Tento příběh se odehrává ve Španělsku 17.století za panování krále Filipa IV., slabého a manipulovatelného panovníka. Alatriste (Viggo Mortensen) slouží Jeho Výsosti jako voják ve Flandrech a v mírových časech jako nájemný šermíř v Madridu a Seville. Miluje krásnou Maríu de Castro (Ariadna Gil), nejproslulejší herečku své doby. Slíbil svému umírajícímu otci, že se ujme mladého Iniga Balboa (Unax Ugalde). Marně se jej však pokouší zachránit před vojenskou službou a také před panovačnou a zneklidňující Angelicou Alquézar (Elena Anaya)! Příběh je plný intrik a zrady, krvavých soubojů a velkolepých bitev, lásky a nenávisti. (oficiální text distributora)

Crocuta

Na můj vkus poněkud rozvláčné, dějově roztříštěné a příliš melodramatické, ale obavy, které jsem z "Alatrista" měl po přečtení některých zdejších komentářů se naštěstí tak úplně nesplnily. Vystižení dobové atmosféry, kamera a Mortensenovo splynutí s rolí si zasloží pochvalu, mne osobně pobavila postava básníka a prozaika Francisca Queveda (mj. autora známého románu Život rošťáka) coby kapitánova přítele. A co se týče filmových adaptací knih Artura Péreze Reverta, pokud srovnáme Yanesův snímek třeba s Polanského "Devátou bránou", není to pro "Kapitána Alatrista" srovnání nijak nelichotivé. ()

Arsenal83

Celkovo je ten film o ničom, ale dajú sa v ňom nájsť zaujímavé myšlienky. Napríklad, že Španieli si myslia, že všetci Portugalci sú Židia. Alebo teda vraj si to mysleli. No a najlepší bol určite výrok: "Tu vždy niekto kradne viac, ako treba." Toto je nadčasová myšlienka jak sviňa a tak za toto a kostýmy aspoň dve hviezdičky. ()

Zazie

Chaos navzájem nesouvisejících scén a promluv. Tady už by nepomohlo ani zkrácení. Škoda. Přitom se na to mohlo tak krásně koukat. ()

Morholt

Pro mě příjemné překvapení, vzhledem k tomu, co jsem si tady přečetl. Podle mě solidně a věrně natočené historické drama z dob, kdy Španělsko vládlo světu. Líbila se mi šedivá atmosféra, vhodně zde byl zakomponován motiv dvojí nenaplněné lásky, bitvy, či spíše bitky, sice postrádaly pompéznost, ale o to byly důvěryhodnější a ačkoliv děj mohl působit zmateně a je zde kritizováno ono prázdné plkání u dvora, tak mě právě naopak bavilo, protože vrhalo světlo na politickou situaci a osvětlovalo dvorské intriky. No jistě - tvůrci mohli trošku víc vysvětlit úlohu jednotlivých postav, zejména roli Angelicy a stopáž se taky mohla srazit tak o půl hodinky, ale já jsem s tím, co jsem viděl, naprosto spokojen, což podpořil i výborný Viggo Mortensen. 80% ()

m.krudenc

Vynikající historický film. Nemůžu si pomoct, ale mě tento klasický historický snímek nadchnul. Nevím, zda jde o španělského lidového hrdinu, nebo postavu z národní beletrie, ale film byl vynikající. Je to přehlídka dějových epizod, velmi obrazově nasnímaná (kontrasty - prosluněné Španělsko v rozkvětu, zablácená Breda a mrazivý Madrid v krizi), plná jasně načrtnutých charakterů a prodchnutá hrdostí, ctí a láskou - osudovou samozřejmě. Dokonalá výprava, kosti-mi. Nádherná podívaná. ()

Crazer

Trailer vypadal zajímavě, ale skutečnost je celkem jiná .. vše bylo fádní a nudné bez kapky výrazu určitě díky délce filmu. Pro mě to byl poněkud "uzívaný zážitek" bez jakékoliv výrazné akce či zážitku s velkým množstvím postav, v kterých jsem se přestal orientovat v celém tom zmateném ději. Docela velké zklamání na tak velký rozpočet od španělů. Filmový Aragorn by se měl začít dát na jiné role než westerny a podobné kovbojky. Alespoň 1 hvězdička za to, že filmaři tento děj dokázali natočit! ()

