Drama natočené na základě skutečného příběhu o nejdelším mafiánském procesu v americké historii. Jack DiNorscio (Vin Diesel), obviněný z drogového překupnictví, obrátí soud vzhůru nohama, když se rozhodne obhajovat sám sebe. Zdánlivě jasný případ, tak skončí jedním z nejvíc šokujících verdiktů v soudní historii. Skutečný Jack DiNorscio během natáčení tohoto filmu zemřel, Vin Diesel se s ním ještě předtím setkal, aby porozuměl, co pro něj soudní spor skutečně znamenal a za co bojoval. (oficiální text distributora)

Pythonator

Hele, Vin Nafta je taky herec??? No ten mě teda dostal. Nemám rád soudní dramata ani mafiánské filmy, ale v rámci žánru musím uznat, že je ten film hodně nadprůměrný a docela mě bavil. ()

qwentin

Hodně příjemný překvapení, v jinak klasickém soudním dramatu, byl mě nikdy nezajímající Vin Diesel. Přirozený, přesvědčivý, charismatický a konečně i hrající...Díky němu mé hodnocení vyletělo hodně nad moje očekávání, protože se musím přiklonit k myšlence a názoru, že celý příběh je stavěn na skutečné události a to, jak je tady odvyprávěn ho odsuzuje k náklonosti k mafiánům s Jackiem DiNorsciem v čele,ale v reálném světě bychom to přece takhle nechtěli...Kdo by podporoval zmetky? Všechny jejich praktiky...vydírání, praní peněz, ovlivňování, korupce a v neposlední řadě distribuce drog...Sakra nebýt tam těch drog, tak bych přísahal, že mluvím o vládě...Takže si každý s rukou na srdci položme otázku???Fandím naší vládě a poslaneckým mafiánům??? ()

T3NK

Vidět vcelku rozumně hrajícího Vin Diesela v padnoucím obleku a s vlasy je zajímavý zážitek. Celkově film vyznívá velice příjemně a po celou dobu stopáže dokáže být poutavý. Pravděpodobně je to dáno tím, že jde o ztvárnění reálného příběhu a jak všichni víme, to nejzajímavější vždy píše život. V reálu by člověk mafiánům jen težko přál vítězství v soudním procesu, ale snímek k tomu diváka vyloženě nutí, čímž po skončení zanechává lehkou hořkost na jazyku. Rozhodně se jedná o zajímavý počin, který bych doporučil hlavně odpůrcům svalovce, který ztvárnil hlavní roli. ()

RoyBatty444

Fan Dízel s vlasmi a v dráme bez faitov a rýchlych áut, kecáš. Fákt oni ho obsadili do mafošskej drámy alebo komédie a ono to celkom funguje. Žiadne terno to nie je ale pozerať sa na to dá a človeku je chlapíka so šiestimi ľudovými a gangsterskou kariérou skoro ľúto ale naozaj len skoro. No a čo sa týka filmu taký dobrý priemer a Dízel sa ukázal obstojne vo forme. Ale ten verdigt je na počudovanie lebo čo dokáže ľudí obmäkčiť je naozaj na počudovanie. ()

werny

Celkem dobrý film. Vin Diesel byl výborný. Trošku mě děsila délka a oprávněně. Po 80 minutách jsem stále častěji pokukoval po hodinách. Nicméně těšil jsem se na každý Dieselův výstup u soudu. Na akčního hrdinu byl dobrej... ()

Bohdy67

Film je zajimavý. Tedy spíše jeho podstata a to že je dle skutečné události...Nicméně nechápu obsazení hlavní role. Vin Diesel s vlasy a chováním Dannyho DeVita??? WTF??? Nevim, ale znovu by me nic nelakalo se na film podivat znovu... 50% ()

zanvalzans

Celý dej filmu presedíte len v súdnej sieni,čo nieje mojím gustom.Keby hlavný hrdina Jerry nekypel uprimným vtipkovaním,nedostal by tento snímok ani jedinú hviezdu. ()

nudlis

... aneb "Když měl ještě Vincek Nafťák chlupatou kebuli a nehrál osvalený vypatlance v nadupanejch popelnicích nebo ufouna ve tmě". Slušný. Na Vincka slušný. ()

