Pro studenty elitní školy Spenser Academy jsou členové spolku Synové Ipswiche ti nejzkaženější studenti na škole. Ale to není jediné, co mají společného. Tito čtyři přátelé spolu sdílejí ještě jedno 300 let staré tajemství. Ve skutečnosti jsou totiž čarodějové - mladí následovníci čarodějnického sabatu ze 17. století. Takže když se z dlouhého vyhnanství nečekaně vrací pátý člen spolku a hrozí zabitím jejich blízkých, všichni si uvědomují, že musí čelit velmi silnému nepříteli, který má dost síly nejen na to, aby je oslabil, ale aby jejich sílu získal sám pro sebe. (oficiální text distributora)

paascha

Volovina pro zblblé pubescenty. Představy o magii v tomto blbo-filmu jsou nebezpečně blízko představám o magii redaktorek dámských časopisů. Varující a pohoršlivé:-)) ()

Jacinda

hezcí kluci, přehnaně temné panorama zámku, který je nápadně podobný zámku rodu Gordonů z Posla smrti. Nadhodnocuji pro ty hezké tvářičky, ale smysl filmu absolutně nevidím ()

Pilda17

Nezajímavý příběh se spoustou zbytečných efektů, které působily uměle. Děj od začátku nudný a nemohl ničím zaujmout. Pár scén ušlo a herecké výkony nevadily, ale to je tak vše. Na fantasy moc umělé a na horor žádná atmosféra, tudíž maximálně jako jednohubka dostačující, ale víckrát vážně ne... 3/10 = 30% ()

Deimos

DVD/// Obsazení 5/10 Děj 5/10 Hudba 7/10 Efekty 6/10/// +strašidelné s dobrými efekty -zvlášť ke konci nudné s méně známími herci/// Kombinace Stmívání a Higlandera. Ve srovnání se Stmívání je tu více efektů a postavy více využívají svoje schopnosti. S herci je to podobné (až na to, že tu není žádná Kristen), nikdo není extra výrazný a naštěstí nikdo není úplně neschopný. V tomto filmu je to však horší s dialogy, není tu žádná romantika a ke konci mě to už dost nudilo. Škoda, sliboval jsem si víc./// Celkem 55%/// ()

Allien.9

První polovina filmu je zatraceně cool. Kombinuje příjemně ponurou atmosféru s nadpřirozenými schopnostmi atraktivní čtveřice (no, spíš trojice, protože Toby Hemingway zrovna moc kouzlující není) a vypadá velmi nedějně. Zázrak se však nekoná a druhá polovina připomíná časovanou bombu. Atmosféra je pryč, vizuální stránka ztrácí kouzlo, děj začíná znatelně váznout a zamotávat se sám v sobě, takže nejednou přemýšlíte, proč to ten "záporák" vlastně všechno dělá... Ale rozhodně nemůžu říct, že bych se nebavila. Dobrých scén se dá najít dost (úvodní titulky, noční honička s policií, soubojík v uličce za barem, autonehoda, iluze v dívčině pokoji...) herci jsou sympatičtí, ro(c)ková hudba má grády a před efekty upřímně smekám, neboť filmy tohoto typu na tom bývají - co se triků týče - obvykle hóóóódně špatně.;-) ()

liskam

Já si tenhle námět dovedu představit jako seriál. Kombinaci Harryho a Řádu... Jako film průměr, ale potenciál to mělo. Pár zbytečnejch postav, mizernej scénář. A odfláknutá režie. Ale rozhodně to nebyl takovej průser jako jiný věci ci jsem v poslední době vyděl. 65% ()

kingik

Žil byl kdysi talentovaný režisér Renny Harlin, který jednoho dne na stole našel zapomenutý scénář zřejmě určený k pilotnímu dílu nějakého fantasy seriálu sepsaný režijním kolegou J.S.Cardonem. Neodolal a natočil podle něj film, který opatřil působivějším vizuálem než má pilot a pak už se k němu nehlásil. Kdo totiž film do detailu pochopil, je u mě génius. Harlin před kameru nahnal metrosexuální hereckou omladinu a tímto filmem se doslova vyřídil. Celý film je parádně zmatený a velmi neujasněně se pohybuje v několika žánrech, ale tak špatné přechody z žánru do žánru, jsem už dlouho neviděl. Z filmu bylo cítit, že je to celé špatné, a tak Harlin tu hrůzu vylepšoval občasnou, jakoby nápaditou vizuální vychytávkou, ale s nízkým rozpočtem se nemohl pouštět do velkých orgií, a tak to všechno chtěl mít raději rychle za sebou. Diváka už vytrestal i tak dost, když se na to dodíval až do konce. Za sebe můžu prohlásit, že to takřka bylo nedívatelné a je to nejhorší film Rennyho Harlina. Renny si pak koupil letenku do rodného Finska, protože po tomto propadáku už s ním asi nikdo nic nenatočí. ()

