Rocker

Rocker

Komedie / Drama / Hudební

USA, 2001, 105 min

• mm13

Marky Mark hraje (a celkom presvedčivo sa tvári, že aj spieva) hair metalistu, ktorý, keď sa mu zosype kariéra, začne hrať grunge... upf! To malo skončiť o Monty Pythonov, pri štandartnom spracovaní nemá Rocker šancu zachovať si dostatočný nadhľad a nevyznieť trápne. Uchádzajúce hodnotenie je len za neprehliadnuteľnú snahu všetkých zúčastnených (k Anistonke sa ale radšej nevyjadrím).(14.7.2010)

Proč ne. Palec hore.(4.8.2015)

Skvělej film a Mark Wahlberg ma skvělý vlasy(6.7.2010)

Tohle je pro mě totálně srdcový film. Poprvé jsem ho viděl někdy v patnácti a od té doby asi desetkrát. I když jsem si ho pustil teď po hrozně dlouhé době, tak mě pořád bavil stejně. Můžeme diskutovat o tom, že Wahlberg nebyl dobrá volba, ale já mu to nadšení a posedlost oblíbenou kapelou, o které ví úplně všechno, prostě věřil. Příběh je samozřejmě stokrát ohraná pohádka o splnění snu a o vzestupu a pádu a o hledání sebe sama, ale to vůbec nevadí. Jsou tu i nesmyslnosti jako přeřvání zpěváka, který má mikrofon - no a co? Kdo by to někdy nechtěl na koncertě udělat? Muzika je jednoduše skvělá, Steel Dragon na živejch koncertech, který vypadají sakra dobře, válej. Potěší i přítomnost mnoha skutečných muzikantů - Zakk Wylde, Jason Bonham, Jeff Pilson, Myles Kennedy, Ralph Saenz (dnes Michael Starr ze Steel Panther) a další. Prostě jeden z nejlepších filmů o rockový muzice, co byl udělanej.(1.11.2015)

"V kolika tak člověk může vyrůst a přestat snít o kariéře rockové hvězdy ?? Tak ve čtrnácti ??" - "Možná budu mít štěstí, jednou vyrostu a budu poslouchat Air Supply.." - "Co je špatnýho na Air Supply ??" - "Nic, když jsi policajt z Village People !!" ;)(28.11.2013)

• - Přípravou pro roli Izzyho byl pro Marka Wahlberga čas strávený z Vincem Neilem, zpěvákem Motley Crue, v době kdy Wahlberg rapoval ve své skupině Marky Mark and the Funky Bunch. (liquido26)

• - Film se odehrává v roce 1985, ale několik písní, které Steel Dragon hrají nebo ve filmu zazní, bylo natočeno až později. (liquido26)

• - Původní název snímku byl Metal God. To je také přezdívka zpěváka Judas Priest, Roba Halforda, který byl inspirací pro původního frontmana Steel Dragon. (liquido26)