Brooke a Gary se do sebe zamilovali a koupili si byt, ve kterém chtěli žít šťastně až do smrti. Mohli by, kdyby se záhy nezačali nenávidět. Záminkou pro ukončení jejich společného života se stala jedna z mnoha banálních partnerských hádek. Problémem je, že nádherný byt, který si pořídili, patří oběma a ani jeden se z něj nechce vystěhovat. Když jejich hádky dosáhnou vrcholu, přítel jim doporučí, aby byt prodali. Uplyne pár měsíců po rozchodu a oba se náhodou setkají na ulici. Vymění si pár zdvořilostních frází a opět se rozcházejí. Jejich pohledy se střetávají a lehké úsměvy v jejich tvářích hovoří za vše - vzájemná náklonnost ještě nevyprchala. (TV Nova)

Pumiiix

Peyton Reed natočil nudnou komedii, dalo se z ní vytěžit mnohem víc, když už romantická linka nestojí za nic, mohlo by být aspoň dostatečné množství vtipů, ale to se nekoná. Hned jedna z prvních scén na zápase s hot – dogama byla trapná, až sem pomalu nevěřil… Vince Vaughn mi v komediích nevadí ba naopak, ale zde to bylo zcela naopak, naproti Jennifer, která hrála v pohodě. Slabých 5/10 – jednou stačilo, víckrát už ne… ()

Psema

Dokonalé potvrzení pravidla, že pokud spolu dva herci v soukromí spí, poznáte to tak, že to mezi nimi na plátně či na jevišti ani trochu nejiskří. ()

Hal_Moore

Čekal jsem o něco více nápaditosti. Vždyť má jít o romantickou komedii s přesně opačným dějem, než je u všech ostatních. Škoda, že se Rozchod! nepovedl. Aniston se vrací k toporným postavám a vůbec mě nezaujala, narozdíl od Vince Vaughna. Ten svou kulometnou palbou slov dokáže vyvolat na tváři nenucený úsměv se stejnou lehkostí, s jakou dokáže přejít vyhazov z bowlingového týmu. Naschvály nejsou špatné, ale měřit se s Válkou Roseových nemůžou. Mou nejoblíbenější postavou se stal barman, který byl zahrán vskutku zajímavě a Vinceův starší bratr Vincent D'Onofrio. To je pan herec :) Jeho poslední scéna neměla chybu. Je to škoda, ale film mi více nenabídl a tak jej neodměním ničím jiným, než zaslouženým průměrem. ()

genetique

Rozchod ako taký, sa dá vziať z viacerých pohľadov a pokiaľ nechcete depresívny film, plný právnikov a sporov o majetok, určite je toto kvalitná voľba. A možno si to tvorcovia ani neuvedomovali, no aj keď boli vyhrotené situácie pomerne zábavné, neraz lizli aj kúsok drámy. Dokonca to podľa mňa aj pomohlo. Odkláňa sa tým úplne ohratému klišé, rovnako ako koniec. No a samozrejme tejto ultraľahkej pohodovke pomohli aj herci. 80%. ()

castor

Byl jsem rozhodnut pro hodnocení o stupínek nahoru, ale nejde to!! Sice cítím dobrý úmysl vyhnout se obehranému, a to tehdy, kdy se partnerská dvojice ocitá rovnýma nohama "ve vztahu", je pro filmaře výživnější pro rozehrávání různých dějových smyček a kdy nám chtěli pravděpodobně ukázat, kvůli jakým malichernostem se lidé rozcházejí. Nápad určitě vydařený, provedení je o poznání horší. Banalita rozpoutá hádku, ta další hádku a máme tu rozchod. Co přijde po něm ovšem ani zdaleka neosloví, nepobaví, nezahřeje. Na vině je scénář, špatně vykreslené postavy. Žádný nový rozměr, nic nového, vše jen naznačeno, nedotaženo. Herecky naštěstí dvojice Vaughn-Aniston zaujme!! Osobně mě nejvíce potěšila Joey Lauren Adams a její křaplavej hlásek .. ()

Spooner

Když jsem viděl, že v tom má hrát můj oblíbenec Vince Vaughn, tak jsem čekal samou srandu. Tohle sice někdy vtipný je, ale celý se to snaží být trochu romantičtější. No a tady zas tak moc nefunguje, i když se duo Vaughn-Anniston pekelně snaží. I tak ale docela dobré. ()

Reiniš

Tak tohle se mi vážně moc líbilo. Čekal jsem jen další průměrnou šablonovitou pohádku jakých se k nám z Ameriky valí každoročně tucet. Ale přišel vlastně docela smutný snímek, u kterého se sice párkrát zasmějete mnohem víc vás však donutí přemýšlet. Nakonec musím pochválit i perfektní výkony Jennifer Aniston a Vince Vaughna, kterým jejich postavy a city lehce uvěříte. Pokud tedy chcete vidět trochu jinou romantickou komedii neváhejte ani minutu. ()