Bragi66

Mafiánská soudní komedie v hlavní roli Vin Diesel? Sakra koho to napadlo? Přesto to ale docela dobře dopadlo. On opravdu hraje a nakonec vyhraje, ale narozdíl od těch jeho mafiánských souvěrců, které díky jeho vystoupením porota prostě zprostí, on si jde pokračovat svůj předchozí trest do vězení. To mávaní ze svobody do basy se opravdu emociálně povedlo, to jsem byl při tom. ()

Vráťa

Mám z toho filmu smíšený pocity. Vin Diesel tady připomíná Belmondova většího bráchu vzhledem i charizmatickým rošťáctvím, hraje Jacka, kterej je tak rovnej a loajální chlap, že přesvědčí porotu o neexistenci italské mafie v New Jersey. Nejvíc mě dojala scéna, kdy řekl: "Jestli si myslíte, že jsou to mafiáni, pošlete do vězení mě. A mý kámoše nechte jít ke svým dětem." Jestli uvěřím tomu, že navzdory všem důkazům a policejním svědectvím porotu přesvědčila srdcervoucí soudržnost italských občanů, kteří čirou náhodou všichni jedou v podvodech, drogách atd., tak už asi uvěřím všemu, možná i tomu, že za svůj výrok o nevinně nedostali porotci ani dolar. A nemůžu si pomoct, ale ten film se mě snaží o tomhle přesvědčit, proto dávám jednu hvězdičku, aby děcka věděla, že se na to nemaj koukat :o) ()

Darknees

Musím se přiznat, že jsem si nedokázal Vin Diesela představit jako mafiánského bosse a nota bene v komedii. A výsledek??? Byl výborný a potvrdil, že není jen akční ranař. Ale hodnotím film a ten mě docela nudil. Takže průměr. ()

enterama

Milujem filmy zo sudnej siene, az na tu relaciu z televizie JOJ. Diesla som mal zaskatulkovaneho ako svalovca z mozgom dinosaura ale v tomto filme ukazal ze vie zahrat aj dialogy a sceny bez vyjadrovania fyzickych schopnosti. Ak je film podla skutocnosti , tak justicia tu dobre zlyhala , na druhu stranu dala podnet na vytvorenie velmi zaujimaveho filmu z oblasti sudnictva. ()

Nepl

Poměrně zklamání.... Mám rád filmy ze soudního prostředí, ale snaha, abych začal fandit grázlovi u mě určitě neuspěla. Loupežníci patří za mříže a ne z nich dělat hrdiny... ()

Honzyg

Vin Diesel v poměrně hodně netradiční roli, kterou ale zvládá bravurně. FIlm ale trpí tím, že dost dobře nelze dvouletý proces shrnout do dvouhodinového snímku tak, aby měl zároveň přijatelné tempo a zároveň dostatečně zmapoval průběh soudního líčení. ()

jobina

Tak tohle se těžko hodnotí. Nesnáším tu rodinnou příslušnost k jednomu klanu, ty rádoby vřelé, milované, rodinné vztahy, i když zde nebyly podávány s tou vnucovanou italskou "srdečností". Vin Diesel byl výborný, opovrhovala jsem jím, ke konci lehce zalitovala. Nicméně, odsuzuji každou manipulaci, manipulaci s obviněnými, svědky, porotci i diváky. A to mi brání dát čtyři hvězdy. ()

tomkat

Morální kocovina, slušný filmový zážitek, výrazný pan Vin. Co se filmu týče, už tu byla lepší soudní dramata, stejně jako lepší ztvárnění mafiánského světa: ale tady to taky ujde. Hrozná(!!) je ale představa, že stačí být usměvavý a přátelský, plus zvráceně morální ve stylu Coppolova Kmotra, a ujdete trestu, i když jste zločinec. I proto ale asi stojí za to se kouknout. ()

KcarlosK

Vin Diesel skutečně hraje! Tak to bylo překvapení. Bohužel taky ukázka toho, že stačí málo a banda mafiánů je v suchu. ()