Tento příběh se odehrává ve Španělsku 17.století za panování krále Filipa IV., slabého a manipulovatelného panovníka. Alatriste (Viggo Mortensen) slouží Jeho Výsosti jako voják ve Flandrech a v mírových časech jako nájemný šermíř v Madridu a Seville. Miluje krásnou Maríu de Castro (Ariadna Gil), nejproslulejší herečku své doby. Slíbil svému umírajícímu otci, že se ujme mladého Iniga Balboa (Unax Ugalde). Marně se jej však pokouší zachránit před vojenskou službou a také před panovačnou a zneklidňující Angelicou Alquézar (Elena Anaya)! Příběh je plný intrik a zrady, krvavých soubojů a velkolepých bitev, lásky a nenávisti. (oficiální text distributora)

fandadofilmu

Tak tenhle film má velkou duši - a to se často nevidí. Z tohohle snímku na vás opravdu dýchá historie i realita. Byl stvořen s láskou k tradicím, vlastní zemi i k filmařině jako takové. Výběr herce pro titulní roli jen ilustruje, že se španělská kinematografie hodlá vyrovnat (přiblížit) té severské, na kterou dnes v Evropě nikdo nemá. Viggo Mortensen v hlavní roli ja naprosto úžasný. Obdivuji hluboce scénář - kromě jiného ukazuje, které hodnoty v našich životech hrají opravdu tu nejdůležitější roli. Úžasná atmosféra, nevídaný zážitek. Pokud takovéto filmy nemají dostat Oscara, tak kdo už...? ()

nmarca

Oceňuji každý evropský pokus o výpravný historický film. Rozhodně lepší než většina hollywoodských trháků z posledních let. Film byl krásně nasnímán, Mortensen sice není žádný Laurence Olivier, ale snažil se a přibývající vrásky ho dělají zajímavějším; film měl několik silných scén, uškodila mu přílišná délka. Hezky vylíčený osud jednoho žoldáka v 17. století. ()

alpeew

Velké očekávání přineslo lehké zklamání. Jak se zdá s historickými velkofilmy se roztrhl pytel, temto ale rozhodně není ani americký ani prošpikovaný klišé, naštěstí. Ve Španělsku a ve španělštině natočený příběh o nezměrné loajalitě statečného Diega Alatriste, válečného veterána bojujícího pod vlajkou slabošského krále Filipa IV. Nádherně mužný Viggo Mortensen navíc dokázal, že je nejen vynikající herec, ale i skvělý šermíř. Podtrhuji dobrou kameru, hudbu a bohatou výpravu. Nicméně nepřehledné množství vedlejších postav a přílišná délka, dohromady s malou dávkou akkčnosti a napětí, film zabíjí ()

Peter-1307

Okrem traileru som sa rozhodol pozrieť tento film kvôli Viggovi Mortensenovi a historickej téme. Brzdou pozrieť si tento film bolo, že som videl viac nepodarených španielských filmov ako podarených, ale dal som sa na to. Viggo sa snažil a darilo sa mu, ale ešte okrem výpravy, zopár scén tam naozaj nebolo nič zaujímavé. Tento film bol ako jedlo, kde z dodaného množstva polotovarov máte pripraviť x-násobne viac porcií ako na to máte. Nakoniec sa nenasýti nikto, iba ak tí v kuchyni. ()

