Dům u jezera

• USA The Lake House (více)

Doktorka Kate Forsterová se rozhodne přijmout místo v chicagské nemocnici. Opouští svůj krásný dům na břehu jezera a nechává ve schránce vzkaz jeho novému nájemci. Píše o psích stopách v betonu před domem a krabici věcí po původním majiteli na půdě. Alex Wyler, talentovaný architekt, ale nalézá dům v žalostném stavu. Po otiscích psa ani stopy. Vzkazu od Kate proto nevěnuje žádnou pozornost až do doby, kdy mu při betonování chodníku před domem přes něj proběhne zaběhnutý pes, zanechávaje otisky přesně tam, kde to Kate popsala. Proto Kate odepíše a vzkaz opět nechá ve schránce. Kate a Alex zjišťují, jakkoli je to neuvěřitelné, že je dělí nejen vzdálenost, ale i čas. Kate žije v roce 2006, zatímco Alex v roce 2004. Skrze své dopisy se do sebe postupně zamilují. Dokáže jejich láska překonat i tuto překážku? (TV Nova)

Cherry_Bomb

V tomto žánri mi príde príbeh celkom originálny a nie až tak ,,otrepaný“ ako je to vo väčšine romantických filmov. I keď je film veľmi ďaleko od reality a niečoho čo sa dá skutočne prežiť sa mi páčil a čiastočne ma aj dojal. Láska, ktorá sa vyhýba osudu alebo osud, ktorý nepraje láske. Láska cez listy takmer bez fyzického kontaktu, nenaplnené túžby a stretnutia, ktoré nesplnia nikdy očakávania. Divák sleduje odlišné životy dvoch ľudí jeden žije o 2 roky popredu druhý o 2 pozadu. A nakoniec dlho očakávané stretnutie, ktoré dalo zabrať ako týmto dvom ľudom tak aj samotnému divákovi, ktorý je po celý film v neistote čo sa stane ďalej a snaží sa pochopiť čo sa stalo doteraz. ()

PAVLIS

Námět, Reeves, Bullock, Chicago, architektura.... Základní ingredience hodně slibují, bohužel výsledný dojem je ať už kvůli předvídatelnosti příběhu nebo slabému propojení hlavních postav spíše průměrný. ()

Kubi21

Ze začátku mne bavilo sledovat, jak se ti dva dorozumívají a pokouší se o setkání. Pak to ale bylo pořád dokola a tak hrozně rozplizlé, že to ani ti dva sympatičtí herci nezachrání. Prostě jedna velká nuda, které hodnocení z mé strany trošku zachránil začátek a účast Christophera Plummera. ()

Pitryx odpad!

Prima nápad, ale zabitý děsivě nudným scénářem. Netuším, kde jsem vyčetl, že má jít o thriller. No já jsem se celý film nudil a nudil. Spíše bych to zařadil mezi romantické blbiny s fantasy podtextem. 201411099104/9423 ()

Brano odpad!

Strašná slátanina, ktorá spája romantiku s cestovaním časom. Smrteľné nudný a nezáživný film, ktorý som nevydržal dopozerať celý. Skôr učene asi pre ženské pohlavie, ale toto z môjho pohľadu bol príšerný film. Čudujem sa Reevesovi, že sa vôbec dal upísať na niečo také. Jemu pasujú filmy typu Constantine, alebo Matrix a toho nech sa radšej drží. ()

subic

Něco podobného jako starší You've Got Mail (1998). Ne stejného, ale podobného. Navíc utahaného, prostě oplodňovák se Sandrou, ale když bude nouze nejvyšší, dá se to ještě někdy vidět. 50% ()

Gamekeeper77

Velká romantika, která po létech vystřídala na prvním mistě mého žebříčku těhle smutných slaďáren Město andělů. Keanu a Sandra k sobě prostě jdou. 80%. ()

Hawaj

Film postavenej na blbosti, ale to je každýmu jedno protože to vopatlali romantikou a strčili tam Sandru a Keana takže úspěch byl skoro zaručen. Stačí diváka trochu povláčet v klišé a patosu, pocukrovat a logika jde do hajzlu. No v tomhle už byla lepší ta romanťárna jak tam Brat Pitt hraje tu smrtku s melírem. :) Závěr už je jen úlitba divákovi. Jo a ten nesmyslnej skleník na jezeře, kterej tam vydávaj za progresivní architektonický dílo mě štval nejvíc. Vypadal jak kýčovitej altán z nepovedenýho seriálu ze socíku od televizního taky architekta. ()

