Černé zrcadlo - Série 6 (2023) (série)

Beyond the Sea (S06E03)

(epizoda)

V alternativním roce 1969 dojde na Zemi k nepředstavitelné katastrofě. Dva astronauti na speciální a nebezpečné vesmírné misi se pak musí vyrovnat s jejími následky. (Netflix)

JarinDL7

Konec nedává smysl. Astronaut musí projít nějakými psychotesty a vraždící sociopat se z něho za pár týdnů stát nemůže. Zároveň by se dalo polemizovat o tom, proč nepošlou ty repliky do vesmíru a lidi nenechají na Zemi. Velice slabé 4 hvězdy. Bez Aarona Paula 3. ()

jirikzaboj

No nevím. Podle ohlasů jsem čekal tedy větší bombu. Má to bez pochyby skvělé hlavní herce. Aaron Paul si jede vyloženě svůj vlastní koncert a dokázal mě přesvědčit, že v něm vidím dvě osoby najednou. Nějaké ty vedlejšáky alá Rory Culkin aka Charles Manson taky moc fajn. Nádech vesmírné odyssey, star treku a další sci-fi spojený se šedesátkovým venkovem, budiž. Ale ten příběh? To jsme snad už viděli tisíckrát, možná v trochu jiném provedení. Do toho spoustu nelogických premis, vodítek a rozhodnutí konkrétní postavy, která se jeví kladně. Vůbec jsem ji ten přerod nevěřil a nepomohla ani delší stopáž, která se mohla  využít o dost lépe. Twist předvídatelný, bez jakékoliv přidané hodnoty a myšlenky. Alespoň, že ta epizoda má kvalitní herce a PŘENÁDHERNÝ vizuál, jinak bych šel ještě níže. Po dvou nabitých epizodách filosofického přesahu ZKLAMÁNÍ. ()

cidla99

Nejlepší díl série, doručil to, co člověk od seriálu očekává. Skvělá myšlenka doprovozená napínavým příběhem. Pro fanoušky Breaking Bad bylo navíc osvěžující vidět zase jednou na obrazovce Aarona Paula, který roli zvládl skvěle.  Ale vadí mi jedna mezera. Proč nijak nebylo vyřešeno, že pošlou do vesmíru klony?  Jinak ale nemám co dodat, jediná pětihvězda v sérii. ()

Cinex_studio

Yes! Třetí díl konečně ukázal to, co je to Black Mirror! Temnej, depresivní, sic chvílema očekávaný, ale mimo to geniálně zpracovaný příběh se super momenty! Vizuál naprostá špička a herecký výkony maximální! This is Black Mirror! ()

hypnos11

Příliš předvídatelná epizoda namixovaná s již black mirrorovsky tradičně hloupě se chovajícími postavami, což samo o sobě sráží celou epizodu do průměru. BM ztrácí dech, šestá série je zatím jednoznačně zklamání. ()

mety6

Od asi 10. minúty to bolo viac predvídateľné ako Tom & Jerry. Celá táto séria je nejaká bez života, napätia a nejakého wau efektu. Toto si fakt nezaslúži viac ako 1*. ()

zamukooo

Asi nejméně nápaditý díl 6. série. Aneb dejte tam ohrané téma přenosu vědomí ze člověka do robota/jiného člověka, inspirujte se vraždou Sharon Tate a jejích přátel, a máte příběh hotový. Tak asi takto nějak ten díl vznikl. Od momentu, kdy jeden z astronautů chce druhému půjčit svoji repliku, to bylo dost předvídatelné, to ho jakože nenapadlo, že třeba bude chtít mít něco s jeho manželkou? Ačkoliv je to „nejvíc Black Mirror“ díl 6. série, můj favorit to není. A jsem jediná, kdo v tom konci vidí paralelu s komunismem? Jakože by na tom měli být oba stejně (asi aby si nezáviděli)? ()

ErzebethB

Robot na zemi, člověk ve vesmíru, rozhodně by to přesně takto bylo. Co přenosový čas dat? Řeší někdo, že mozek potřebuje restart, než se zblázní? Při tom skákání? Opravdu člověk ve vesmíru nemá ani na myčku? Černá břečka na talíři, sundavání šperků do skafandru…. Blbost, blbost. Blbost.  Nasa má tým profíků, celá posádka prochází psychotesty, naprosto a jasně mají dané postupy, co kdy kde a proč dělat, když. Viděl někdo z celého štábu, jak se drží štětec? A on si jde pro radu manželce….. to je zase slátanina kravin. Netflix. Nápad zní dobře. Realizace je zoufale amatérská a nekonzultovaná s profíky, jako u Netflixu vždycky. ()

Debreno

Zbytočne dlhé, prepálené, a v konečnom dôsledku aj ľahko predvídateľné. Keby aspoň miesto sektárskeho začiatku došlo k nejakej nehode...fakt to nestálo za to, hodina 20 strateného času, a to som fanúšik Black M. Herecké výkony však nesklamali. ()