Drama natočené na základě skutečného příběhu o nejdelším mafiánském procesu v americké historii. Jack DiNorscio (Vin Diesel), obviněný z drogového překupnictví, obrátí soud vzhůru nohama, když se rozhodne obhajovat sám sebe. Zdánlivě jasný případ, tak skončí jedním z nejvíc šokujících verdiktů v soudní historii. Skutečný Jack DiNorscio během natáčení tohoto filmu zemřel, Vin Diesel se s ním ještě předtím setkal, aby porozuměl, co pro něj soudní spor skutečně znamenal a za co bojoval. (oficiální text distributora)

uiu

Taky jste si vždy mysleli, že herectví Vina Diesela je díky Rychle a zběsile jen pařezovité a medvědovité odříkávání naučených pasáží a vystavování bicáků v tílku? Tak stejně jako já budete čumět s otevřenou hubou na to, že on doopravdy umí hrát, jen mu musí role sednout. A italský obtloustlý mafián, který mluví jak mu huba narostla a rozhodne se sám zastupovat před soudem je právě ta životní role, na kterou čekal. Smekám klobouk a přeji Vinovi do budoucna více dramatických rolí. ()

Phietros

Můj šálek kávy to zrovna není. Ale co se musí nechat, že filmy natočené podle skutečných událostí mám rád a díky tomu jsem i tuto v uvozovkách "nudu" přežil.. Dieslovi vlasy vůbec nesluší, ale střihnul si úplně odlišnou roli, než jsme zvyklí což se cení... ()

lumiros

Nesnažím se herce škatulkovat podle toho, co hrají. Dělá to spousta lidí a jen někteří z nich si časem uvědomí, že to je naprosto pošetilé. Nahrává tomu možná skutečnost, že jistý herec, nebo paní herečka hrají pouze jeden typ role. Potom samozřejmě je víc, než-li rozčarování, když jejich více, či méně oblíbený hrdina je obsazen do role, která je přinejmenším překvapí. Nebudu tedy dále psát o hereckém výkonu pana Marka Vincenta, jak se hlavní protagonista ve skutečnosti jmenuje. Naopak napíši pár řádek o filmu takovém. Skoro celé se to odehrává během dlouhého soudního procesu, který trval přes 600 dní, při kterém se sám obhajoval. Náš hlavní "hrdina" se Vám i porotě snaží dostat pod kůži svým humorem, nevědomostí, pohrdáním soudem, láskou (nevím, jest-li věděl, co to láska je) ke své rodině, ignoranstvím a neskonalé drzosti, až tomu i snad sám věřil. Celé to končí americkým happy-endem, až jsem vážně rád, že žiji v čechách a nemusím se tolik bát, že by tu u nás mafie beztrestně žila na úkor nás ostatních. Nám tu bohatě stačí někteří politici. Asi bych si takový film z naší současné politické scény dokázal živě představit. Jenom se bojím, že by to nebylo drama, ale horror. Jinak filmu dávám 3 hvězdičky za průměrnost. Nebylo to ani špatné, ani dobré, prostě šedá myška. ()

Tomesh

Spíš 3,5. Vin Diesel mě mile překvapil. Bohužel jsem viděl zase pouze zprasenej dabing, možná až to uvidím v původním znění, tak hodnocení zlepším. ()

zdenny

1) Famózní výkon Vina Diesela, který určitě musel překvapit i spoustu fanoušků. Herecký koncert představitele zejména akčních filmů musel nadchnout široké publikum. K tomu již není třeba co dodávat. 2) Toto soudní drama nám dokonale předvedlo, proč je prostě lepší si pustit film s originál zvukem, než se topit v dabingu. Naprostá většina postav měla dabéra s jiným hlasem, v některých případech i s jinou intonací. 3) Sice nám film představil obžalované jako prakticky milující manžele a otce, pořád to jsou lidé, kteří svou trestnou činností nedovolí jiným být milujícími manžely a otci. Prostě to mafiáni jsou, ikdyž jsem jim v tomto filmu fandil. Byl prostě trochu tendenční. 4) Samotná postava di Norscia byla velice zajímavá - charismatická, emocionální, milující, ctící rodinu, férová atd. atd. - a navíc byla výborně zahraná. ()