topr harley

Až na pár lepších momentů je film vyložená nuda a je tak nějak celkově nedodělaný. Pořád jsem čekal, že se to nějak rozvine a pořád nic. Celý film akorát kecají o uplných kravinách až film po dlouhé době přejde do finální bitky a tím to skončí. Je to jednoduše nedodělané. Divím se, že ten film nedělal David DeCoteau, to by byl přesně jeho styl. ()

swamp

"Harry Potter can kiss my ass." Pokud máte rádi tajemné filmy s větší špetkou něčeho magického a dobrými vizuálními efekty, The Covenant je právě pro vás (ale to si raději pusťte pár epizod amerického seriálu Roswell). Celý snímek totiž k zemi sráží nijak nevýrazní herci a odfláknutý (navíc naprosto očekávaný) závěr. ()

teutates

The Covenant by musel mať rozpočet minimálne nejakých tých 80 miliónov dolárov, pár známych tvári a lepší scenár aby z toho niečo bolo - film má potenciál! 20 miliónov nemohlo stačiť ani len na bežné výdaje! Herci sa ani len nesnažia to nejak zahrať, vyzerajú ako keby boli povyberaní z nejakých reklám na prádlo a scénar je odfláknuty! Renny Harlin sa snažil, ale nedalo sa ztoho viac "vyžmýkať"!? Pochvalu si zaslúži aspoň tých pár akčných scén, ktoré vyzerajú celkom dobre!!! ()

Campbell

HArlin zklamal. Film je za 1) děsně blbí a za 2) děsně nudný. Nevím co je to za zvyk vybrat hezký tvářičky, bez jakkéhokoliv hereckého talentu. Sorry HArline ale tohle se ti nepovedlo. ()

Eawy

Neviem ako je to možné, ale tento film sa mi páčil. Nebol originálny ale dokázala som ho pozerať veľakrát. Možno je moje hodnotenie ovplyvnené aj tým, že som ho pozerala s priateľmi a veľmi som sa pri tom bavila. Na vyplnenie chvíle je to film, ktorý poskytuje všetko. Pekných chlapov( aj to sa musí), príjemné herecké výkony, troška toho lietania a efektov, pár chvíľ keď viete, že sa stane niečo zlé a chvíle pri ktorým môžete bez váhania opustiť izbu. Počas pozerania som sa ani nepohla. Ovplyvnene 90% ()

nash.

Už je to tak. Modrý filtr a banda manekýnů nestačí. I na televizní produkt to má neuvěřitelně pitomoučký scénář a bezzubou režii, která zamrzí, když si člověk uvědomí, že ji má na svědomí muž podepsaný pod takovými filmy jako Dlouhý polibek na dobrou noc, Cliffhanger nebo Smrtonosná past 2. Není to ani napínavé, ani zábavné a navíc jsou si hlavní dobrý a hlavní zlý manekýn tak podobní, že jsem většinou nevěděl, který je který. ()

PetrPan

Tak Renny se s nějakým inteligentnějším pojetím nikdy moc nesral a tady to nesrání se vzal tak nějak z gruntu a za to mu dám i 2 hvězdy:), triky docela ušly, hlavní hrdinka byla v jedné scéně i sexy a ti metrosexuální kluci čarodějničtí to zas tak výrazně nekazili, ono nebylo moc co:) ()

WANDRWALL

I do elitní školy Spencer Academy může vniknout tajný a nebezpečný spolek, když si pedagogové nevšímají dostatečně studentů a neumravují je. A tak se vesele přádají čarodějnické sabaty, studenti prakticky nestudují a z elitní školy se stává škola na odpis. (7. 3.2011) ()

klerik

BUFFY+SUPERNATURAL Dobre rozbehnutý teenagerský takmerhoror, ktorý padá na hubu kvôli dokatovanému záveru. Film je ku koncu taký predvídateľný a nezaujímavý, že kazí všetok predošlý dobrý pocit. Pekne vykreslené prostredie, schopní herci, divoký soundtrack... Réžia už u Harlina klasicky rutinérska, pekné efekty, plytkosť príbehu, ktorý mal v sebe oveľa väčší potenciál... Keby to bol pilot k mysterióznemu seriálu, tešil by som sa, ale takto... ()

SeBig odpad!

Parta buzerantů si hraje na drsňáky.. Díky bohu, že z toho nebyla sága, jako například Twilight. To bych to blití neudržel :) ()

LaciLC

Dlho som sa rozhodoval medzi ** a ***, nakoniec som volím tú slabšiu možnosť. Žáner som jednoznačne určit nevedel, k hororu má podľa mňa ďaleko, tak by som to opísal ako "teenagerský skorohoror". Samotný film ma veľmi nezaujal, aj keď mal dosť vydarené triky. Jednoducho od režiséra Smrtonosnej pasce 2, Cliffhangera i atmosférických Lovcov myšlienok som čakal niečo viac. ()

mat.ilda

Potterovsko-stmívací béčko pro náctileté v zcela odlišném lifestylu, hemžící se prvoplánově vytuněnými, avšak neokoukanými krasavci, což však není vůbec na škodu (úšklebky S. Stana jsem si přímo zamilovala), strašidelné, s celkem vydařenými triky a hlavně - mnohem zábavnější než jeho áčkoví příbuzní. Bavila jsem se. ()