Černé zrcadlo - Série 6 (2023) (série)

Beyond the Sea (S06E03)

(epizoda)

V alternativním roce 1969 dojde na Zemi k nepředstavitelné katastrofě. Dva astronauti na speciální a nebezpečné vesmírné misi se pak musí vyrovnat s jejími následky. (Netflix)

jedna_vrana

Áno, aj takto by to v budúcnosti mohlo vyzerať - miesto Skypových hovorov, keďže váš blízky je na míle ďaleko a bytostne vám chýba, sa nebude premietať jeho hologram (ako som si to vo fantázii predstavovala ja), ale budete mať vedľa seba reálneho človeka – lenže nie z mäsa a kostí. Potiaľto je táto predstava lákavá. Lenže potom (a to už hovorím o filme) sa ukázalo, že človek nie je lepší a menej zákerný, ako v čase nájazdov primitívnych kmeňov. Stále v ňom víťazí egoista. Jediná výhrada tohto dielu – predvídateľnosť deja. ()

Ryuuhei

Díkybohu epizoda přímo prokličkovala mezi klišé a všemi mými teoriemi, jak děj „určitě dopadne“ a „jak nová série Černého zrcadla nedokáže překvapit“ a naservírovala téma utopického vesmírného dramatu, které se odehrává na dvou místech zároveň. Chvíli jsem měl pocit, že sleduju samostatný film a do konce jsem byl zvědavý, jak vlastně dopadne. Spokojenost! Samozřejmě to mohla být jedna z těch epizod se šťastným koncem, i to tam částečně směřovalo, ale to by zase nebylo úplně ono. ()

Playman odpad!

Já fakt nechtěl bejt negativní. Celou dobu jsem doufal, že tam někde přijde moment, kterej dá celýmu příběhu smysl. Nějakou hloubku nebo pointu. Aspoň něco. Ale fakt nic. Fakt cítím absolutní vesmírnou prázdnotu. Prostě proč? Celýmu příběhu chybí celá jedna vrstva, která by vysvětlila proč vlastně sledujeme, co sledujeme, k čemu to slouží? Vyústění bylo extrémně předvídatelný a stalo se to, co jsem čekal. Ale ono tam fakt nebylo nic navíc, prostě to bylo a najednou skončilo. ()

SamVimes

Epizoda bezmála celovečerní stopáže hezky pomalu vykresluje vztahy mezi hlavními charaktery i jejich postupný rozklad (vztahů i charakterů). Jde patrně o nejpovedenější z pětice příběhů šesté řady. ()

stitch7

/// Ačkoliv byl příběh zhruba od půlky téměř bez překvapení, užil jsem si ho. Zasloužil by si ale údernější koncovku. A samozřejmě nesmí chybět propagace heterosexuality 🙄 ()

FilmysMartym

Beyond the sea nám ukázal podobný koncept jako Avatar ale tady v podání Aarona Paula to byl jinej level. Zvyšující se pasivní rivalita protagonistů zapříčiněná radikálními hipízáky skvěle zafungovala. A když byly hlavní postavy v tom přístroji, tak to chvílemi vyvolávalo dost silné pocity nejistoty a strachu, což se mi neuvěřitelně líbilo a takové díly Black Mirror jsou nejlepší. Zvrat který asi každý čekal už od půlky filmu byl proveden vkusně a s těžkým emocionálními dopadem a moc pěkně uzavřel tenhle film v seriálu. Zatím tenhle díl řadím na 2. místo v 6. sérii Black Mirror. ()

iXtr3m3

Fakt toto urobil Netflix so seriálom, ktorý bol kedysi pojmom? Zasa kasting na prvom mieste, scenár na druhom mieste, predvídateľnosť až na samotný záver extrémne vysoká. Stratená príležitosť. ()

LachtanShows

Nejlépe hodnocená epka letošní sezóny Černého zrcadla mě zatím vzala za pačesy zcela nejméně a příliš si z ní neodnáším. Alespoň je tu znatelné, jak si člověk nemá nechat zatemnit úsudek obecnými ohlasy. Minimálně do té doby, než si utvoří vlastní obrázek. ()

Milky.

Námět pěkný, ale co se týče logiky tak je vidět naprostá bezradnost scénáristy. Jinak hrozně roztahané a předvídatelné a v závěru si úplně neumím představit, že by Aaron Paul reagoval tak klidně jako v seriálu. Nelogický díl na efekt, velká slabota. ()

dan4815

Tento díl považuji za díl, který se neminul původní myšlenky celého seriálu - pojednává totiž o technologii, která mění život.. k horšímu. O tom BM vždy bylo, byť šestá série už odbočila od této filosofie. Troufám si tvrdit, že by tato epizoda zasloužila svůj film; za předpokladu, že by se do filmu aplikovalo více děje. Přemýšlím, zdali by se nosná myšlenka nedala rozvětvit do seriálové podoby. Docela mě mrzí, že pro nás zvídavé nebylo pořádně vysvětleno, proč vůbec celá mise existuje. Jinak, sledujeme dva astronauty, kteří cestují vesmírem, a aby se nezbláznili, využívají technologie přenosu mysli na robotické tělo. Jejich robo tělo se nachází na domovské planetě a díky němu prožívají normální životy, byť se fyzicky nacházejí na vesmírné lodi. Divák nakoukne do jejich životů, které se ale jednou provždy změní k nepoznání. Je to zajímavé zamyšlení se nad možnostmi, jak hvězdným cestovatelům zpříjemnit let. Dnes se to zase tak moc neřeší, ale zrovna tento díl ukázal, co se stane s lidskou myslí, když není dostatečně stimulována - jak myšlenkově, tak sociálně. Jestli se lidstvo někdy vydá do vesmíru, čemuž nevěřím, veskrze mezihvězdnou "plavbu", ani veliká kolonie nedokáže předejít velikým psychickým problémům. Řešením je buď absolutní simulace domáckého prostředí na které jsou lidé evolučně adaptovaní; zelené prostředí, různorodá krajina, systém dne a noci, povětrnostní podmínky a tak, nebo jednoduše zajištění, aby se jejich vědomí přenášelo zpět na Zemi. Upřímně, trochu mi chybělo vysvětlení, jak bylo možné, že piloti fungovali v reálném čase. Děj je poměrně předvídatelný - v některých směrech. Některé důležité zvraty mě však překvapily. ()

poet

Na seriálovú epizodku to ma celkom slušne herecke obsadenie. Možno ak to nebolo také predvitelne tak by som dal aj vyššie hodnotenie. Pri Čiernom zrcatku som si zvykol už na zaujímavejšie zvraty :) ()

djfun

Pěkně natočeno, zahráno, přesto největší zklamání celého seriálu, protože zpočátku slušně budované napětí se zhruba od třetiny promění na totální "hvězdný prach" - nic tak nechutně odhadnutelného a předvídatelného naprosto v každém kroku jsem dlouho neviděl, bohužel:( ()