Angel-A

Každý máme svého Anděla.  Gangster pařížského podsvětí André má dluhy, vymahači jsou mu v patách, a tak se rozhodne skoncovat se životem. Na mostě, odhodlaný ke skoku, však není sám. Spatří krásnou dívku Angelu, která se chystá udělat to samé. Jejich pohledy se letmo setkají a nádherná neznámá se vrhne dolů. André neváhá, skočí za ní a zachrání ji. Vděčná Angela je pro něj ochotna udělat cokoliv. Když se jí André svěří se svým trápením, kráska ho zbaví všech dluhů. Proč to ale udělala? (oficiální text distributora)

Eldrick

Śpatně vybrání herci, chemie žádná, jenom samý plkání, poetika nikde, romantika ani náhodou. Vůbec nic nefunguje tak, jak asi Besson chtěl. Produkce jde Lucovi poslední dobou mnohem líp než režie. Shit. ()

berusche

Obrovskou výhodou snímku je jeho ponurost díky barvám a jeho věrohodnost kvůli hlavní herečce, která je dle mého mdlého tak ošklivá, až je pěkná. Já mám s tvorbou Bessona trochu problém, něco se mi od něj líbí a něco se mi vyloženě nelíbí. Oproti těm nelíbivým je tenhle prazvláštní poklad skutečně zajímavý. Oproti těm líbivým je značně odlišný. Co Bessona vedlo k tomuhle netuším, ale vím, že se mu to celkem zdařilo. Rozkreslení bídného života, který upadá, a pomoci, které se tu dostane (a hlavně za jakou cenu), je příjemné a koukatelné, akorát scénář mohl být o fous lepší a možná víc nabitý. Stejně tak mi trochu vázne závěr, který byl pro mě takovým oříškem. Jsou věci, které jsem nemusela vidět a ani chápat, explicitní důkazy existence v tomhle případě mohly být zapomenuty. ()

easaque

nemůžu se z toho stále vzpamatovat a pochopit, co jsem vlastně viděl. Mělo to slušný rozjezd se stylovou kamerou a výpravou i námět byl zajímavý a vtipný, ale v co se to v půlce proměnilo je hrůza - prachsprostá romance pro mamče, ve stylu růžové knihovny. Ke konci mě to už šíleně uráželo a smál jsem se na nevhodných místech a tak dávám jen dvě hvězdičky, i když začátek byl téměř čtyřhvězdičkový. Tohle se prostě nedělá, pane Bessone! ... asi už po Pátém elementu trochu senilníte a dementníte ;-). [ PŘÍBĚH: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

honajz2

Jako má Shyalaman Ženu ve vodě, tak má Besson Angel-A. Od obou filmů čekali fanoušci těchto režisérů něco tradičního v jejich tvorbě, ale místo toho dostali něco úplně jiného - pohádku pro dospělé. Žena ve vodě je sice víc pro všechny věkové kategorie, ale Angel-A tou pohádkou pro dospělé a v tomhle směru funguje skvěle. Ten černobílý vizuál jsem sice zpočátku moc nechápal, ale nakonec mi do celkové atmosféry sedl úplně dokonale, ústřední dvojice je sympatická, na trochu té akce taky dojde a přitom je to stále příjemné poetické, romantické a ani těch vtipných scén tu rozhodně není málo... Pár věcí mi tu sice vadí, třeba ten závěr nebyl podle mě uchopený zrovna nejlíp a působil spíš přeplácané, ale celkově z toho filmu mám především kladné dojmy a velkým plusem pro něj je i to, že mi dost zvedl náladu :-) Fakt nechápu, proč jsem musel ty nejlepší Bessonovy filmy objevit až teď... 4* ()

Aljak

Popravde, tento film som si pozrel najmä kvôli obdivu k mestu Paríž.. V podstate som nevedel, čo čakať, keďže nepatrím medzi fanúškov fantasy. Ale po zhliadnutí musím skonštatovať: VYNIKAJÚCE! Úžasný príbeh, zmysluplné dialógy medzi Andrém a Angelou, naozaj krásna atmosféra zasadená do mesta Lásky. Človek sa popri tom všetkom normálne zamyslí na tým, či sú anjeli aj medzi nami - hoci majú podobu obyčajných ľudí... ()

