Autoři filmů Lhář, lhář a Božský Bruce tentokrát přinášejí bláznivou komedii o omylech a nedorozuměních, které kvůli své nebetyčné smůle způsobil bystrý, ale trochu líný Bartleby „B“ Gaines (Justin LongJeepers Creepers). Když se Bartleby a jeho kámoši ani na několikátý pokus nedostanou na univerzitu, přicházejí na způsob, jak tenhle menší problém vyřešit. Založí si svou vlastní školu! Jenže…vše se rozkřikne trochu víc, než původně mělo. Kolem školy se brzy prochází houfy koček v bikinách, u bazénu se koná nekonečný mejdan a Bartlebyho čekají velké starosti – jak přesvědčit studenty a úřady, že tahle falešná univerzita má něco do sebe! (oficiální text distributora)

TomBar

Schematický teenage film, akých sú stovky. Pozitívne možno hodnotiť námet, ťažko natočiť v tak úzko špecifikovanom žánri niečo nové. Netvrdím, že sa to podarilo, ale keďže som to vydržal pozerať až do konca ... a pridávam hviezdičku za vypointovaný záverečný záber ;-), vtedy som sa jediný krát zasmial. Inak niet moc čo hodnotiť... dve hviezdy s veľkou dávkou "nadsázky". ()

strangercz

Well jak to říct jsou blbý filmy o kterých to víte od začátku a podle toho to taky dopadne. Pak jsou blbý filmy jak tenhle o kterých taky víte že jsou blbý ale příjemně překvapí. A to je i tenhle případ svižná komedie která neurazí a pokud vám je pod 25 budete se skvěle bavit ()

Mat21

Bartleby Gaines je jeden z mnoha průměrných a ničím výjimečných vycházejících středoškoláků, o které nemá zájem žádná vysoká škola. Nedokáže se však podívat svým rodičům do očí a říci jim: "Zkazil jsem si vlastní život svým lenošením." Se svými osudem stejně zdeptanými spolužáky se rozhodnou k odvážnému kroku: opravit v desolátním stavu vypadající bývalou budovu blázince a před svými rodiči ji vydávat za vysokou školu, ze které si vzápětí pošlou domů potvrzení o přijetí ke studiu. Aby jejich počin vypadal věrohodně, spustí i webové stránky školy, ale vše se zvrtává v okamžiku, kdy na ně nedopatřením umístí formulář automatického přijetí pro všechny žadatele. Rázem jim stojí před branou spousta neúspěšných žadatelů z jiných vysokých škol, plných vděčnosti, že byli přijati alespoň na tuhle školu. ● Aby vše maximálně lahodilo pohledu a pobavení diváka, jedná se ve směs o uchazeče s různým stupněm demence a uchazečky oplývající sex appelem stavící ho na obdiv po zbytek filmu. Tím je hlavní část zápletky vyčerpána - jednoduchý nápad s přímou dějovou línií, spousta gegů postavených na demenci studentů a v závěru potvrzení, že v Americe je možné opravdu všechno. ║1.2.2009║ ()

andaa

Tak to je moc :-D Geniálně ulítlej nápad, tak nereálnej, až je to v Americe i možný... a lidi jsou tam dost praštěný, že by v tomhle plánu pokračovali... V žánru teen komedií vážně nadprůměr, protože není jeho pointa založena jen na sexu a fekáliích...Plus sympaticky hlavní hrdina... ()

zelda82

Na jedno podivani je to dobra komedie s pomerne originalni zapletkou (i kdyz ta se pak vyviji dle predpokladu), ktera me jako vysokoskolaka poradne pobavila:) Idealni na sobotni vecer! ()

