Reklama

Reklama

Bezva finta

  • Československo Bezva finta (více)
TV spot

Červený nos, kostým klauna a hlava plná překvapivých nápadů a gagů. Jediný, kdo se nesměje, jsou policisté. Jean-Paul Belmondo totiž geniálním způsobem vykrádá jednu z největších montrealských bank. Jako klaun se v doprovodu dětí dostane dovnitř, ale sotva je pošle pryč, vytáhne na překvapeného strážného zbraň. Nechá zavřít jediný východ a spustí poplašné zařízení. Drží v šachu strážného, zaměstnance i zákazníky. Teď už jen dostat se ven a vyvést prachy ze země. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (357)

lamps 

všechny recenze uživatele

Určitě jeden z vrcholů francouzské kriminální komedie. Belmondo válí jak při bankovní loupeži v klaunském obleku, tak při nebezpečných kaskadérských kouscích na jedoucím autě, Kim Cattrall to docela sluší a Francis Veber to vše diriguje v nepolevujícím tempu a se super hláškou v každé větě. Druhá půlka sice trochu ubírá filmu na lesku a zkrácení alespoň o deset minut by ničemu neuškodilo, ale já se stále bavil tak dobře, že bych nakonec ještě jednu vloupačku v pohodě snesl. Belmondo je prostě bezkonkurenční... ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Belmondovi bezva finta vyšla pokud jde o "oblafnutí" policejních orgánů a pokud jde o diváka tak, to bylo téměř, ale až tak napálit jsem se od něj nenechal. Jistě se mnou bude každý souhlasit, že Bebel je natolik charismatický uličnický týpek až mu projde ledacos. Když se rozhodl vykrást v poledne banku v převleku klauna a přijít si tak na pořádný balík peněz udělal jenom dobře. Diváka svými kousky a nápady pobavil v komedii pro francouzskou provenienci zcela charakteristickou s příměsí kanadské koprodukce, ale vykradl ji už před dlouhými 27 lety. Za tu dobu se můj postoj k filmu dost změnil, když uvážím, že filmy sleduji od roku 1987 a od roku 1991 už se staly neodmyslitelnou součástí mého života. Jistě, byl jsem na téhle krimi komedii v kině a pak ji viděl v televizi, ale právě tím víc se mně ohrála. Zpočátku neotřelý film s námětem dost provařeným, ale se skvělým francouzským idolem v hlavní roli. Pak ovšem v následných reprízách jsem se už začal nudit, protože nebýt Belmonda, tak to tak zábavné rozhodně nebylo. Nástup měl tenhle film povedený, ale ke konci už to bylo takové celé rozvrzané a přítomnost Kim Catrall docela zajímavá, ale zase stalo by se tolik kdyby tam nebyla? Asi ne. Celkově je to film na který se tolik nechytám, ale po letech si ho dát nebyla nejhorší volba. Jenže když uvážím, že mě čeká spousta letošních filmových novinek, tak si na tohle archaické a naivní vykradení banky ani nevzdechnu. Zkrátka z nouze ctnost. 60% ()

Reklama

vesper001 

všechny recenze uživatele

Klauny nemusím, nevyhledávám a ani se jim nesměji. Z červeného nosu a kudrnaté paruky mi běhá mráz po zádech. Belmonda jsem se v klaunském převleku sice nebála, ale jeho postava se mi v první části zdála chvílemi spíš maniakální než legrační. Když se děj a postavy přesunou dále od banky dále, najednou máte pocit, že sledujete jiný film. Belmondo se začne chovat normálně (= lézt po autech a podobně), a s vytrvalým spoluvězněm Laskym za patami a mladší verzí Samanthy Jones na krku se snaží ukrýt i s lupem někam do závětří. Rozjetý vlak se drží v zajetých kolejích žánru, vzhledem k úrovni jiných Belmondovek to ale až zas taková jízda není. ()

Pink.Panther 

všechny recenze uživatele

Bezva finta je tak vtipné vyloupení banky, že je až s podivem, že se tento nápad už neobjevil ve filmu mnohem dříve. Pravda, pracuje s předpokladem, že jsou policajti úplní pitomci, s tímto však Francouzi nikdy neměli problém. Efektní je to hlavně na první zhlédnutí, protože jak to člověk jen trochu domyslí, tak jde efekt do kytek. Stále ale zůstane (s jistou výhradou) výborný Veberův scénář založený na románu od amerického spisovatele, který Veber adaptoval na návrh Belmonda, no a samozřejmě Bebel sám a zdatně mu sekundujcí Guy Marchand. Americké prostředí románu Rychlá Změna je právě ten důvod proč se i film odehrává v Americe. Je otázkou zda-li to byl dobrý nápad. A pak je tu jistá analogie problému, který jsem zaznamenal už u Grand restaurantu pana Septima - dvě poněkud rozdílné části filmu. První polovina je groteskní parodie na bankovní loupež a druhá polovina je bezcílný úprk Montrealem. Zkloubit dvě poloviny filmu je vždy problém, protože člověk podléhá dojmu že se v druhé polovině přenesl do jiného filmu a ptá se scénáristy proč - když první část v bance byla tak zábavná. Takže celkem slušnej film tu narazí na ten prokletý lidský faktor. Produkce: Cerito Films ()

Pepinec 

všechny recenze uživatele

Jean-Pavel zas o něco starší a ošklivější, pořád ale ve formě, jakou kdyby měl třeba takový Kreuziger na příští Tour de France, museli by mu za kolo přivazovat sběrný kontejner na železo, aby neprojel cílem dřív než tam stihne dojet ředitel závodu Oktávkou. Banky všech zemí se z tohohle filmu očividně poučily, protože ať už dneska vejdu do jakékoli kdekoli, šašků je tam jak naseto... Bravo, Bebele, mám tě rád. Ty klaune jeden. ()

Galerie (38)

Zajímavosti (16)

  • Belmondo spadl při přestupování z auta na letadlo 120 km rychlosti na silnici. Poté musel dva měsíce strávit absolutně bez pohybu na lůžku, a poté ještě půl roku nosit korzet. (Sifaka)
  • Závěrečná scéna v Římě je natočená na náměstí Piazza Navona, kde se mj. natáčel podobně hořkosladký konec filmu Svatý rok (1976). (MrHousenka)
  • Na začátku a na konci filmu hraje píseň „Hold-Up“, kterou nazpívala Rena Scott. (SONY_)

Související novinky

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo

06.09.2021

Přichází smutné zprávy z Francie. Svět filmu dnes přišel o jednu z velkých hereckých ikon, ve věku 88 let totiž v Paříži zemřel oblíbený francouzský herec a producent, charismatický Jean-Paul… (více)

Reklama

Reklama