MIGHTTREE

Jeden z nejdelších procesů v historii, kterému kraloval ve své nejlepší herecké roli Vin Diesel. Také je to jeden z nejlepších filmů v soudní síni... Přibližně čtvrté místo. Snímek odhaluje proces ne ze strachu samotného trestu, ale boj za hodnoty, kterých si člověk málokdy váží. Za to bojuje hlavní postava a právě to způsobilo, že ze zdánlivě jasného případu se postupně stává proces jiný. Hezký příklad, že i jeden cílevědomí člověk dokáže nahradit i desítky zkušených advokátů...... ()

hejsahopsa

Celkem to uslo, chvilkami i docela vtipne. Ma to spad, dobre se na to kouka, ale co se mi na tom libi nejvic, ten film dokazuje jaci jsou Americani tupci:). Ten sokujici verdikt, jak je uvedeno v oficialnim textu, je totiz tak dementni az to boli. ()

JohnSmith

Vin Diesel zůstal cool,jen přesídlil do retro soudního procesu podle skutečných událostí.Vin je opravdu dobej a člověk si fakt užije,když ho pozoruje a poslouchá. ()

Právnička

Naprosto fascinující a bezchybný herecký výkon Vina Diesla mě dokonale uchvátil. Jinak šlo o celkem průměrně zpracované drama, jehož děj se mi do paměti na moc dlouho nevryje. ()

Autogram

Vin Diesel v takejto netradičnej úlohe uhladeného mafiána v obleku prekvapuje aj mňa. A rovnako prekvapuje aj Sidney Lumet, ktorý v tomto filme neobhajuje spravodlivosť, ako niekedy dávno v slávnej Dvanástke, ale provokuje so sympatie vzbudzujúcimi mafiánmi. Loajálnosť, oddanosť rodine, priateľom a obetavosť sú síce kladné vlastnosti, ale pri mafii ich vynášať do nebies? A koniec s jednoznačným rozhodnutím poroty tomu dáva zlatý klinec. Okrem vtipných momentov súdneho procesu ide o film tuctový, nezapôsobil na mňa. –––– Keď si so mnou začali, zobudili spiaceho obra. –––– Porota, ktorá sa smeje, nevešia. ()

IMPAIRED

Vin Diesel neumí brečet. Proto si ve scéně kde se dozví že mu umřela matka zakrývá oči.. Není tak dobrý herec jak se tu dočítám, ale mám ho rád (hlavně kvuli Pitch Black), a na stavy mimo je nejlepší volbou. ()

prasacimor

Odporúčam všetkým Dieslovým neprajmníkom. Holohlavého frajera by ste v ňom v tomto filme len márne hľadali. Film nadpriemerný hlavne vďaka jeho skvelému výkonu. Dúfajme, že to týmto neskončilo a ešte si ho v takejto serióznejšej pohole pár krát užijeme. ()

ZinedineCR7

Snímky so súdnej siene síce majú svoje čaro, ale človek sa často musí sústreďovať na veľa detailov, zároveň čo si v hlave premieta, ako to asi môže skončiť. Tento film je jedna pohodlná jazda, okorenená vtipom a vynikajúcom Vinom Dieselom. Presne takýto film mi podvedome chýbal. Už v Kráčajúcej skale zobral The Rock na súde všetko do svojich rúk a ako to preňho priaznivo dopadlo :D Tu som dostal ako na podnose celý film, keď Vin na súde sa obhajuje rukami, nohami no hlavne k veci, na city porotcov a svojim šarmom si všetkých získava. A čo sa týka mňa, tak štyri hviezdičky by boli málo :) ()

Aqualung

Myslím, že je to zase jeden z těch filmů, které ukazují na možnost v anglosaské justici, kdy jedinec může zvrátit názor většiny. O jeho síle svědčí fakt, že se hájí sám a hájí i skupinu ostatních gangsterů. Dokázal využít těch možností, které mu dává anglosaský právní řád. A to velmi inteligentním způsobem. Je to příběh ze kterého jde velice snadno udělat sračkovitý cajdák. Tady se povedl pravý opak. Nepostrádá sentiment, nicméně v přijatelné míře. Na druhé straně nedosahuje kvalit Dvanácti rozhněvaných mužů, to jistě ne. Slušný film. ()

