Drama natočené na základě skutečného příběhu o nejdelším mafiánském procesu v americké historii. Jack DiNorscio (Vin Diesel), obviněný z drogového překupnictví, obrátí soud vzhůru nohama, když se rozhodne obhajovat sám sebe. Zdánlivě jasný případ, tak skončí jedním z nejvíc šokujících verdiktů v soudní historii. Skutečný Jack DiNorscio během natáčení tohoto filmu zemřel, Vin Diesel se s ním ještě předtím setkal, aby porozuměl, co pro něj soudní spor skutečně znamenal a za co bojoval. (oficiální text distributora)

jondoe

Suhlasim z tym, ze Vin Diesel po prvy krat pred kamerov skutocne hral. Na hlave mal vlasy, trosku pre ulohu pribral a v obleku vyzeral ako skutocny talian. Ale aj tak som si po cely cas sledovania filmu, neostale hovoril ako by to mohlo dopadnut, keby do ulohy obsadili nejakeho skusenejsieho herca, ktory uz ma z podobnymi ulohami skusenosti. Mne osobne by sa do filmu perfektne hodil James Cann. Diesel sice svoju ulohu zvladol, ale bol to len lepsi standart. Celkovo sa mi film pacil. Mal slusny scenar a aj ked sa v podstate cely film odohrava v sudnej miestnosti tak ani na okamih nenudil. Veteran Sidney Lumet dokazal preniest najdlhsiu mafiansku kauzu na filmove platno velmi solidne. Potesila ma ja postava sudcu, ktoreho velmi dobre stvarnuje Ron Silver o ktorom som ani nevedel, ze uz nie je medzi nami. R.I.P. ()

Cracker

Bez Diesela by hodnotenie filmu určite rapídne kleslo. Najmä on a Jack DiNorscio sa nám postarali o perfektne vtipnú drámu, plnú solídne napísaných dialógov a s napínavou atmosférou až do samého konca. ()

Lukoboss

"Kdo chce psa bít, hůl si najde." A přesně takhle probíhá celej proces, kdy se žalobce snaží najít všechny možný cesty (včetně těch zákulisních), aby celou skupinu dostal za mříže. Bylo to povedený, Vin Diesel zahrál ve filmu v úplně jiné rovině, než jsme zvyklí (svalovci mu jdou asi líp než řečníci), ovšem nemůžu nezmínit ty jeho vlasy. To mu fakt nesedělo a doufám, že už s vlasama nikdy nikde hrát nebude. Samozřejmě je to natočený trochu líbívým americkým způsobem, ale tady mě to vyloženě nenarušovalo a přišlo mně to v pohodě. ()

Balu...

Tak říkajíc one man show Jackieho DiNorscia v roli Vina Diesela. Ten se po akčních partech v xXx, Fast & Furious, Riddickovi a neskutečné blbosti Pacifier ujmul vskutku neobvyklé role výstředně zásadového kriminálníka se smyslem pro humor. Drtivá většina filmu se odehrává v soudní síni; projednáváním takzváné RICO (Racketeer Influence and Corrupt Organizations) aféry, při které byla rodina jistého Luccheseho jakožto mafiánského spolčení obviněna z celkem 76 trestných činů .. 2 hodiny příjemně utekly, ani zdaleka ale film nevyvolává jakékoli emoce či zaujetí. Výsledek je zašmodrchaný kumul názorů na snímek; kdy jsou elementy filmu jako režie, scénář, herecké výkony; ect v prazvláštní symbióze tří hvězdiček.. ()

cab

Velmi humorne drama z prostredi soudni mistnosti, kde jsou souzeni drogovy mafiani a mala rybka Jack (Vin Diesel), jez ma za ukol prasknout sve kamarady, ale on se z niceho nic zacne sam obhajovat a vnese do vlekleho pripadu poradny zmatek na misto rychleho prohlaseni. I pres svoji delku rozhodne nenudi a muzu jej vrele dopurucit i vsem skarohlidum, kteri neuznavaji herecke schopnosti (Vin Diesel). 85% ()

