Brooke a Gary se do sebe zamilovali a koupili si byt, ve kterém chtěli žít šťastně až do smrti. Mohli by, kdyby se záhy nezačali nenávidět. Záminkou pro ukončení jejich společného života se stala jedna z mnoha banálních partnerských hádek. Problémem je, že nádherný byt, který si pořídili, patří oběma a ani jeden se z něj nechce vystěhovat. Když jejich hádky dosáhnou vrcholu, přítel jim doporučí, aby byt prodali. Uplyne pár měsíců po rozchodu a oba se náhodou setkají na ulici. Vymění si pár zdvořilostních frází a opět se rozcházejí. Jejich pohledy se střetávají a lehké úsměvy v jejich tvářích hovoří za vše - vzájemná náklonnost ještě nevyprchala. (TV Nova)

PADDY

Docela sem se pobavil. A nejen to. Musel sem se dodívat do konce, tak mě to vtáhlo. Od poloviny filmu sem si říkal, "jen nepokurvit konec". A hele, byl sem mile překvapen. Docela vpohodě scénář a dobré výkony všech herců. ()

otík

Tento snímek lavorující mezi romantickým filmem, komedií a dramatem, nabízí dva úhly pohledu. Při prvním se můžete přesvědčit o tom, jak se dá (či nedá) řešit manželská krize. Při druhém se vám nabízí pohled na partnery, kteří k sobě mají velmi blízko, mají se ještě i trochu rádi, ale naprosto nesmyslně si vzájemně ubližují. Já tento film vidím spíše z toho druhého hlediska a tak celá hodina filmu byla pro mne spíš utrpením. To že začátek i závěr jsou naopak velmi slušnou podívanou, už nic nezmění na mém názoru, že dívat se na film o dvou lidech vzájemně si podrážející nohy, je pro mně ztráta času. ()

vesper001

Měli báječný vztah – dokud trval. Taková menší, luxusnější a navoněnější Válka Roseových v hezčích zákopech. Znáte to, v dobrém i ve zlém… až se projeví, co je kdo zač. Má to švih, až to občas zabolí, má to říz, až se člověku tu a tam pozdvihnou koutky, a spád, že než se nadějete, je tu konec a to přesně takový, jaký má být. Ale nevím, jestli to chci vidět znovu a určitě to nechci zažít. ()

Magneto

Všade to označujú za komédiu,ale ja v tom skôr vidím drámu s pár úsmevnými momentami.Zaujímavé na filme je ako presne tvorca vystihol podstatu väčšiny nedorozumení medzi mužmi a ženami...Ajkeď sa to dalo spracovať humornejšie,v konečnom dôsledku som nebol sklamaný.Potešil ma Vince Vaughn a hlavne jeho divný "sidekick" kamarát,ktorý sa okrem iného stará o akú takú zábavu...Čistá šestdesiatka... ()

JimmyII

Ani drama, ani komedie, prostě příběh ze života se všemi jeho barvami, včetně toho konce. Výtečně napsané - tak upřímně a věrně - a fantasticky zahrané, oba dva umí a ukazují, že nejsou jen komici, ale mají na dramatičtější role. Některé vtípky a pokusy o vtipné scény příliš nezapadají do celkové nálady snímku, která mi přišla spíš vážná, ale přehlídnete to, protože jich je jen pár. Ale kdyby film byl ještě o malinko - opravdu jen malinko - víc dotažen, mohl to být plný počet. ()

Sfinkter

Průměrná záležitost s Jennifer Aniston, ve které jsem si nejvíce vychutnával právě její hádky s Vaughnem. A roli Justina Longa :) ()

Tyny

Takovéhle typy romantických komedií, ještě k tomu s Vaughnem, já prostě můžu. Tady není co koumat nebo dodávat. Pro mně nadprůměrná romantická komedie, která pobaví. ()

Lachtaan

Natěšenost na další pohodovou komedii se sympartickou Jennifer Aniston najednou přebila hodina a půl neustálého dementního žvanění a hádání s jinak vskutku dobře hrajícím Vincem Vaughnem. Tady ale především on dokázal, že kromě pár skutečně výtečných rolí (Hacksaw Ridge, Into The Wild) je prostě stále tvůrcem pro cílovou skupinu s výrazně nižším IQ. ()

