Screamers - Hlasy z podzemí

• Česko Vřískouni (více)

V roce 2078 planetu Sírius 6B pustoší dlouhotrvající válka. Vědci vymyslí perfektní zbraň, speciální roboty Screamers, vytvořené pro jediný cíl - zničit všechny nepřátelské formy života. Plán se však zvrtne a "zbraně" ničí vše živé. Podaří se znepřáteleným lidem zvítězit nad stroji? (MIDO FILM)

-bad-mad-wolf-

Někdy po druhé třetině filmu jsem se přistihl, že kouzlo staré dobré sci-fi se snažím zoufale, snaživě vidět, hledat v každém záchvěvu atmosféry. Jenže není tam. I přes několik lepších chvil doplácejí Vřískači na hrubě nedotaženou mytologii strojů a nepromyšlené vztahy mezi postavami. Tuctové béčko. ()

Ampi

Není to nahráda za film Zprávu ze sektoru 6, kterou sliboval producent z Hollywoodu Nicku Naylorovi k propagaci kouření ve filmu Děkujeme, že kouříte? No Peter Weller není Brad Pitt a Jennifer Rubin není Kateřina Zeta-Jones. ()

Shakers

Predloha Philip K. Dick (Total Recall, Blade Runner) a scenár Dan O'Bannon (Alien) ? To je kombinácia, ktorú proste musím vidieť. To som si povedal hneď ako som o tento film zakopol. Príbeh je dobrý, bavil ma, zaujme aj výtvarná stránka filmu, ktorá rozhodne nie je špičková ako napríklad u takého legendárneho Votrelca, ale kulisy vyzerajú dobre. Príšerám sa tiež podaril vtisknúť originálny nádych no škoda slabších efektov, no s prižmúrením okom na rok výroby je to dobre. A aj ten Peter RoboCop Weller je spoľahlivý v tomto filme a výborne zapasuje. Sklamal ma hlavne záver, ktorý trošku stráca na napätí a atmosfére. Inak rozhodne dobré sci-fi, ktorých už nebýva tak veľa. 75% - 4* ()

Arkos

Povídku jsem sice nečetl, ale tohle scifi se mně líbilo. Nijak složitý, ale přesto dobrý děj, občas napětí a k tomu dobré herecké obsazení. I přes to, že jsem film viděl až nyní /květen 2009/, slabší trikové záběry mně vůbec nevadily. ()

Ruut

Nuda, nuda, nuda. Kecy, kecy, kecy. Nuda, nuda vruuuum minirobot, co ti usekne kotoučovým ramenem ruku. Nuda, nuda, kecy. ()

Goldbeater

Scenárista Dan O'Bannon nám po Total Recallu přináší další sci-fi podle předlohy Philipa K. Dicka. Tentokrát jde o více béčkové dílo, což ovšem není vůbec na škodu. Peter Weller do toho zapadá výborně a atmosféru mají Screamers parádní! Mírně podhodnocená nenápadná pecka. ()

Webb

Atmosférické poctivé scifi béčko, které má sice děravý scénář, či slabší zpracování a herecké výkony, stejně se mi celkem líbilo. ()

Anderton

Kedysi, pred pár rokmi som čítal predlohu a vravel si pri nej, aká skvelá filmová adaptácia by sa z toho dala natočiť. Takže som sa na ňu tešil, zároveň som mal aj obavy, pretože som o filme nič predtým nepočul. Tie obavy boli oprávnené. Jedná sa o ťažké kanadské béčko s malým rozpočtom, ktoré nemôže z týchto dôvodov kvalitnej predlohe dostáť. Stroje sú počítačovo odfláknuté, čo je škoda, pretože tie mali byť hlavným triumfom filmu. Ako guilty pleasure sa to dá ale hodnotiť kladne. VIDENÉ ZNOVA 7/23 Film som si znova pozrel tesne po opätovnom prečítaní poviedky a tak ma na ňom najviac bavilo porovnávanie s predlohou. Expozícia je dlhšia, fikčný svet inovovaný a záver pozmenený trochu prekombinovanejším spôsobom ako v poviedke. Inak výčitky voči trikom zostávajú, i keď výprava a atmosféra sú relatívne slušné. Ako by Screamers vyzerali pod taktovkou takého Camerona je lepšie si radšej nepredstavovať, keďže sa to nikdy neudeje. ()

