• Patw

Lisa Kudrow mám rád. Tohle vypadalo zajímavě, ale role Lisy je tu až nesympatická. Nějak mě to nenadchlo.(3.11.2012)

Tohle si zaslouží mnohem větší uznání. Ale je pravda, že ani v době vzniku se seriálu příliš nedařilo, až teď všude píšou, jak byl nadčasový a tak není divu, že se k němu vrací a natáčí druhou řadu, to je jedině dobře! Lisa je ve své roli skvělá, úplně odlišná od Phoebe z Přátel, její Valerie si asi nezamilujete, ale soucítíte s ní. A Paulie G je jedna z nejotravnějších postav, co jsem kdy viděl. Jinak seriál dobře paroduje reality show, přesně takhle to chodí a jsem rád, že to mělo takový konec. A hláška "I don't wanna see that!" mi zůstala v hlavě :) jinak nejvtipnější bylo, když změnili Valerii hlášku z korejského barbeque na to lízání :))(12.5.2014)

75-80% ... "Awkwardly amusing" ... Nájdu sa takí, ktorí seriál budú vyslovene neznášať ale aj takí, ktorí ho budú milovať. Sám som mal pochybnosti keď som to začal pozerať, no po pár epizódach sa to rozbehlo. Lisa Kudrow alias Valerie Cherish je jednoducho nezabudnuteľná. Jednoducho situačná komédia.(11.11.2014)

Stárnoucí herečka Valerie Cherish dostává po dlouhých letech příležitost zase zazářit jako jedna z hlavních hereček v novém komediálním seriálu Room and Bored, má to ovšem háček, musí souhlasit s tím, aby ji neustále natáčel štáb reality show "Comeback." V pracovním i osobním životě. Upřímně mi chvilku trvalo si zvyknout na způsob vyprávění, roztřesenou kameru běhajícího kameramana, "skryté" kamery v domě, zpovědi, zkrátka reality show formu. Role Lisy Kudrow je navíc v podstatě vážná, vlastně by snad nemohla být dál od střelené, rozesmáté Phoebe. Proto naprosto chápu, proč si seriál na CSFD vede tak mizerně, všichni ti hodnotící čekali povrchní sitcom. Místo toho dostali satirickou tragikomedii o natáčení reality show o natáčení sitcomu. Smích tady nepramení z jednoduchých a předvídatelných point (ledaže byste počítali ty z Room and Bored), ale z kritiky reality show, kritiky Hollywoodu, trapasů, ticha i reálných každodenních situací. Většinu času vidíme Valerii, která hraje na kamery. Tahle Valerie je afektovaná a nesympatická. Dobrovolně se pro slávu podrobuje každodennímu ponížení a totální ztrátě soukromí, a jednu nepříjemnou situaci za druhou ustává s úsměvem na tváři. Ne proto, že by byla hloupá a věci jí nedocházely, ne proto, že by jí bylo všechno jedno, ale protože musí. Za každým jejím úsměvem na kameru jí z očí kouká bolest. Kdyby byla skutečně povrchní, nebyl by problém si říci "máš, cos chtěla," a vysmát se jí. Existuje ale ještě jedna Valerie, která vykoukne jenom tehdy, když ta první zapomene na kamery, chvíle, kdy ukáže, že je to milující, citlivá a v jádru strašně hodná ženská. V tu chvíli se na seriál nekouká snadno. Tím spíš, že Lisa Kudrow hraje jako o život. Vždycky jsem ji miloval jako Phoebe, ale teď můžu s jistotou říct, že je to paní herečka. The Comeback je komedie temnějšího rázu, je to hluboký seriál o povrchním Hollywoodu, a Valerie Cherish je jedna z nejkomplexnějších postav komediálních seriálů, co znám. Nebylo to vždycky jednoduché, nebylo to vždycky stoprocentní. Začátky byly nezvyklé a drhly. Ale s každým dílem je to lepší a hlubší,a po nádherném finále druhé řady nemůžu jinak. 90%(30.3.2015)

• studentice

Tenhle seriál a tenhle typ humoru není nic pro mě. Prostě jsem to celé nějak nepochopila...(23.11.2014)

• - Lisa Kudrow byla v roce 2006 za ztvárnění Valerie Cherish nominována na cenu Emmy v kategorii nejlepší hlavní herečka v komediálním seriálu. Ve vítězství však nominaci neproměnila. (Exos)