova)

danielosbourne

Rozchod nakonec překvapil. Skoro nic jsem od toho filmu nečekal a nakonec se mi naservíroval celkem povedený příběh. Možná jen kdyby to bylo pojato spíše jako drama a nezkoušelo se z každé scény vytřískat nějaký ten humor, mohla to být možná i o něco lepší podívaná. Chemie mezi herci je opravdu realistická. Ani se nedivím, že právě za tohle byly oceněni. Je zde krásně ukázáno, jak to probíhá ve vztahu a jak je snadné, dostat se od citronů až k rozchodu. Ikdyž dnes je to asi už naprosto normální. Naprosto zabednění a lhostejní muži (sakra) si jedou svoji lajnu a zapomínají na potřeby žen, pro které i správný počet citronů může být nadevše důležitý. Konec je krásně dramatický. Kdyby se opravdu nesl v takovémhle duchu celý film, možná by nebyl problém v mém hodnocení přitlačit, ale bohužel, je to tak jak to je. Nejsou to 3 obyčejné hvězdičky, ale 3 hvězdičky uznání. ()

alouch

SPOILER!!! Tyto filmy moc nemusím, ale oceňuji, že tento nedopadl přeslaďoučkým happyendem, ale trochu víc realisticky, takže dávám o hvězdu víc. ()

Petr.Kocfeld

Neni to spatne.Tento snimek se mi docela libil.Tato komedie ma komicke momenty.Proc ne?Na treba destivy vikend to staci.Davam 60 procent.Hlavne za Jennifer Aniston. ()

Arach.No

Během první půlky jsem přemýšlel i o čtyřkovém hodnocení, bohužel druhá půlka mě utvrdila v té horší variantě. Film je sice hlavně ze začátku dostatečně vtipný, postupně ale ztrácení na tempu a dramatickou atmosféru se mu nedaří vystupňovat tak, jak si tvůrci přáli. Jedna věc na tomto filmu ale je opravdu zajímavá (kromě ústřední dvojice Vaughn+Aniston, kteří si před kamerou doopravdy výborně sedí) a to, jak realisticky vypadají roztržky Vince a Jennifer. Alespoň u některých scén si určitě řeknete "Jo, takhle to vypadá ve skutečnosti." A spousta žen určitě pochopí Jennifer a uvědomí si, že by v její situaci možná reagovali podobně. Naproti tomu muži budou v některých scénách (například ta se třema citrónama, nebo když Jen chce aby jí Vince pomohl umýt nádobí) jenom souhlasně přikyvovat, že takhle to ve skutečnosti vypadá. Ale je i pár scén se kterými určitě souhlasit nebudete. Každý si prostě z tohoto filmu odnese to své. Jinak fim ničím moc nepřekvapí, takže mé hodnocení je jasné 6 z 10. ()

Bafo odpad!

Kdo tomudle dal vic jak dve hvezdy musi byt totalni blazen... Tadle komedie trpi naprostou absenci foru, nezajimavou rezii, ubohym scenarem ale hlavne totalni stupiditou... Vazne... Sel sem na to jakoze to bude blba trapna americka komedie s Jennifer a ze se aspon zasmeju... HAHAHA omyl... Prosim neutracejte jakkoliv penize za tento film protoze si to rozhodne nezaslouzi ()

Radim

Aby film vynikl nad šedým průměrem, muselo by se opravdu hodně zapracovat na dialozích. Původně jsem chtěl dát jen dvě hvězdy, ale poslední čtvrtina byla příjemně našlapaná a dojala. ()

unagi

Napriek ošúchanému námetu si myslím, že to bolo zobrané do dobrých rúk. Nakoniec si možem povedať, že konečne dačo normálne. Aj ked ma takéto filmy neberú. ()

Mikeowka

Nečekala jsem příliš, už jen kvůli romantickému tématu (a Jennifer Aniston?), pustila jsem si to spíše kvůli hlavní mužské postavě, jelikož patří k mým oblíbeným hercům. Byla jsem však příjemně překvapená, hodně mě film bavil... Možná proto, že se zdá, že je ze života - o tom, po čem ženy touží; o tom, co muži chtějí, o (ne)kompromisu. Nebo možná proto, že je až absurdní. Žádné sladké scény, srdceryvné návraty a přeslazené konce... jen snad závan naděje. A tak to má byť. ()

Prochy38

Povedená černá komedie a zapletenosti nemanželských vztahů. Skvělý V. Vaughn a nádherná J. Aniston. Příběh jednoduchý, hezky provedené, ale na mě to bylo až moc hloupé. Nevěřím tomu, že by se někteří chlapi dokazali takto chovat - myslím, jako malé děti. Určitě ne chlapi, kterým táhne na 40, ne-li víc. Tomu prostě nevěřím, a proto mě to trochu zklamalo. Tento film nebyl o tom, který z partnerů udělá více ústupků, ale o tom, kdy Gary přijde na to, že se chová jako 16letý idiot... To je trochu škoda. Na druhou stranu děkuji za povedený závěr, který netradičně skončil tak, jak to ve většině reálných vztazích bývá. Další film s J. Aniston, kde je fakt k nakousnutí. ()

Mitin

Takový typický film s Vincem Vaughnem. Občas se zasmějete, film nijak ničim nepřekvapí, ale ani neurazí. Rozchod mě ale bavil v tom směru, že naprosto vystihl partnerské vztahy a hádky v nich. No já si připadal, jako by byl film o mně.. A tohle vystihnutí klasického vztahu s hádkami a rozchody mě docela potěšilo. ()

sona123

Slabé, dokonce ani herci nezachránili slabý scénář. A nemastný konec tomu taky nepřidal. Škoda, čekala jsem víc. ()

Dr Lizal

Pro mě jednoznačně za 5. Dvojici Vaughn-Favreu miluju už od doby kdy jsem viděl Ranaře, Jennifer miluju odjakživa a Peyton Reed si mě získal už svým předchozím filmem. Zajímavá zápletka probíhajícího rozchodu, propletená hádkami a snahou vše napravit vyústí v netradiční happyend. ()

suzanne1997

Kdybych věděla, že to skončí takhle, asi bych se na tenhle film nedívala. Nevím, čekala jsem něco jiného. Trochu víc romantiky a konec, kdy se k sobě vrátí a všechno překonají, jenže to je jen má představa, jež se vymyká té od tvůrců. Na film jako na takový si v žádném případě nemůžu stěžovat. Docela jsem se bavila, nepostrádal myšlenku a příjemně ubíhal. Problém je však ten konec a celkově se to neubíralo směrem, jaký jsem čekala. Proto dneska doporučovat nebudu, film nesplnil mé představy, možná, že vaše splní. ()

kecinzer

Myslím, že tento film přináší opravdu nový pohled na romantické komedie. I když bych tak toto dílko asi nenazýval. Dost mě překvapil samotný konec, i když jsem si přál, aby to tak skončilo, stejně jsem byl překvapen. ()