Brooke a Gary se do sebe zamilovali a koupili si byt, ve kterém chtěli žít šťastně až do smrti. Mohli by, kdyby se záhy nezačali nenávidět. Záminkou pro ukončení jejich společného života se stala jedna z mnoha banálních partnerských hádek. Problémem je, že nádherný byt, který si pořídili, patří oběma a ani jeden se z něj nechce vystěhovat. Když jejich hádky dosáhnou vrcholu, přítel jim doporučí, aby byt prodali. Uplyne pár měsíců po rozchodu a oba se náhodou setkají na ulici. Vymění si pár zdvořilostních frází a opět se rozcházejí. Jejich pohledy se střetávají a lehké úsměvy v jejich tvářích hovoří za vše - vzájemná náklonnost ještě nevyprchala. (TV Nova)

prome

Prumerny film s prumernymi hereckymi vykony, i kdyz myslim ze nemeli moc prostoru neco predvest. Jedine co me zaskocilo bylo ze to nekonci tradicnim happyendem jako ostatni filmy stejneho zanru ale skonci to tak ze se rozejdou a ne ze se k sobe vrati ()

Morholt

U podobných filmů mám pocit, že jsou zbytečné, protože všechno už bylo ve Válce Roseových. Rozchod je ale přeci jenom trošku jiný v tom, že pojmenovává zcela reálné problémy nadpoloviční většiny partnerských, a do určité míry i rodinných, vztahů a stavů. Žel Bohu jsem se v mnohých věcech našel a teď nevím, jestli je to z hlediska hodnocení filmu pozitivní či negativní. 60% ()

Handle

Čekal jsem úplně něco jiného a musím říct, že jako celek se mi to prostě nelíbilo a minimálně tam chybělo alespoň něco, aby byl důvod se na to podívat znova nebo alespoň nějaké scény k zapamatování. Pravdou však je, že film v mnoha místech opravdu působí reálně "ze života"... To ale (i přes docela dobré herecké duo) stačí pouze na průměrný film, na který rychle zapomenete... Škoda, čekal jsem alespoň o trochu víc... ()

5150

Herecká sestava v čele s krásnou Jennifer byla fajn, písničkový doprovod jakbysmet, ale hlavně příběh s celou řadou komických situací byl pro tento žánr jako ušitý a ten nej moment byl - rodinná večeře a píseň "Owner of a Lonely Heart" (původně Yes). ()

MoiJe

Ako konverzacna komedia pekne. "Why would i would to do dishes?" je asi jedna z menej krkolomnych viet. Rozhodne nedoporucujem ludom co plne potrebuju titulky a pomalsie citaju:-)) Nechala som sa unasat, nepremyslala som (maximalne tak o analogii s mojim zovotom) a skvele som sa bavila. Velke minus za koniec. ()

corpsy

Tento film nieje komédia. Je to skôr vzťahová dráma s humornými vsuvkami. A ten, kto má s takýmto druhom rozchodu skúsenosti, tak dá určite za pravdu, že mimoriadne realistická. Keďže som čakal komédiu, mal by som byť sklamaný, ale nie som. Je to sympatické a vyvážené dielo, ktoré má podarený dej a hlavne funguje chémia medzi oboma predstaviteľmi. Odporúčam vám pozrieť si ho ako návod na vyvarovanie sa chýb počas rozchodu. ()

verbst

Film trapnej jako jeho plakát. A bohužel ho potkalo to, co potkalo Božskýho Bruce. . . Všechna sranda do traileru a na film nezbylo nic. Škoda, Vinceho mám rád ()

Bakllazaan

Nízké hodnocení z důvodu naprosté absenci jakékoli invence. Ani nevim proč sem se na to vlastně díval. Možná jenom proto, abych oddálil další čas na učení. ()

kareen

Tento film má ve svém popisu romantický,drama,komedie....no,nevěřte tomu.Romantika se žádná nekoná,že by jste se zasmáli taky nehrozí a tak zůstává to drama.Jenže to je tak mdlé,že to ani nestojí za řeč a určitě jste viděli mraky lepších.Je to škoda,protože na dvojici Aniston-Vaughn jsem se opravdu těšila. ()

JJ.Gibson

Moje milá Jenny! Jojo stále je to jedna z mých nejoblíbenějších hereček :) Takže zase přináším, né úplně objektivní komentář. Break-Up byla dobrá romantická komedie, několikrát jsem se pobavil u supr keců Vince Vaughna a asi nejvíc mě rosekala postava Jona Favreaua, dokonalej maník! Hlavně scéna kdy se baví s Vincem o odstranění jednoho chlápka, dokonalost sama! Já jsem z tohodle filmu happy :) ()