Lyžař

Když jsem o tomhle filmu slyšel poprvé, říkal jsem si, že je to zase jedna z parodií, tentokrát parodie na normální život. Vůbec jsem ale nelitoval, když jsem se nechal ukecat na tvorbu titulků k tomuhle filmu. Je to zatraceně dobrá komedie, kde se kluk, kterej se nedostal na vysokou, nejdřív snaží oklamat rodiče, ale nakonec se z toho vyvrbí pokus o založení vlastní vysoké školy, což by asi strašně rád udělal každý, kdo někdy byl v podobné situaci. Adam Herschman tady představuje pro mě tzv. „absolutní“ zábavu. Ve filmu je taky docela důležité sledovat, co se děje v pozadí, to se pak budete bavit o to víc. Je sice snadno čitelné, kterým směrem se film bude vyvíjet, ale i tak jsem se bavil od začátku do konce a hlavním aktérům fandil. ()

merigieren

Hezkej úlet od reality, inteligentní vtípky v kombinaci s rockovou hudbou vytvářejí hezkou atmosféru. Asi jediná muška je ten happy end, který už byl mnohokrát natočen v jiných filmech a pokaždé to celé skazil svou hloupostí. Jinak to bylo příjemně strávených 90 minut. možná bych dal trochu lepší 3*. ()

Akana

Americká. Teenagerská. Komedie. Parta středoškoláků, které nepřijali na žádnou vysokou, si založí vlastní. Tohle všechno věští katastrofu. Ale světe div se, ono je to docela zábavné a sympatické. Škoda tisíckrát omletého závěru. ()

DHDV

Oddechová komedie, pokud od toho filmu neočekáváte žádný inteligentní humor a očekáváte jen vtípky na téma sex, studium a nějaké ty pády apod. Budete spokojeni, tak jako sem byl já. Je to lepší průměr se sympatický herci, sice ne moc uvěřitelnou zápletkou ale i tak dávám 4 hvězdy za to, že se na to dá dívat vícekrát. Poslední komedie, která mě stejně oslovila byla Road trip. Při sledování máte pozitivní náladu a to se cení.... ()

char_t

Tomu říkám správně trhlá komedie! Jasně, je to celé jedna velká blbost, ale zábavná, bez sprosťáren typu prciček, jako pohodová jednohubka je to akorát. Tři a půl. ()

Hermi14

Celkem zajímavý námět na netradiční komedii, který se ale bohužel po chvíli změní v klasickou předvídatelnou americkou slátaninu se zcela šíleným koncem. Škoda, dalo se z toho vytřískat víc. ()

GOREGASM

Opravdu slaboučká komedie, založená na hodně ujeté a bohužel i ultranevtipně zpracované zápletce. Justin Long se sice snaží a jako správnej sympaťák tu chatrnou káru dotlačí až do cíle, jen se bojím, aby z toho zážitku neměl doživotní trauma. Z toho ho snad dostala Blake Lively, které to zase setsakramentsky sekne. 20% ()

figliar

Ako študentovi vysokej školy mi to príde absolútne trefné. Nie je nič lepšie, ako študentský život. Aj keď, školu a post Bartlebyho by som bral hneď. ()

Rathalos

Prijemna oddychova komedia v hlavnej ulohe so sympatickym Justinom Longom,nie je to sice najlepsi film na svete,ale bavil som sa,cize si zasluzi 4 hviezdicky...:-) ()

Amgis

Tak tento film nemá logiku, hůmor je na dosti zaostalém trendu. Film na způsob filmu "Otcovskovská školka" s Edim Murphym ale todle je horší! Jednoznačně jsem nemohl překousnout mnoho scén kdy by se todle stát nemohlo ve skutečném světě. ()

salamandrr

Co se tady chcete učit? Vždy sem chtěl vařit. Mám rád rockovou muziku, chci se bavit. Něco ohledně oblečení, oblíkání a svlíkání, to mi jde dobře. Rád pracuju se dřevem. Chci nechat věci vybuchovat pomocí myšlenky! 8) několik hňupů se nedostane na vejšku, tak si jednu vymyslí...značka: Neuvažovat, pouze se bavit ()