Campbell

Tak za prvé Duguay je skvělej řemlsník, točí sice dá se říct okrajově a jeho filmy nejsou nijak extra známé, ale jde vidět že se stará o všechno. O příběh, atmosféru a herce. Umí to parádně. Screamers není vyjímkou. Peter Weller je sympaťák každým coulem, i když povídka jde více do hloubky tak film vytřískal vše co šlo. Mě se tenhle film líbil třeba více než třeba Blade runner. Atmosféra postapokalypstického světa je dokonalá, stejně tak jako samotní Vřískouni. Jen škoda pár efektů které film celkem kazí. Nicméně film je skvělá jednohubka a zabavý. ()

Slartibarkfast

Původně jsem po obale jen přelétl pohledem, ale po bližším prozkoumání jsem nakonec neodolal a zhlédl jsem tenhle béčkový koncert. Opravdu nelituji. Výborné sci-fi na odreagování. Nijak složitý děj, přesto napínavý a vcelku originální. Vřele doporučuji skalním fandům tohohle žánru. 65% ()

Slarque

Když jsem četl povídku „Druhá série“, nenapadlo mne, že by podle ní mohlo vzniknout něco jiného než tupé béčko. Béčko to sice je, ale scenáristé se s tím porvali se ctí, atmosféra je celkem slušná a ani Peter Weller není k zahození. Takže ano, další Dickovka, kterou stojí za to vidět (70%). ()

klerik

Musím sa pripojiť k tomu, že Dickova fantastická predloha vážne dostala na frak. Občas tam sice je zaujímavá atmosféra (hlavne útek), ale zlé triky a odporné dopletené kung-fu finále by pokazilo aj oveľa lepší film. Námet z poviedky Druhá séria (Second variety) oveľa lepšie využili v seriály aj filme Battlestar Galactica... ()

SeBig

Jako první jsem viděl druhý díl protože jsem vtom čichal béčko ale o tomhle jsem neslyšel pak jsem se ktomu nějak dostal a řekl bych že skoro doslova to samý jako druhý díl akorát víc napínavější a zajímavější. Roye Dupuise jsem si hned oblíbil. Hodně dobré! ()

korbitch22

Už při začínajících titulkách,kdy vypravěč mluví o těžbě vzácného nerostu,který bohužel rozdělil svět na dvě poloviny a způsobil jadernou válku a dál popisoval nekončící bitvu na jedné zničené planetě...jsem měl dobrý pocit z nachystané atmosféry,která se i v následujících minutách vyvíjela dobře.Velitel jednotky,hláškující,sympatický drsňák s věčným retkem u huby Peter Weller,tomu taky dost přidal.Když poslíček doručující poselství o míru,umíra rozsekán na kousky,načež se vydávají dva vojáci na cestu,máte furt naději že vás čeká poctivé,postapokalyptické sci-fi béčko.Ovšem během několika dalších minut tempo těžce upadá,akce,efekty a atmosféra nulová,potenciál a možnosti využity tak na 10% procent.Z ošívání v křesle,(kdy se jedním okem koukáte na stopáž kdy už to skončí a tím druhým po prázdné láhvi piva na stole) vás nevytrhne ani nástup mého oblíbence Roy Dupuiase,který zde má opět mile zvrácenou roli :-) Bohužel jsem čekal nějaká monumentální futuristická města či stanice a dostalo se mi nudného běhání v jakém si podzemí,s příšernou muzikou a malinkými dětmi s plyšovým medvídkem v ruce,jenž měli představovat hrozivou zbraň ničení světa ....ufff...k finyši jedna mizerná střílečka a k úplnému naprosto ´´nepředvídatelnému´´ :-) konci jedna slušná bitka dvou koček.Je to škoda,tahle Dickova povídka je dost dobrá,jen by to chtělo rozpočet dvěstě míčů a né dvacet no :-) Na sci-fi já sem přísnej... :-D hold nudil sem se.... 40%. ()

Chrustyn

Tentokrát bez vybuchujících hlav. Hodně zapomenuté sci-fi béčko, které mohlo pobavit před 25 lety na VHS, ale dnes už nemá absolutně čím zaujmout a vzhledem k rozpočtu pouze nechtěně rozesmává. ()