Pro studenty elitní školy Spenser Academy jsou členové spolku Synové Ipswiche ti nejzkaženější studenti na škole. Ale to není jediné, co mají společného. Tito čtyři přátelé spolu sdílejí ještě jedno 300 let staré tajemství. Ve skutečnosti jsou totiž čarodějové - mladí následovníci čarodějnického sabatu ze 17. století. Takže když se z dlouhého vyhnanství nečekaně vrací pátý člen spolku a hrozí zabitím jejich blízkých, všichni si uvědomují, že musí čelit velmi silnému nepříteli, který má dost síly nejen na to, aby je oslabil, ale aby jejich sílu získal sám pro sebe. (oficiální text distributora)

Pejpr

I Stmívání (a Jsem číslo čtyři taky) má svého předchůdce, ani ne tak po žánrové stránce, ale stylem a pojetím jsou Síly temna v podstatě to samé. Na rozdíl od Stmívání mají Síly temna solidní tempo a docela mě i bavily, bohužel se jim ale nepovedlo vyvarovat se naprosto tupé schématičnosti, na kterou jsem už sice zvyklej, ale zrvona v tomhle případě to filmu podřezává větev pod nohama. Kdyby film skončil jinak, asi bych byl dost dlouhou dobu v komatu. ()

honajz odpad!

Jako sorry, ale tohle není film, ale pilot nějakého seriálu pro americké studentíky, kterým stačí ke štěstí zapařit, zajít na techno party, pokochat se kalhotkami spolustudentky a sem tam si užít nadpřirozených schopností. O kterých nevíte, proč jsou, k čemu jsou, a jak to, že když jejich užíváním majitel stárne, naši mladíci nestárnou? Všichni jsou ach tak krásní a mladí, dívky buď ve sprše (přes sklo), nebo aspoň v kalhotkách, hošani odhalí svá mužná těla cele ve sprchách... Zápletka naprosto nijaká a závěrečná bitka k smíchu (Holt po souboji dvou nejlepších shoří stará stodola, no a co? To je všechno?). Navíc jak ten zlý guy, tak ten hodný jsou si k nerozeznání podobní. http://www.dvdextra.cz/dvd-kratke-recenze/sily-temna.html Režisér Renny Harlin se asi definitivně zbláznil – natočit studentský horor s mladými, krásnými muži a ženami (dojde i na záběry ze sprch mužů), to ho muselo stát hodně úsilí. Navíc když to skoro nemá děj. Mladíci mají nějaké zvláštní schopnosti (jak k nim přišli?) a jeden si to s nimi chce rozdat. Vše. Závěrečná bitka ve stodole je výsměchem žánru. ()

SOLOM.

Zas až tak hrozné to nebylo, ale že to by to byla nějaká pecka...? Asi nejlepší na celém filmu jsou speciální efekty, které se tvůrcům docela povedli. Jinak je to ovšem jen další slaďárna pro mladé holčiny, které se rády podívají na pěkné mladé herce a vzdychají nad plakáty v pokojíčku. 5/10 ()

ARI50

Jo kde je nadpřirozeno a třeba i schopnost to mojí pozornost upoutá a když ještě máme zajímavé a přesvědčivé herce jste spokojení. Děj filmu mi přišel akorát nedomyšlený, nevím proč ale celkem sem postrádal něco víc, i když film mi nabídne fakt hodně i mírně mrazení v zádech přesto k uspokojenosti jsem trochu postrádal. ()

MáŠa

Komentář staršího já: Umělé, průměrné, přijde mi jako ztráta času na to koukat s plnou pozorností, a nedělat si během toho třeba ještě něco jiného Komentář mladšího já z 12. 7. 2007 (tři hvězdy): No, téma nereálné, ale jo, dalo by se zkousnout, kdyby bylo zpracované třeba v takovém duchu jako Underworld, ale zde bohužel. Efekty sice vypadají celkem slušně, ale celý to působí tak trochu uměle - jako taková rychlokvaška. Celý bych si to prostě dokázal představit v mnohem jiné atmosféře, protože tady to spíš působí jako televizní seriál, než nějaký film, který měl asi ambice, se promítat v kině. Čili, jo, nevadí mi, že sem ten film viděl, ale říkám si, že jsem místo toho mohl vidět lepší filmy, a nedalo by to takový problém něco lepšího sehnat. ()

Genero odpad!

Když v sobotu odpoledne zapnete televizi a vidíte odporné pavoukovce vylézat z půvabných líček tuningové brunety, pochopitelně ustrnete a s napětím očekáváte další tajemné události. Ale pokračování příběhu nabírá zcela nečekaný spád! Čáryfuk by bledl závistí a jeho hrudní košíček se stáhl nervozitou, kdyby dorazil jen v bílém elastickém tílku na homosexuální orgie při čarodějnickém sabatu na Harlinových kamenech. Tolik vysvalených a hladce oholených adeptů černokněžnického řemesla by nedohledal ani v nejnovějším čísle magazínu LUI. Kam se poděl ten starý dobrý Renny, který nechal Willise balancovat na omrzlém křídle startujícího Boeingu? Je na tom už tak bídně, že točí za mrzký peníz náborová videa pro Colour Planet? Teprve po tomto děsivém zážitku si uvědomuju, že i hluboce pronuděné zrození vymítače ďábla byla vlastně óda na filmové napětí a hrůzu. ()

BoPo odpad!

Masturbačná pomôcka pre pupušov a pre všetky pubiny, ktorým sa splašili hormóny. Ak nepatríte ani do jednej kategórie, tak riskujete zhnusenie a nudenie. ()

st.ranger odpad!

