Dům u jezera

• USA The Lake House (více)

Doktorka Kate Forsterová se rozhodne přijmout místo v chicagské nemocnici. Opouští svůj krásný dům na břehu jezera a nechává ve schránce vzkaz jeho novému nájemci. Píše o psích stopách v betonu před domem a krabici věcí po původním majiteli na půdě. Alex Wyler, talentovaný architekt, ale nalézá dům v žalostném stavu. Po otiscích psa ani stopy. Vzkazu od Kate proto nevěnuje žádnou pozornost až do doby, kdy mu při betonování chodníku před domem přes něj proběhne zaběhnutý pes, zanechávaje otisky přesně tam, kde to Kate popsala. Proto Kate odepíše a vzkaz opět nechá ve schránce. Kate a Alex zjišťují, jakkoli je to neuvěřitelné, že je dělí nejen vzdálenost, ale i čas. Kate žije v roce 2006, zatímco Alex v roce 2004. Skrze své dopisy se do sebe postupně zamilují. Dokáže jejich láska překonat i tuto překážku? (TV Nova)

Tanulin

Mně nevadila naivita příběhu, ale pravdou je, že mi trvalo než jsem se zorientovala v čase.Trochu to mate. S.Bullock je pro tenhle žánr jako stvořená, v kombinaci s K.Reevesem to je pěkná podívaná. S originálem bych tohle vážně nesrovnávala. ()

Andy.222

Příjemný romantický film, u kterého jsem se bavil, dobře se mi na ústřední dvojici koukalo a klidně bych to někdy zase znovu shlédnul. Žádná kulinářská lahůdka, ale poctivý kus práce určitě. ()

Spike86

Atmosféra filmu je od začátku velmi dobrá, tak nějak to "příjemně plyne". Chvílema to funguje a určité věci do sebe tak nějak i zapadly, co se týče těch dvou časových rovin. Ale přece jen jsou tam určité nelogičnosti a něco prostě nepřekousnu, ačkoliv je mi jasné, co tím vcelku metaforicky chtěl autor říci. Za prvé to, jak spolu komunikují přes schránku, zejména ve směru z budoucnosti do minulosti, tedy od Sandry. Další nelogičnost přijde, pokud na tohle přistoupíme, ve chvíli, kdy se střetnou v časové rovině Keana, kdy on o ní už pak ví, ví kde bydlí a přes to se jí ani nepokusí sbalit a dál jí píše dopisy do budoucnosti., nesmysl. Škoda, protože jinak to mělo pěknou atmosféru a jiskru a hudba taky nebyla špatná. 66% ()

ajlonka

Originál jsem neviděla, proto s čistým štítem můžu tvrdit, že tenhle snímek byl moc krásný. Něžně a romanticky zpracovaný. Sandra Bullock je výtečná herečka, která hlavní postavě dodala ten správný šmrnc. ()

zero_zelo

musela sem to zkouknout asi 3x, abych to tak nějak všechno pobrala. ty časový smyčky mi dělaj problémy :)) ale na třetí pokus už se mi to i poměrně líbilo, takže dávám pěkných 70% ()

Kecman

Koukal jsem jako blázen a říkal si"Co je to za blábol",až mě film pomalu začal vtahovat a vtahovat.................... Přes všechny časoprostory hezká a milá romantika. ()

vlk++

Časový paradox, Sandra Bullock, Keanu Reeves, romantika... opět jsem se rád povídal, když to dávali včera na TV Prima (a nevyšel mi ten Strašov a koncert Komunálu). U mě to má sice jenom 4*, protože z toho námětu šlo asi dostat více, ale i tak doporučuji. ()

mirodevil

Stydím se....standardní klché made in USA, ale dostalo mě to. Výtečná Sandra a skvělý Keanu. Úžasný soundtrack. Shlédnout a pomilovat se. 80% ()

Nataly205

Dejom som bola milo prekvapená, aj keď záver som už vedela, čo príde - osudové stretnutie, kedy zomrel. Na konci odchádzajú spolu, ako žena so slzami v očiach, som si koniec domyslela len ten najlepší. Veľmi ma to nadchlo :) ()

Pythonator

Neviděl jsem korejský originál, ale tohle se mi docela líbilo. Taková romantická pitomost o jedné časové anomálii. Ta anomálie je parodoxně to co se mi líbilo víc než romantika samotná. Nebýt tam ovšem dva mí oblíbení herci, tak hodnotím nejspíš na 3. ()

gezko

Kauzalita tohto príbehu mi nedá nespomenúť si na film Návrat do budúcnosti (Back to the Future). Ako vysvetľoval Doc, naše činy v minulosti, výrazne ovplyvnia budúcnosť. Čiže, keď Sandra písala Keanovi, aby jej vyzdvihol darček pre otca, resp. keď Keanu zasadil strom (čo v Sandrinej budúcnosti nebolo), výrazne sa zmenil prúd času. A to sú nebezpečné hry. Ale inak kvalitne odvedená filmárska a herecká práca. Silný príbeh ma očaril a je škoda, že takýto unikát sa vo filmovom svete objavuje len veľmi zriedkavo. ()

baner

Dom pri jazere - ďalší romantický film s Keanu Reevesom, ktorý mám rád a upútal ma od prvého momentu. Romantická rovina je okorenená rozdielnou časovou rovinou pre oboch hrdinov a hľadaním riešenia ako sa stretnúť v jednej realite. Kombinované ale príjemné a dáva to romantike ďalšie možnosti, ktoré sú v tomto filme aj využité. Ja dávam 90% ()

michalle9

Vcelku dobrý film (námět, herecké obsazení, atd) ale jedna velká chyba - když se neobjevil na svatého Valentýna tak oživovala 'toho chlapa' Bullock, takže by tudíž věděla že ho srazilo auto a proto nepřišel, protože se líbali už předtím když měla narozeniny či co :D ()

Nechic

Ne ne ne a ne, film nastaví nějaká pravidla, ale děj je tak dementní a zápletky tak vynucené, k navození romantiky, až to bolí každého myslícího tvora. 2004 vs 2006, oni neměli telefony, email, komunikátory? Proboha, to tajemno je tak trapné, až to bolí :( ()

Jay.P.j.

Lehce ten film skřípal asi by to chtělo na romantický film vyvolat více emocí. Jinak lepší film Sandry Bullock - proto 4 hvězdy,jinak jsou to jasné tři :-) . ()

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

08.02.2009

Netradiční cestování v čase

Netradiční cestování v čase

21.06.2008

Sci-fi jsme tento týden rozhodně neopomíjeli, ale když padnou jména James Mangold a Spike Lee, je jasné, že dnes se na žánr podíváme trochu jinak. Mangold byl naposled spojován s adaptací… (více)

Nebezpečná rychlost potřetí?

Nebezpečná rychlost potřetí?