Holina

Klobouk dolů Diesel umí i udělat nějaký ten ksicht navíc. A klobouk zase nahoru, byla to dohromady celkem nuda. Samozřejmě grády tomu dává fakt, že se jedná o film podle skutečné události, ale je to na můj vkus až příliš dlouhééé ()

dopita

Příběh podle skutečných událostí, takže film spíše k zamyšlení. Filmy ze soudní síně pro mě vždycky měly svoje kouzlo a tenhle film se v soudní síni odehrává skoro celej. Vin Diesel dokazuje že když má co hrát, tak opravdu hrát umí. ()

kolemjdouc

nic pro intelektuály.Vin Diesel úplně jinak.Celý příběh ale postrádal trochu šťávy.Měl svá hluchá místa ale dobré herecké výkony.Ocenila jsem původní znění s titulky.Některé postavy by někdo jen tak nenamluvil.Tón hlasu je někdy důležitý..A je fakt že film i pobavil ()

lucijelucije

No, jsem na vážkách. Skutečná událost plus, V. Diesel také plus, obhajoba, kterou pojal po svém plus, ale trošičku tahané, místy vtipné, ale nic převratného. Já prostě před sebou vidím 10 mužů a nemůžu se posunout dál. ()

system

No rikejte si co chcete, ale Diesel me svym vykonem docela prekvapil a roli mafiana DiNorscia se zhostil na vybornou. Ted uz jen zbyva zhodit par kyl, nabrat trochu svalove hmoty a pustit se na Hitmana. Doufam, ze me prekvapi jeste vic, prece jenom v tehle rolich ho vidim nejradeji,-) ()

filipvrbik

Docela netypická role pro Vina Diesela, ani Peter Dinklage mě nijak nevadil, navíc to bylo podle skutečné události...Na druhou stranu ten proces byl fakt strašně dlouhý a to že ho takřka celý ukázi ( a neukázali nic jiného), už bylo fakt neuměrně nudné. Není to špatný film, ale je fakt jen o procesu...60% ()

Rýža

Překvapivě dobré soudní drama ... o to překvaivějsí, že Vin Dýzl má vlasy, neukazuje svaly a nikoho (tady ve smyslu jak jsme zvyklí) nezmydlí ... jo ... a to nejdůležitější, on fakt hraje - a dost dobře. . ()

Gulde

Dost nezvyklá role pro Vina Diesela, který se zhostil víc než dobře. A taky dost nezvyklý vlasy...ale příště už radši zase bez nich! ()

Antaeus

Máte problémy so zákonom? Pašujete, vraždíte či spreneverujete? Alebo naopak, ste vyšetrovateľ a v mafii máte svojho človeka, ktorý nastražil desiatky ploštíc a získal stovky hodín zvukového záznamu, poskytol očité svedectvo a získal ďalších očitých svedkov? A obaja sa chystáte na súdny proces, získavate dôkazy ci naopak kvalitných (a drahých) advokátov, aby ste uspeli? No tak serte na to, bo stačí jeden šašo v súdnej sieni, porota, ktorá sa na jeho vtípkoch rehoce a urobí vám zo snahy šarádu ako z večerného varieté. No a vôl a lá! Máte jasno v tom, kto je vrah a kto iba náhodou išiel okolo mŕtvoly so zbraňou v ruke, keď dorazila polícia. Ak je toto naozaj podľa skutočných udalostí, tak boch ochraňuj.. Svet pred "demokraciou".. ()

Horak

Netradicni obsazeni Vin Diesla do role zabavneho mafiana, ktery spasi celou sirokou mafianskou rodinu a vsem ukaze, ze pravnicina je pro blbce. Pribeh z rady "To se muze stat jen v USA" je zabavny a udrzi divakovu pozornost, prestoze si ze soudni sine odskoci jen nekolikrat. Davam 3,5 spise 4. ()

Martyr

Za výkon Diesela hviezdička navyše, ibaže samotný film ma ničím neprekvapil. Úplne jednoduché až banálne spochybňovanie dôkazov proti mafiánskej rodine vlastne dáva otázku, načo sa vôbec žalobca púšťal do procesu, kde bolo asi 600 jasných dôkazov a tisíc svedkov. Kopec hlavných bodov zostalo určite nepovšimnutých a preto toto nemôžem brať ako nejaké sfilmovanie skutočnej udalosti. Všetci boli na strane obvineného, ktorý bol mimoriadne slušný a milujúci človek. Druhú stránku jeho duše t.j vraždy, podvody, drogy a iné lahôdky mafiánov sme nemali šancu vidieť vôbec. Aj keď nemôžem povedať, že som sa občas nezasmial ale chcelo by to trochu viac 60% ()