Dům u jezera

• USA The Lake House (více)

Doktorka Kate Forsterová se rozhodne přijmout místo v chicagské nemocnici. Opouští svůj krásný dům na břehu jezera a nechává ve schránce vzkaz jeho novému nájemci. Píše o psích stopách v betonu před domem a krabici věcí po původním majiteli na půdě. Alex Wyler, talentovaný architekt, ale nalézá dům v žalostném stavu. Po otiscích psa ani stopy. Vzkazu od Kate proto nevěnuje žádnou pozornost až do doby, kdy mu při betonování chodníku před domem přes něj proběhne zaběhnutý pes, zanechávaje otisky přesně tam, kde to Kate popsala. Proto Kate odepíše a vzkaz opět nechá ve schránce. Kate a Alex zjišťují, jakkoli je to neuvěřitelné, že je dělí nejen vzdálenost, ale i čas. Kate žije v roce 2006, zatímco Alex v roce 2004. Skrze své dopisy se do sebe postupně zamilují. Dokáže jejich láska překonat i tuto překážku? (TV Nova)

Elyurias

Snaha dohnat čas, romatika v podobě dopisů, dva lidé, kteří se milují,ale nemohou se setkat, to je přesně to, co občas potřebuji a jsem ráda, že vím kde to mám hledat. ()

SheldonShamy

Romantický film s neotřelou zápletkou a trochou fantazie k tomu. Mohlo by se zdát, že příběh bude trochu typická romantická přeplácanost s city velkými tak moc, až se to stává povrchní, ale mnohem hlubší scény a úžasná hudba vám určitě v paměti zanechají jedinečnou vzpomínku. ()

Mamutol

Příjemně plynoucí fantasy, kde časově posunuté roviny nedávají smysl, ale je to vcelku pěkný nápad o hře s časem. Sandra jako třešnička na dortu. ()

J.Mayen

Ja na romantiku nikdy nebyl, pryc s romantikou,ale tohle se docela povedlo, libilo se mi prolinani dimenzi a i konecne rozuzleni. ()

Elessar.

Niekedy človek, potrebuje aj takéto filmy, ktoré si idú vlastným tempom a očividne aj časom. Nevedela som vôbec do čoho idem, to je dobre. Dočkala som sa milého príbehu, ktorý má niečo do seba, poetický, takmer lyrický. Ústredná dvojica sympatická, príbeh tu i tam predvídateľný až hrôza, ale to vôbec nevadí. Videla som v ňom pokoj a akúsi nádej. Linka s rôznymi časmi, prekvapivo dobre zvládnutá. Nadčasový príbeh na dlhšie večery. Ja som spokojná, netvrdím, že je to film, ktorý by si mal každý okamžite pozrieť, lebo taký nie je, treba naň čas a tú správnu náladu a rozpoloženie :-) ()

vodkasesemte

Meier designed a series of louvered skylights to capture that light and cast it inward to illuminate the art within. But indirectly, bcs although light enhances art it can also degrade it. But you know all that already, you son of a gun (cože). The light in Barcelona is quite different from the light in Tokyo. And the light in Tokyo is different from that in Prague (jsem si nikdy nevšiml). A truly great structure, one that is meant to stand the tests of time, never disregards its enviroment. An architect takes that into account. He knows that if he wants presence, he must consult with nature. He must be captivated by the light. Always the light. Persuasion. Please, dont write me again. Let me let you go. To je pyče. Ona není ten, kdo musí čekat! Hlavně, že se už jednou potkali. Kráva. Nvm, co na ní vidí. Jak pořád běhá za tím psem. Jí nalil šrouby do hlavy. There could have been no two hearth so open, no tastes so similar, no feelings so in unison. Tvl, zlatá nymfomanka. Už aby byl konec. We cant stay in my apartment. Jasně, je to na vás moc malý. I wanna keep moving forward. Visionary Vanguard Associates Global warming. V obou filmech, ve kterejch si to tidle dva rozdali, figuroval autobus. Náhoda? Nemyslím si! A jemu se dokonce zaběhl pes, že jo, jinak by tam figuroval dvakrát. Možná v příštím díle. ()