JosefTomas

Dům u jezera není film, u kterého se příjemně odreagujete a vypnete mozek. Pro tento typ lidí film není, ale pokud vám nevadí se trochu zamyslet u nějakého filmu, tak budete nadmíru spokojení. Reeves/Bullock výborně hrají a jejich chemie funguje naprosto výborně a věříte jim každé slovo. (Což je na fantasy vzácnost). ()

ostravak30

Původní korejský film jsem neviděl, tudíž nesrovnám. Keanu Reeves a Sandře Bullock to ale slušelo už v Nebezpečné rychlosti, takže ani tady nebyli špatnou volbou. Dům u jezera je dalším z mysteriózních příběhů hrajících si s časem. A že takových romantických filmů vzniklo. Je to zvláštní film, u nějž se nedá přesně vysvětlit, co a jak a proč. Ale také je jasné, jak bude celý děj zakončen. Stejně se potkají a skončí spolu, ale tak to u romantických filmů prostě bývá. Já si myslím, že dopisy, které dělí dva roky baví jen chvíli a celý děj nemá natolik silnou zápletku, aby to bavilo po celou dobu. Vždyť člověk se musí ptát: proč ti dva si neposlali fotku, aby věděli, jak druhý vypadá? Proč si neřekli něco z budoucnosti? Na druhé straně mám fantasy a mysteriózní záhadologické filmy rád, ale s podkresem romantiky a když vím, jak to skončí, to vskutku tak jedinečný film není. ()

PlysovyMacko

Jemná romantika, ktorá stavia na originálnej zápletka dopisovaní si naprieč časom. Je to rozprávkové a zaujímavé by možno bolo keby časový rozdiel medzi hrdinami bol storočie. Film má krásne rozuzlenie, tak to ma byt, láska zvíťazí. Samotný dom pri jazere je ohyzdný. ()

M.M.i.k

Je to zvláštní romance. Líbí se mi ten netradiční nápad s časem, není snadné si s ním pohrávat, má to správný nádech fantastična a k tomu obsazení mých oblíbených herců.Byla to moc příjemná a dojemná podívaná. ()

JasonV

Nemám rád romantické filmy, nemám rád filmy o cestovaní časom, ale pri tomto filme musím spraviť výnimku :) ()

Via

Hezký film s dobrým obsazením, u kterého jsem čekala konec, aký byl naznačen... Podobný dům u jezera bych si taky nechala líbit... ale až mi někdo vysvětlí po fyzikální stránce, jak to bylo možné, budu ráda... ne, jako oddechovka fajn, ale něco tomu chybělo, aby to ve mě zanechalo hlubší dojem... možná při dalším shlédnutí... :) ()

Gladi

Velmi emotivna romanticka komedia. Romanticke komedie ma nezvyknu dojat ale tento filmik ma naozaj dostal a ked som ho videl po prvy krat tak padla aj nejaka ta slzicka. A pri dalsich zhliadnutiach mam vzdy ten pocit kamena v bruchu, hoci viem, ze sa to dobre skonci. ()

Perchta6

Mám ráda oba hlavní představitele, takže film se mi líbil. Chtěla bych umět tu dovednost komunikovat s minulostí. Neumím to, ale přesto mě tento film zasáhl... brečela jsem, a nemohla přestat, i když to dobře dopadlo... Jo a ráda si dopisuju... ()

Crybaby

Bavilo ma to a Keanu opet nesklamal. Jeho filmy su zarukou kvality, spokojnosti divakov. Jedina vynimka je Den kdy se zastavila zeme ale aj majster tesar sa raz utne a to bol ten pripad. Dej, scenar, kamera, vsetko bolo priam vynimocne. Niekolkokrat som sa stratil v case a to stratenie sa v nom uz bolo take velke, ze to vacsie hodnotenie dostat nemohlo, aj ked som nad nim uvazoval. ()

Elyurias

Snaha dohnat čas, romatika v podobě dopisů, dva lidé, kteří se milují,ale nemohou se setkat, to je přesně to, co občas potřebuji a jsem ráda, že vím kde to mám hledat. ()

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

08.02.2009

Netradiční cestování v čase

Netradiční cestování v čase

21.06.2008

Sci-fi jsme tento týden rozhodně neopomíjeli, ale když padnou jména James Mangold a Spike Lee, je jasné, že dnes se na žánr podíváme trochu jinak. Mangold byl naposled spojován s adaptací… (více)

Nebezpečná rychlost potřetí?

Nebezpečná rychlost potřetí?