Ridick

uplne priemerna komedia lakajuca ludi na jenifer aniston a vince vaughna, avsak vince je jednoznacne lepsi (hoci im to obom sekne ako dvojici), anistonova je len pekna a to je pre mna velmi malo. napad o rochode a naslednom boji o byt bol pretaveny len do podpriemeru a vedel by som si to predstavit aj v lepsom prevedeni, viac vtipkov atd., no ale film je jednoznacne len o nalakani ludi, takze dilo se nekona, nuda jo. ()

aluna

Jo, tleskejme čtyřicátníkovi ve stoje za to, že dokázal jednou udělat to, co každej jinej normální samostatnej člověk zkrátka furt dokola musí, i když ho to taky nebaví. Tleskejme sebestřednýmu parchantovi a každýmu titěrnýmu náznaku jeho dočasný snahy zapojit se do každodenního kolotoče péče o chod domácnosti a plnění pracovních povinností. Nepřikládám extra význam nablýskanýmu obydlí (místo odpočinku s rodinou se strhat, abych pak v tom načinčaným hnízdečku mohla padnout?), na citrony sere pes, kulábr bych místo jídelního stolu klidně snesla, páč jím v posteli a na holku jsem celkem dobytek, ale i kráva někdy musí dojit a vůl táhnout, protože je to prostě potřeba. A když bejk s sebou flákne do chlíva a nechá za sebe věčně makat krávu, je to vůl a musí táhnout. To jsem ze svýho tentokráte těžce subjektivního pohledu mírně přehnala, páč Vince nebyl bastard (jen nevinně bezohlednej a navíc: viňme skutečný pachatele - matky!) a s Jennifer si na svých bedrech každej nesli část viny. Jen on značně větší, protože kdyby se o ni měl s křehoučkou Aniston dělit fifty fifty, asi by se pod tou tíhou její bedra prolomila. Zatímco chlapi, zvláště někteří, to často unesou. Tahat nemohou, na to jsou křehcí, ale pro vlastní pohodlíčko se s nějakou vinou (pche) a sobeckostí vypořádají. V pohodě. ()

numi

Vince Vaughn a Jennifer Aniston to na place pěkně rozbalili a jejich společné hádky mě chytli za játra. A to myslím upřímně. Vince háže naprosto geniální hlášky, u kterých jsem se hodně dobře zasmál, a Jennifer mu solidně sekunduje. A přidá jeden dokonalý vyčítavý pohled při závěru pokerové noci - vážně mě úplně zamrazilo. I teď, když o tom píšu. První část je dynamická, vtipná, rázná a jde se vším přímo na stůl. Nebere si servítky a háže jeden suchý gag za druhým. Problém nastává až s příchodem romantické linie. Tam už je vše oproštěno humoru a jde se problému na kost (ono se takové procitnutí do kruté reality jen těžko podává vtipnou cestou). Filmu nakonec srazí vaz až samotný závěr, který postrádá jakékoli emoce. Z první půlky, která emocemi překypovala, tak film neustále ubírá na intenzitě a potažmo i zajímavosti. Škoda. Rozjezd a námět byl hodně povedený. PS: Film je paradoxně spíše určen pro mužské obecenstvo, protože jeho poselstvím víceméně je, že ženské jsou povrchní, sobecké, pomstychtivé ničitelky vztahů, bez nichž se muž v klidu obejde. Čímž si snímek vlastně poštve proti sobě svou hlavní konzumentskou skupinu. Ale co. Hlavně, že je sranda. Tři a půl. [říjen 2006] ()

Orlau32

Partnerský život z pohledu : kdo z koho. Očekávala jsem aspoň chvílemi něco vtipného, ale nedočkala jsem se. Řekla bych to asi takhle : partneři, kteří mají podobnou povahu a rádi se hádají, by neměli navštěvovat žádnou společnost, protože svými provokačními hádkami otravují jiné lidi. Přesto se ti dva jasně milovali, jenže žáden nechtěl ustoupit své ješitnosti a tvrdohlavosti. Sranda to nebyla, ale chvílemi se člověk musel i zamyslet.... a kolik párů se takto chová ? ()

J3dla

Ač tady na CSFD má tento snímek velice vlažné hodnocení, já sám za sebe mohu říct, že jsem se přijemně bavil. Osobně jsem neočekával komedii narozdíl od jednoho z kolegů tady, který si stěžoval na nedostatek vtipu. Pro mě to byl příjemný snímek, kde jsem na konci tajně doufal ve sladký happy-end. Jeniffer je stále okouzlující a s Vincem jim to spolu sedělo ( aby taky ne ). Když ten mlaďák zkejsnul s Vincem u videoher, namísto aby šel s Jeniffer na rande, upřímně jsem se řezal smíchy - úplně jsem se tam viděl... ehm. 75% ()

Makky

Môj prvý Rozchod, ktorý sa mi páčil :). Ale nie, naozaj to bolo zlaté. Pôvodne som chcel dať o hviezdičku menej, ale záverečná scénka bola perfektná a vylepšila môj celkový dojem ()

ABLABLABLA

Dobré vtípky, dobré scénky, celý film je založen na ústřední dvojici perfektních komediálních herců Aniston a Vaughn, ale bohužel ani tito dva nedokážou z tohoto ohraného tématu vykouzlit více než 3*. Nerada tu frázi používám, ale prostě je to ta průměrná odpočinková romantická komedie, a ač se v tom někteří snaží najít víc, myslím, že hvězdičky můžou přidávat maximálně za oblíbenost herce/herečky. ()