Co se stane, když disko-metalová verze Harry Pottera potká Twilight? Tohle. Nuda, nic překvapivého, zajímavého. Vůbec zbytečnost sledovat. ()

CISTICZ

renny harlin, neni to ten, co natocil cliffhangera? vzpamatuj se renny! particka modelu, demence scenare, aspon ty triky trosku usly. ()

Nick Tow

Že pôjde o teenagerský popcorn pre odrastených fanúšikov Harryho Pottera, ktorý už predsa len túžia vidieť okrem jednorožca aj nejakú tú kozu /kozy/ - sa dalo čakať. Nepríjemným prekvapením je skôr fakt, s akým scenárom sa Renny Harlin uspokojil. Keby preskakoval každú druhú stranu, možno by to bolo svižnejšie a najmä by si to nikto ani nevšimol. Už by bolo načase vymyslieť žánrovú škatuľku pre typ filmov, ktoré síce používajú akési "žánrové" ingrediencie, ale v konečnom dôsledku nepatria nikam. Čo je na tejto snímke horrorové či thrillerové, vedia asi iba tvorcovia, len nám to zabudli pribaliť k filmu. Dve /v skutočnosti jeden a pol/ hviezdičky dávam len preto, že mi v ten večer Síly temna celkom padli do nálady - možno práve tým, že nič neriešili, akurát farbili obývačku pekne do modra - čo je moja najobľúbenejšia farba. P.S. Rád by som si nechal od distribútora vysvetliť slovné spojenie z popisky: "následovníci čarodějnického sabatu" Neviem totiž, ako sa dá nasledovať sabat. Iba ak mali na mysli dnešné metalové kapely, ktoré sa rozhodli "nasledovať" svoj vzor, praotcov metalu - kapelu Black Sabbath. ()

Pegas1632

Horor asi tak jako Twilight. Banda dobře vypadajících teenagerů je asi tak jediné co může zasáhnout jistou cílovou skupinu. Jinak je film totálně o ničem a co mě děsí nejvíc, tak že si nechal tradičně otevřenej konec pro dvojku :) Takže doporučuji pouze pokud jste holka/gay na základní škole. ()

corpsy

Potreboval pán režisér aspoň dvakrát taký rozpočet? Alebo lepší scenár? Lepších hercov? Alebo už Renny Harlin nebol Rennym Harlinom? Veľa otázok a žiadna jednoznačná odpoveď. Myslím, že v každej otázke je aj dôvod (ne)kvality tohoto teen fantasy. Sem sa blyskne niečo, ako tvorčia invencia a talent, ktorým menovaný rejža niekedy ovplýval ( hity NOČNÁ MORA Z ELM STREET 4, SMRTONOSNÁ PASCA 2, CLIFFHANGER, ale aj finačné prepadáky DOBRODRUŽSTVÁ FORDA FAIRLANEA, OSTROV HRDLOREZOV a DLHÝ BOZK NA DOBRÚ NOC ). ()

PauloZ

Ne, takhle opravdu ne. Nejsem teenka (nic proti nim), které stačí pár uhlazených šohajů, kteří se tváří drsně jak šmirgl papír zrnosti 60! Fuj to je laciné. ()

Z0oMb3E

Harry Potter a jeho banda nám dospeli do veku, kedy si už konečne začali vnímať aj prírodou obdarené samičky rovnakého druhu. Po úvodných dvoreniach a romantických odbočkách prichádza do popredia realita. Prítomnosť rovnako plodných a vekovo rovnocenných samčekov však zo sebou prináša teritoriálne súboje. Pri netalentovaných jedincoch je boj o dominanciu vcelku jednoduchý. S prispením pravdepodobne voperovanej čarovnej paličky do ruky z toho robí priam hračku. Problém však nastáva, keď sa na scéne objaví konkurent s rovnakou výbavou. Samčeky sa utiahnu do úzadia od kamier mobilných telefónov a youtubu, aby nastal súboj testosterónov, samozrejme v prítomnosti trofeje....Tak ako nám dospievajú potterovský šialenci, filmári sa snažia zarobiť aspoň na dozvukoch ich ošiaľu z "mládí". Časť ich samozrejme konvertovala na twilightových emákov, ale ortodoxným čáry-máryfilom treba ponúknuť vekovo korektných hrdinov. Covenant je toho jasný pokus. Bohužiaľ celým filmom sa nesie podpis toho, že tuctový šablónový scenár bol zbúchaný narýchlo. Herci ani efekty nemali dokonca ani priestor, aby nejak extra vynikli. Preto z toho vznikla len nudná zlátanina maximálne tak pre mladé teenky, keďže kde-tu sa objavý nejaký ten stiahnutý zadok či fešný blonďák hore bez. ()

Ridick odpad!

bieda, velka bieda. taky film ma ist rovno na dvd a nie strasit v kinach!! jednoduchy, ale zato dost hlupy pribeh o synoch z ipswichu s nadprirodzenou silou je dost akoze bleee. a to nehovorim o hercoch - tych asi vytiahli z (Y). ()

Popluh

Těžko říct, jestli se najde nějaký demenější film po stránce děje a vůbec vnitřní logiky filmu. Proto nezbývá než smeknout před Harlinem, který potvrdil jak neskutečně zručný béčkař je a kromě pár šílených digi-hrátek tuhle sci-fi hororovou pseudo sračku s partou modelek (obou pohlaví) utáhl a dokázal jí i vtisknout nějaký styl. Je škoda, že už nedostává tolik prostoru v áčkovějších vodách, u nějakého "druhořadého" blockbusteru do 100 mega rozpočtu by se rozhodně neztratil. ()