LarryW

Pohádkový příběh s koncem jaký pohádky obvykle mívají. Děj je zasazen do reálného života. I díky místu a prostředí ve kterém se odehrává, vyvolává po celý čas u diváka pocit, že nepřekonatelná časová bariéra, která odděluje provázané lidské osudy musí být v závěru prolomena, aby film splnil veškerá očekávání lidí, kteří jdou do kina na romantický film(:... Jakým způsobem to však scénárista udělal je tristní. Pokud u sledování filmů používáte mozek, prosím během filmu ho vypněte, protože scénárista se s tím "takzvaně nepáral". Ale proto, že mám slabost pro stavařinu, dávám s přimhouřenýma za tři... ()

imaginer21

Neviděl jsem původní film, na který se tohle dílo odkazuje. Celé mě to navíc doprovázelo až přílině ponurou atmosférou. Ale nevím - možná to byl záměr. Protože všechno v tomhle filmu funguje tak, aby ten závěrečný okamžik byl tisícekrát umocněn. Pointa, která mě poměrně dost dostala. Není to 100 procent, ale na slabších 5 hvězdiček to fakt sahá. ()

Původně jsem chtěla ohodnotit zajímavý námět, ale pak si přečetla, že vlastně nebyli první...i tak to bylo pěkné, až na ten konec, kdyby to skončilo o pár minut dřív, dala bych tomu o hvězdičku víc. ()

bohas

Čekala jsem a těšila se na další film s oblíbenou dvojicí od "Speed" , Dům u jezera je sice příjemnou romancí, avšak problém s časem komplikuje děj a chtělo by jej krapet víc propracovat. Nicméně herecká dvojice vedle sebe opět září a moc jim to společně sluší. ()

pursuer

Naprosto nesmyslná zápletka, ignorující všechny znalosti o časových paradoxech. Ale co! Když už slaďák, tak pořádný, s perfektní Buldokovou a mým oblíbeným, usmívajícím se (!!!) Reevesem. Taky jste si mysleli, že když měl kýchnout, tak se tvářil, jako by mu do hlavy vrazili konektor? ()

Muf911

No, bylo to skoro za 5*, až tak deset minut před koncem, ale ten konec tomu dal na frak. Jinak já mám tahle časoprostorový paradoxy ve filmech velice rád, takže tohle jsem si docela užíval. dokonce musím uznat, že to docela logicky fungovalo. A ta love story mě jako natvrdlýho chlapa zase tak moc neurážela, tedy jak říkám, až na těch posledních pár minut... Jo, a taky musím pochválit nádherný dům na pilonech v jezeře a taky krásné barvy. Hlavně podzimní. ()

Kozlowski8

Romantické sci-fi, kde však dominuje romantika. Keanu a Sandra tento laskavý příběh s nádechem kýče povyšují na hezkou podívanou. Chválím výběr herců, dobře napsaný scénář a tradičně hezká hudba Rachel Portman. ()

Enzo555

Aspoň malá náplasť pre tých speedológov, čo v sebe ešte stále živia nádej, že sa z Keanua a Sandry stanú manželia. Pre každého, kto má rád: pomalé filmy (ja!), pekné tváre (ja!), horkobôľnosť (ja!), Sandru (ja!!) tému cestovania v čase (JA!!) ()

KeanuTheBest

Při prvním sledování jsem byla z těch časových liniíí trochu zmatená, ale po shlédnutí po druhé už jsem se mohla soustředit více na dějové linie, než na nádherné hluboké oči. Líbí se mi shledání dvojice Keanu a Sandra po letech po filmu Speed. Příběh je velmi dojemný, ukazuje na pouto lásky, pokud lidi zjistí, že jsou stvoření jeden pro druhého....a jdou si za svým i přes překážky jako je dlouhý čas. Co mi tam vadilo je umírající otec - vůbec se to do děje nehodilo a bylo to tam navíc a zbytečné. Jelikož se k sobě Keanu a Sandra velmi hodí, všechno jsem jim věřila. ()

Veeria

Alexi? - Kate? - Přála bych si, abychom šli spolu. - Kate, jsem tu s tebou. Díky za hezkou sobotu. Nádherné a zároveň tak křehké...Bude jim přáno být spolu, nebo ne? Prolínání v časech, dopisy, společný pes....to všechno jsou jejich pojítka... nestydím se za slzy, které mi vždy tento film přinese, protože emoce jsou důležité! :) ()

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

08.02.2009

Netradiční cestování v čase

Netradiční cestování v čase

21.06.2008

Sci-fi jsme tento týden rozhodně neopomíjeli, ale když padnou jména James Mangold a Spike Lee, je jasné, že dnes se na žánr podíváme trochu jinak. Mangold byl naposled spojován s adaptací… (více)

Nebezpečná rychlost potřetí?

Nebezpečná rychlost potřetí?