Ridick

dva a pol hodinovka niecoho temer nepozeratelneho....cely dej o kapitanovi je akoby sled epizodok, kt. na seba nenadvazuju a brania divakovi si po pozreti vybavit vobec o com bol cely pribeh. ano, samozrejme o statocnom alatristovi, ale chyba kontinuita a vazbovost. z pozitivneho hladiska je vidno dobru pracu s kamerou a s farbami. ale to asi vsetko..40% ()

Orlau32

Pohled na "jatka 30.leté války " v 17.století. Herec Viggo MORTENSEN je zde velmi výrazná postava, dobře ji hraje, ale není schopen sám udělat zázrak. Ačkoliv je scénář napsán podle skutečné postavy a skutečného příběhu, přece tomu chybí duch a dech větší dobrodružnosti. Časté šermířské scény okořeněné i brutalitou nemohou spravit nic na skutečnosti, že dialogy jsou zde nicotné. A na těch (podle mých zkušeností ), stojí a padá úspěch filmu. To se zkrátka nepovedlo - ne více než na průměrné 3*. ()

italka63

Škoda toho zpracování, které zajímavému tématu hodně ublížilo svoji rozvleklostí. Film osciloval od skvělých válečných scén k naprosté nezáživnosti a zase zpátky. Přitom tenhle kapitán, výborný šermíř, byl zajímavá postava španělského středověku za času krále Filipa IV. Výprava velmi dobrá, ale když není co hrát, zkrátka ani Viggo to nezachrání. Takže za víc to nebude :-) ()

Damiel

48 % - Nejdražší film španělské historie (za 24 m éček:) a výsledkem je zdlouhavá televizní adaptace... Alespoň, že je tam ten Mortensen, jeho charisma to trochu zachraňuje. A všimli jste si, jak výborně umí španělsky? ()

kinderman

Film, který měl potenciál (zajímavá a dobře zahraná titulní postava v době úpadku španělského impéria první poloviny 17.století), ale scénář napsaný na základě dějových skoků přihazující další a další epizody po letech tam, kde už je to zcela zbytečné, vyčerpává divákovu pozornost a sráží hodnocení k průměru. Možná kdyby se tvůrci víc soustředili na konflikt dvou šermířů-Alatriste a Malatesta-a očesali vedlejší linie, mohla vzniknout španělská varianta Scottových Soupeřů. Možná. ()

Rodriguez

Velmi překvapivý snímek na všechny strany. Viggo Mortensen umí zahrát i něco jiného a velmi slušně (než jen sedět ve stínu Aragorna v Pánu prstenu). Hezké kostýmy, kulisy a vůbec ta atmosféra 17.století - 60%. ()

Dannysek4U

Ale jo, hezky, chraplajici Mortensen v pohode, jen trochu o nicem, rozvlekly jak zvejka a hrozne chladny (coz je docela paradox, vzhledem k tomu, kolik se tam zobrazuje emotivnich situaci). ()

Juto

Tento film je príliš epizodický na to, aby fungoval, zdá sa, že zhusťuje sériu viacerých kníh do 140 minút. Výsledkom je nuda napriek dobrému obsadeniu a skvelej akcii. 5/10 ()

majo25

Tento španielsky historický veľkofilm má zaujímavú atmosféru, veľkolepú výpravu a nadštandartne spracované vojnové scény i akčné súboje. Aj keď ich mohlo byť podstatne viac, na dobrodružný film by sa to patrilo. Čo sa týka vizuálu, patrí v európskom meradle medzi to lepšie. Čiastočne však zlyháva v tom, že je príbeh zahltený množstvom intríg, politickým machinácií a množstvom postáv, z ktorých len niektoré sú pe príbeh podstatné a zaujímavé. V spojitosti s premrštenou stopážou to nepôsobí dobre. Že boli Španieli v 30-ročnej vojne hlavnými agresormi sa vyvrátiť nedá, aj keď sa o to tvorcovia filmu snažili. Obsadiť Mortensena bol dobrý krok, len škoda, že že sa k nemu nik z ostatných hercov nepriblížil. ()

dr.fish

Film sice není převratem v kinematografii, ale Viggo je obsazen dobře, je šermířem na svém místě. Nedělalo mi problém jeho příběh sledovat až do konce, nepřišlo mi to ani příliš pomalé, ani absurdní a ani sračkoidní. Ovšem, jak říkám, převratné to není...65% ()

Kolty versus dekolty

Kolty versus dekolty