Xmilden

Vztahový film, který divákovi přibližuje prakticky nemyslitelnou věc, že i Jennifer Aniston se dá opustit. Zvláštní představa, nicméně Vince Vaughn je scénáristou k tomuto kroku donucen. Sledujeme spíše nevtipnou škálu situací, které tohle rozhodnutí dvou lidí způsobí. Z filmu si budu pamatovat nejvíce mírně originálnější závěr, ale prozrazovat jej tady určitě nebudu. 55% ()

lesumir

Od pradávna je známo, že komedie je komedii proto, že má "šťastný" konec... A tohle... Tohle končí opravdu nechutně, že jsem tři minuty cítil opravdu divné rozpoložení a to je právě to, co u filmů nenávidím, abych se po nich cítil divně. O tom to přeci není. ___ Vtipu se dočkáme sice často, ale většina z nich vůbec zábavná není. Ok, zpěvu bratra Brooke jsem se sice zasmál, ale jinak... ___ Jenn Aniston je opravdu bohyně, je krásná, inteligentní a vyhovuje mi i jako herečka. Takovou ženskou bych vážně bral všemi třiceti :-) Do života ideální, i guess... _ No ale i přesto pouze dvě hvězdičky, jedna za Vince a druhá za Jenn. ()

nunka

Presná filmová kópia reality partnerského spolužitia, v ktorej muži potrebujú svoju pohodičku, bezstarostnosť, napr. priestor na gulečník a ženy vyleštený byt a dokonalý vzťah, v ktorom všetko ideálne funguje, pretože partner vie čítať všetky myšlienky.... Scenár dynamický po konverzačnej línii, za ktorou dejová zaostáva... ale veď to predsa nebol zámer filmu ohúriť dejovou akčnosťou a zvratmi...Film je prostý, jednoduchý a hlavne realistický až hrôza, až na tú poslednú príšernú ideu, aké sú ženské povrchné a nevedia, čo vlastne chcú!!! ()

Jamal

No já věděl proč na to nejít do kina, ale pak jsem si film pořídil a litoval jsem ještě více. Stále nemůžu přijít na chuť Vaughnovi, Jennifer moje exzlatíčko ( jistě jste si všimli, že trošku zhubla ), také nepředvedla nic extrémně úžasného. Alespoň příběh, který trošku naráží na pravdu v tom, že i když to ve vztahu 100% neklape, nemáme se pokoušet chtít po druhém něco, co stejně nejde už jen tak změnit, a pokavad si ho chceme udržet, tak máme raději snášet útrapy, které nám vztah s ním nebo s ní přinášejí, jestliže si myslíme, že útrapy bez něj budou ještě mnohem větší. .... no nějak jsem se do toho zamotal, každopádně oceňuji konec, který není jak ve většině jiných filmech. ()

Fiftis

Rozchod je niečo pre tých, ktorý majú radi Vaughna, Anistonovú, vtipné dialógy, nevadí im predvídateľnosť a otĺkanie o mantinely romantickej komédie, ktorého sa film opakovane dopúšťa (najmä vo svojej druhej tretine) a tiež pre tie dvojice, ktoré nemajú jasno v tom, kto je na rade s umývaním riadu. ()

Hunt

HUDBA: Jon Brion; Vince Vaughn je necharizmaticky a zcela nesympaticky herec. Ani jako scénarista není příliš zdatný, což potvrdil právě v Rozchodu. Snad jediný, kdo zachraňuje situaci je Jennifer Aniston...ale to je trochu málo. ()

ajuska

Vcelku sympatický snímek, který příjemně uteče. Není to ani avizovaná komedie ani nějaké vztahové drama, je to tak něco uprostřed - chvílemi vtipný, chvílemi smutný příběh konce jednoho vztahu. Rozchod není špatná záležitost, ale také ničím nevyniká. A konec? Jakkoli to scénárista asi myslel dobře a chtěl se vyhnout šablonovitosti, na mě to působí tak nějak rozpačitě. Občas by člověk asi přeci jenom radši viděl klasické klišé než neurčité rozuzlení. ()

Pepinec

Žádná romantická komedie, ale pořádné Sci-Fi, protože rozcházet se s Jennifer je podle mě pěkná blbost. Prototyp filmu "dostaneš co tušíš." Mám pocit, že Jennifer je na tom taky tak. ()

JohnnyD

Nemožno povedať, žeby to bol zlý film, no ... je to film pre ženy. Nie je to veľmi vtipné, "romantika" rozchodu šla mimo mňa a Vinca Vaughna mám rád, keď nadáva a správa sa ako prasa (čo trochu robí aj tu). No Jon Favreau a jeho monológ o tom, ako zbije nového nápadníka Brooke je bombový. ()

Deimos

DVD/// Obsazení 5/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Efekty 6/10/// Aniston září, Justin Long potěší, scénář je odlišný od jiných -moc gagů a hlášek tady nenajdete, slabší hudba, slabší obsazení/// Rozchod je celkem netradiční romantický film. Už jen tím, že je to víc drama než komendie a přestože by tento námět vybízel k tomu, aby si z něj filmaři vystřelili a naservírovali nám tucet gagů...neděje se tak. Film je spíše vážnější, opravdovější a občas si jen řeknete, že to je pěkný úlet jak se ti dva k sobě chovají. Film je celkem zajímavý a rozhodně není špatný. Otázkou je jen, jestli sme nečekali něco víc./// Celkem 63%/// ()