Beky

Cole Houser balící neskutečný kočky tím nejvíc nemožným slovním spojením mě fakt pobavil, ale myslel jsem, že je zbalí:))...Rozchod mě zaujal ve dvou bodech: a to Aniston a Vaughnem!!!!...i když, co si budem namlouvat, rozchod kvůli 3 a ne 12 citronům mi připadal lehce (dost) šílenej!!!...dobrá, dobrá, trošku na ni kašlal....a to, že se na konci nedali dohromady mi zrovna přišlo dost divný, když pět minut před tim Aniston čekala, že přijde na koncert ( nepřišel a ani nevíme proč ), a pak brečící vykládá o tom jak vztah chtěla zachránit...a o scénu dál chystá Vince večeři a ona prý už nic necítí....film nemá nijak zvlášť dramatický spád, ( největší chyba!! ) ani logiku, za to má poměrně nezajímavé dialogy (ale) a spoustu scén, které známe z jiných filmů ( Jak ztratit kluka v 10 dnech, třeba )...Vaunghn opravdu dodal neskutečně blbím větám šmrc ( občas jsem nestíhal titulky ) a věřil jsem mu jeho postavu!!, to samé si myslim o jeho drahé ( filmové ) polovičce!!, nic méně chemie mezi nima uvízla někde na půli cesty!!...vcelku zajímavá nuda, čistých 50%!! ()

TO

Komedie, jejímž záměrem patrně nebylo pobavit smrští šílených kousků a fyzických gagů, ale co možná nejvýstižnějším zobrazením skutečného partnerského soužití. Hádky, na kterých je celý film zdá se postaven, jsou narozdíl od těch skutečných poměrně příjemné, ale na celorodinné sešlosti bych ho raději nepouštěl, protože takovýto film může jednoho pobavit a jiného zase pěkně otrávit. Hlavní klad filmu pak vidím především ve zdařilém konci. ()

Chasm

Vcelku povedená komedie, Vince jako můj idol, je tradičně skvělej a Jenn byla mou dětskou láskou, takže sem si užíval... A moc jsem ocenil načasování konce... ()

T-pack

Komedie? V žádném případě! Drama? Leda ve snu! Romantický? T... to asi jo. No obvykle na tyhle filmy koukám jen kvůli obsazení, možnosti na chvíli přepnout mozek do spánkového režimu a snad chytit fór nebo dva. Nesmál jsem se. Vince Vaughn mi nikdy nepřišel jako nejsilnější komik. A nějaká hlubší myšlenka o vztazích mi z filmu taky vyprchala, protože na tyhle filmy paradoxně koukám vždycky úplně sám. A čim jsem starší, tim míň mě baví. Tak teď mi zbývají dvě možnosti. Přestat na to čučet, nebo si najít holku... tak jsem se aspoň poučil z Vincových chyb a budu si dávat pozor, kolik kupuju citronů. ()

Thommie

Trošku drama, trošku komedie, každopádně hlavně mě zaujaly herecké výkony, Anistonovou moc nemusím, ale stejně hrála dobře a Vaughn je skvělej. 3+ ()

Pavlínka9

Rozchod! nepovažuji za typickou romantickou americkou komedii, jelikož mi to přijde spíše jak "pohled" na partnerský život dvou lidí, kdy jeden z nich najednou zjistí, že chce něco jiného a vše není tak, jak by mělo být...Jennifer Aniston a Vince Vaughn na mě působili jako pár, u kterého jsem jejich hereckým výkonům skutečně věřila a není proto náhoda, že pár pak skutečně spolu tvořili. Spíš než na slzy mě film dal možnost se zamyslet. Zamyslet nad tím, že takto to v životě skutečně chodí a velké plus je také pro mě závěr, kdy se nekoná gigantický happyend v podobě např. svatby. ()

venison

"Rozchod!" je klasická americká slátanina pro nenáročného diváka s dvěma žhavými esy v hlavních rolích, kteří se v tom chatrném scénáři pěkně koupou.. Nic dramatického se tu neodehrávalo, romantika pokulhávala a příliš komedie jsem zde nenašla.. Neurazí, nenadchne.. ()

sskrblik

Rozchod! není ani né tak spíš vtipná komedie jako pravdivá. Po Rozchodu je opravdu špatné zůstávat pod jednou střechou. Tahle situace se může stát každému. Vaughn chrání čistě chlapské zájmy a já mu rozumím. Zkuste si film pustit s přítelkyní, oba na sobě něco poznáte. Tři hvězdičky dávám, protože jsem čekal, že film bude zábavnější a legračnější. ()