Screamers - Hlasy z podzemí

• Česko Vřískouni (více)

V roce 2078 planetu Sírius 6B pustoší dlouhotrvající válka. Vědci vymyslí perfektní zbraň, speciální roboty Screamers, vytvořené pro jediný cíl - zničit všechny nepřátelské formy života. Plán se však zvrtne a "zbraně" ničí vše živé. Podaří se znepřáteleným lidem zvítězit nad stroji? (MIDO FILM)

pepo

Vynikajúci námet ( poviedka P.K. Dicka) a slušný scenár od autora Votrelca inšpirovaný Votrelcami zabíja malý rozpočet. Na začiatku je všetko ako má byť ale postupne vystupuje na povrch obrovská B- čkovosť a posledná tretina inak napínavého a funkčného sci - fi sa zmení už len na čakanie na koniec. 5/10 a chcem remake, kľudne aj s rovnakým štábom ale päťnásobným rozpočtom. ()

Martrix

Úplně na konci filmu jsem si uvědomil, že už jsem tento "kousek" kdysi viděl. Bohužel, nebo bohudík, to moje paměť vytěsnila a protože hrozí, že se to stane znova a třeba za deset let bych opět neodolal...tentokrát se pojistím a fláknu tomu odpovídající ohodnocení. První polovina je slušné béčko, ale ta druhá je i na béčkový film silné kafe. Je to pitomé, nelogické, s hnusnými triky, patetickými, nebo hloupými dialogy...prostě hnus. Pokud probíhalo nějaké zkušební promítání, museli se podle mě tvůrci i herci strašlivě stydět. Povídku od P. K. Dicka jsem četl, ale že by se dal tento nápad takto poskvrnit, by mě ani ve snu nenapadlo. ()

honajz2

Moc nadějí jsem do toho nevkládal, ale nakonec mě to příjemně překvapilo. Celkem slušná béčková scifárna se zajímavým dějem a sympatickými postavami (akorát moje nejoblíbenější zase zemřela, na kterou se dost dobře dívá a i přes trochu zbytečnou délku dvou hodin to utíká svižně a dokonce to ani nenudí. I ten svět to má překvapivě propracovaný. Fakt, moc příjemná scifárna, na kterou bych klidně koukl znova. 4* ()

SOLOM.

Tenhle film jsem si musel pustit podruhé znovu, protože napoprvé jsem se na něj díval ožralý a moc se mi to nelíbilo. Jenže všude v okolí jsem slyšel pořád samou chválu a tak jsem na to mrknul znova střízlivý. Začátek mě sice moc nebavil, ale postupem času se to zlepšovalo. Jen mě trochu mrzí, že ke konci to už začali přehánět s těma novýma typama robotů. Čekal jsem, že jeden z nich to určitě bude, ale nakonec se z toho vyklubali skoro všichni na planetě. Navíc podle konce to vypadá, že ten týpek stejně natáhl bačkory. Akorát nechápu jak se ten ogar mohl dostat do rakety... ()

tron

„Kde sú všetci?“ – „Koľko vás bolo?“ – „38, vrátane mňa.“ – „Tak prežil jeden. Vrátane teba.“ Zvláštny mix. Začalo sa to ako „kovové Tremors“, potom sa to zvrtlo k Terminátorom, post-apokalyptickým trilerom a vrcholilo to ako Vec vs. Leviathan. Rozpočet bol evidentne malý a úroveň niektorých trikov je povážlivá (až úsmevná). No aj tak sa zručnému režisérovi podarilo vytvoriť solídnu atmosféru, dať dokopy i za malý peniaz uchádzajúcu výpravu a ani samotní „vrieskači“ nevyzerajú zle. No scenár je dosť slabý (čo prekvapí o to viac, že ho podľa poviedky P.K. Dicka napísal autor Votrelca), nad logickými nedorozumeniami som sa radšej ani nezamýšľal a keď som po trištvrte hodine zistil, že ma čaká ešte raz toľko, začal som sa drsne nudiť. Ale neviem si pomôcť - mám rád Petra Wellera. ()

• Vo filme sa objavilo celkovo 5 verzií robotov zvaných Screamers (základná "piesočná" verzia, prvá variácia "dvojnohá", druhá variácia "bear", tretia variácia "dieťa" a štvrtá variácia "človek"). (fefee)
  • Natočeno na motivy povídky P.K. Dicka Druhá série (kukentipla)
  • Prvé pracovné verzie scenára sa objavili pod názvom "Claw" (Čeľusť), ako odkaz na zlých robotov, ktorí sa v Dickovej poviedke "Druhá séria" nevolali Screamers, ale Claws. (beso74)