tartan

Výborný historicko-dobrodružný film, ktorý by som trochu pripodobnil k Master a Commanderovi, i keď zďaleka nedosahuje jeho kvalít. Oba filmy však majú spoločné, že vychádzajú zo známych a aj odborníkmi rešpektovaných historických románových sérií (P. O´Briana a A. Perez-Reverta) a hoci sa jeden odohráva v 1. pol.17.stor. a druhý v napoleonskom období a jeden sa odohráva viac na zemi, zatiaľčo druhý takmer výlučne na mori, spoločné majú (okrem vojenského prostredia) najmä pre historické filmy veľmi vzácnu črtu - historickú vernosť. V prípade Kapitána Alatrista ide tá historická precíznosť dokonca až tak ďaleko, že nám pred očami napr. doslova ožíva slávny Velazquezov obraz Kapitulácia Bredy. Okrem historickej vernosti ctí tento film aj správna historická "špinavosť" a uveriteľná realističnosť, vrátane akýchkoľvek "ázijských" prvkov oprostených (nič inak proti nim, len v nie v Ázii sa odohrávajúcich historických filmoch absolútne nepatričných) bojových/šermiarskych scén (tých by som inak zniesol aj oveľa viac). Niekomu vadilo prílišné politikárčenie a strácal sa v komplikovaných intrigách, to však predsa k historickému Španielsku sedí ako klobúk so širokou krempou na Alatristovu hlavu. Viggo Mortensen v titulnej úlohe je inak skutočne hlavnou hviezdou a hlavným ťahúňom filmu, bez neho by bol film o polovicu horší. Toľko kritizovaná dejová rozstrieštenosť filmu vyplýva najmä z toho, že nejde o adpatáciu iba jednej knihy, ale berie si hneď niekoľko motívov z viacerých kníh (aspoň podľa toho, čo o tom viem, knihy som inak nečítal) a pri jeho dĺžke a pri neschopnosti tvorcov dať mu nejaký jednotnejší rád, resp. urobiť ho stmelenejším a tým pútavejším (čo je opačný prípad M a C), ľahko môže nudiť. Finále filmu tvorí slávna - pre legendárne španielske tercie doslova labutia (skončila tu vojenská moc Španielska) - bitka pri Rocroi (1643), jediná masovejšia scéna filmu. Tu by som privítal možno predsa len "masovejšie" stvárnenie, hoc aj digitálne podporené, predsa len to trochu pripomínalo stretnutie skupín historického šermu niekde na lúke (teda počtom bojovníkov, určite nie krvavosťou). ()

KateW odpad!

Tenhle film jsem přetáčela a přeskakovala,protože se mi nelíbil,nezajímavý,nudný a zbytečně dlouhý. Fuj, ruce pryč! ()

Hawaj

Pěknej film o španělském d'Artagnanovi s občas nádhernou atmosférou jak ze starých obrazů Rembranta, Velazqueze či Vermeera. Bohužel dánský řidič tiráků Viggo Mortensen podává dost nemastný neslaný výkon. Sice je jako postava vizuálně zajímavej, ale jinak to celý zabíjí svým studeným severským (ne)výkonem. Zde Španělé dost přehmátli. Slušnej štřih i spád děje. Zajímavé je naprosto neokázalé až nulové vykreslení královského dvora či samotného Madridu. Postavy jakoby vypadli z Velázquezových obrazů. Skvělé kostýmy s reálnou patinou. Jenom ten hrdina je na můj vkus až móc nesmrtelný. Kamera: Paco Femenía. p.s Až teprve v ostatních komentářích jsem si všimnul, že má film delší stopáž. Při sledování mi to vůbec nepřišlo. ()

helrohir

Tento film mal určite veľký potenciál, nakoľko mapoval zaujímavú časť dejín, a pri lepšej konštelácii všetkých filmových prvkov z toho mohol byť skvelý dobrodružno-historický film. Pritom rozbeh ponúkajúci slušné akčné scény, kvalitný vizuál aj navonok zaujímavé postavy je celkom sľubný. Zhruba od polovice sa však dej začína poriadne drobiť a začne strácať dejové súvislosti. Veľa postáv je vo filme zbytočných a časom je dosť ťažké rozlíšiť jednotlivé charaktery a ich motivácie. Okrem Vigga Mortensena sa vo filme neobjavil žiadny herec, ktorý by dokázal podobne strhnúť svojím výkonom alebo charizmou. Záver ponúkne celkom slušnú bojovú scénu, ale pre priebeh deja je v podstate zbytočná a pridaná akoby nasilu. Film má svoje pozitíva aj negatíva a priemerné hodnotenie je tak akurát. 55%. ()

Miloško

je to "iný" film,ako poznáme, ale prečo by každý film mal byť vysokorozpočtový,megalomanský. Je tu pekne vidno čo robili okupační Španieli v 17.storočí. Mínusom je pridlhá stopáž.Mortensen je super. ()