Arius

Vyborny napad,presvedciva rezia,dobry scenar ale i uchvatne spracovane sceny urcite potesili oko divaka. Urcite to nebol jeden z najlepsich hereckych vykonov Vin Disla ale i tak tuto ulohu kvalitne zahral,skor by sa dalo povedat co je velke plus ze sa do tej roly doslova vzil a i vdaka nemu bol film bohatsi o nauku o zaujimavom a inspirujucom hereckom vykone,k comu ma Vin Disel i milo prekvapil ze sa zhostil aj inej roly ako jeho zvycajnych filmovych akcii ako XXX,Osamely pomstitel.Ci sci fi klenotov ciernocierna tma alebo Riddick. ()

sedm.1

Asi takto. Nejblíže má tato trapná fraška svým způsobem zpracování k výborné komedii s tématikou soudních procesů Můj bratranec Vinnie. Ovšem mezi těmito dvěma filmy je tak propastný rozdíl, jako třeba porovnávat Pohlreichta s Babicou :). Sice oba projeky jsou komedií, jen zatímco Vinnie byl komedií záměrně, nejsem zcela přesvědčen, že tak měla původně na diváky zapůsobit i tato Lumetova taškařice. A ikdyž jsou oba tyto filmy komedií, Vinnie je zábavný, vtipný a dějově odvázaný snímek. Dokažte mi vinu je hloupá a naivní blbost, kde veškerý humor spadá do kategorie trapný a zoufalý. Rovněž herecky to jsou nebe a dudy. Joe Pesci je řízek, komik, hlásič, prostě odvedl zábavný herecký koncert, hrůzně vlasatý vin Diesel se zde sice snaží zbavit nálepky testosteronové mlátičky a chvílemi mu to i vycházelo, ale rozhodně si k tomu měl stejně vybrat úplně jinou roli, než se strapňovat jako vypatlaný rádobyvtipný taliánský mafián se srdíčkem na správném místě. To si fakt snad dělal prdel. Nicméně, ten film není zvládnut ale v podstatě z vůbec žádného hlediska. Ústřední zápletka ze soudní síně byla bez jakékoliv atmosféry, napětí žádné, postavy trapné, spád nulový, zábavnost žádná, prostě velké nic. Ovšem vlastně jeden vtip se v souvislosti s ním povedl a to vážně hodně. Že si někdo dovolí tuto trapnost vůbec označovat za soudní DRAMA!?!?! To je jednoduše fór roku, respektive toto tvrzení vlastně i uráží veškeré ostatní snímky s touto tématikou. Dokažte mi vinu je zkrátka hodně nepovedený film, je dlouhý, trapný slepenec a vůbec jeho existence je jaksi úplně zbytečná! A má to :-)!!! ()

OughJay

Těžko uvěřit, že se v tak rozsáhlym a důležitym procesu objevilo tak pramálo důvěryhodnejch svědků a pádnejch argumentů. Celý to vlastně působilo jako dvouletá fraška v soudní síni, na což podle mě trochu doplácí i film. Nehledě na to, že Vinu Dieselovi, ať hraje sebelíp, prostě roli italskýho mafiána uvěřit nejde. Nemá na to figuru ani ksicht. Možná, že tam při tom soudu vážně byla sranda, pak je to ale celý zároveň výsměch americkýmu justičnímu systému, kterej tim ztratil velkej kus ze svý autority. Od takovýho dramatu bych čekal trochu podrobnější vykreslení situace a ne jen tlachání o tom jak se všichni milujou. Přesto jsem vydržel až do konce napnutej a 2 hodiny mi utekly jako voda. Poutavost příběhu a touha dozvědět se verdikt ale dalece převládaj nad obsahem. Michael Kerry: "I was at a restaurant in Bloomfield on September 19th of last year - it had a reputation as being a mob hangout." Sean Kierney: "Why did it have that reputation?" Giacomo 'Fat Jack' DiNorscio: [interrupting] "Because the food was good." ()

dudyvan

Souhlasím s balonem,toto byla Dieslova životní role kde konečně ztvárnil pořádnou hlavní roli,určitě se na to vyplatí podívat dávám 75% ()

Kracken

Ze začátku jsem moc nevěřil že je Vin Diesel takovou roli schopnej uhrát ale byl jsem mile překvapen. Na to že se film odehrává výhradně v soudní síni je moc příjemné sledovat co všechno se může stát a jak to nakonec dopadne, ikdyž se dalo čekat že Jackie nakonec odejde jako hrdina který si ziská porotu svou Taliánskou upřímností :) Určitě jsou mnohem lepší mafiánský filmy jako Kmotr, Casino apod. ale tenhle taky není špatnej, ikdyž trochu jinej. ()