CrazymanM

Nebylo to špatné,napětí,zrada,intriky,láska,všechno tam bylo,ale nějak to celé nedrželo pohromadě,nevím.Obsazení také nebylo k zahození,prostě to nevyšlo,zkoušejte dál!!! ()

pcarogers

Každý historický film, který mě překvapí nějakými prvky z minulosti, o kterých jsem nevěděl, mě vždy osloví. Tento film je spíše komorní, klidný, žádné mega akční scény, v podstatě spíše psychologický a Mortensen je v něm výborný. Vzhledem k tomu, že jsem si film koupil na dvd za 59kč, byl jsem příjemně překvapen, neb jsem nic nečekal a dávám čtyři. Chápu, že pokud bych na něj dlouho čekal a do kina pak šel, byl bych asi zklamaný, ale takhle ve mě zůstal. ()

Sikorski

Skvěle zpracovaný střih a doba, která mě jako fascinovaného 17. stoletím, naprosto uchvacuje.Životní příběhy podávané po delších dávkách, španělský jazyk a skvostná výprava filmu. Není to nejlepší, co bylo natočeno, ale na jeden klidný večer neurazí.. ()

wray

velmi dlhy velmi epicky velkofilm, ktory nie je americky. a dosledkom toho je to take nejake roztiahnute, akcia nie je spravne pocas celych 2+ hodin nacasovana a tak je tam vela nudnych pasazi, a tym ze sa snazili (tusim) o zivotopisny film, tak cast toho co mohlo byt vo filme este zaujimavejsie sla na ukor toho aby sa do filmu vosiel cely zivot hlavneho hrdinu. Cele to je zasadene v historickom spanielsku - prostredi a dobe ktora mi proste nesedi a tak aj celkovy dojem z filmu nebol az taky vyrazny. Proste - snazil sa autor snazil, a historicky naladeneho divaka to snad aj zaujme, mna az tak nie :/ ()

Merenre

Tento film mi utkvěl v paměti díky zdaleka nejvěrnějšímu zobrazení způsobu boje v období 30leté války , jaké jsem kdy ve filmu spatřil (konkrétně to byla scéna z bitvy u Rocroi) - tím jsem byl opravdu nadšen a pro každého, koho toto období zajímá je tento film povinnost. Nebýt toho dal bych max. 3 hvězdy. Je skvělé, že se evropané snaží zachránit, to co se jejich nezvedení a mírně retardovaní potomci za mořem snaží mermomocí zkurvit a pohřbít. ()

Sympy

Příběh mě potěšil zasazením do bojů 30.leté války což není zrovna časté,avšak spousty kecání kolem a někdy až zbytečnosti mě moc netěšili.Boje hlavně poslední bitva byli však parádní i postava v podání Mortensena byla skvěle zahraná. ()

brasek

Najdrahší španielsky snímok? Predražená digitálna krv... určite áno, lebo inak sa to vysvetliť nedá. Nie šťastne vyrozprávaný príbeh, nudné dialógy a charakter nepodarenej televíznej inscenácie absolútne ničia akúkoľvek snahu diváka pochopiť tento snímok. ()

Scaevola

Fiktivní životopis sice na jedné straně velice dobře prokresluje dobu s veškerou výpravností, vojenskou technologií, taktikou i chováním postav, na druhé straně ale sklouzává k bezzubým zápletkám ze žánru pláště a dýky, přičemž obé bohužel zdůrazňuje odtažitá režie. Postav je přehršel, jenže snědí Španělé v černých kazajkách a nočních záběrech splývají a jediný V. Mortensen má co hrát. Nutno však uznat, že svůj part námezdního šermíře zvládá bravurně včetně všech gest, stylizace a postojů, jako by vypadl z Velasquezových pláten. Ale ani to nestačí, protože snímek vlastně nemá co vyprávět. Zajisté podařeně kreslí mnoho scének a bitek, avšak jednolitý děj v něm neexistuje, neboť životopisné epizodky nemají jednotící linku ani centrální myšlenku. Ze všech těchto důvodů se výsledku přihodilo to nejhorší, co se uměleckému dílu stát může - je nudné. ()

Kolty versus dekolty

Kolty versus dekolty