Joges

Tento poněkud netradiční film se mi velmi líbil. Panovala zde podivná atmosféra, příběh byl podmanivý, herecké výkony byly dobré. Ještě nějaký ten den po shlédnutí mi Angel - A ležel v hlavě. ()

C0r0ner

Nebýt těch fantasy prvků, tak by to byla dost průměrná blbost, na jaké jsme od Bessona už bohužel nějakou dobu zvyklí. Takhle to bylo alespoň okořeněné něčím zvláštním a navíc se dalo těch necelých devadesát minut v pohodě snést, takže ve výsledku to zdaleka není tak hrozné, jak si tady mnozí myslí. 70% ()

pakobylka

Jaké to je potkat anděla ... Velice nekonvenční a poetický příběh, jehož síla i slabost spočívá v DIALOGU. Dokáže dokonale překvapit a opakovaně vzbudit naději - ale chvílemi ztrácí jistotu a tápe, jakoby v pařížských scenériích hledal sám sebe ... jakoby nedokázal najít ten správný výraz - nebo tu správnou myšlenku - pro jediný příhodný okamžik ... 3,5* ()

Martrix

Jako krátká povídka na téma uvědomení si svého lepšího já, aneb jak se začít mít rád, by to asi šlo. Ale jako vážně míněný celovečerák? S takto lacinou pointou? Besson umí skvělé ženské postavy, chápe jak funguje chemie mezi nimi a muži, umí vybrat zajímavé herce, kteří tomu dodají šmrnc...a to se mu povedlo i tady...jenže to scénáristicky vůbec nezvládl. Je to dlouhý a hloupý příběh s děsivě špatnou poslední třetinou, která dává zapomenout na těch pár zajímavých momentů z třetiny první. Ještěže bylo nač koukat...Rasmussen je parádní vrtichvostka a doufám že to nebyla její poslední role. ()

Eviator

Nádherný styl, který mě vždy táhl, škoda jen pomalejšího rozjezdu. I přesto unikátní dílo Luca Bessona... :-) Jamel a Ria i přes přes výškový rozdíl k sobě neuvěřitelně sedí. Každý na tenhle film reaguje jinak, ale i přesto se najdou lidi, kterým se do paměti určitě zapíše. ()

Ketchi

Luc Besson uvádí své mokré sny ve skutečnost. Bohužel ne příliš funkční, film je to nakonec nudný a docela přihlouplý. ()

dr.fish

Bylo? Nebylo? Stalo se? Nestalo? Byl to jen sen? Tomu říkám návrat Luca Bessona na plátna kin. To bych nečekal. Bezezbytku využitá veliká herecká šance pro Jamela Debbouze i ve druhém plánu pro Rie Rassmussen. Film spíš pro přemýšlivé typy, hledače významů a metafor. Skvělý obraz, doporučuji HD. Odvěká otázka, je-li nad námi nahoře nějaký ten pedagogický dozor. Jestlipak mne taky přijde zachránit taková andělice? 80% ()

campix

Bessonova zvrácený vize strážného anděla, která spadl na zem na pomoc malému podvodníčkovi. Je zde hodně vidět osobitý Bessonův styl a celkově je to příjemná podívaná. Nikterak dlouhá stopáž, zajímavé dění na obrazovce a neotřelý pohled na strážné anděly. Film z dob, kdy ještě Besson za něco stál. ()

bartias

S filmem Angel-A je potíž stejně jako s jeho autorem Lucem Bessonem. Slavný francouzský tvůrce režíruje po dlouhých šesti letech a je to hodně znát. Ani když v kině zavřete jedno oko, nevyrovná se Angel-A poetické Magické hlubině, vzrušující Brutální Nikitě, nebezpečnému Leonovi, ani oroginálnímu Pátému elementu. Raději rovnou zavřete obě oči. Besson produkováním většinou laciných komedií a akčních filmů totálně zdegeneroval. Nic proti nim, polovina je zábavnější než Angel-A. Besson se rozhodl vrátit k umění a výsledkem je průměrná nuda. Efektně natočená (film je černobílý), sofistikovaná ale pořád jen nezáživná nuda. ()

URBAN

Takhle něják má vypadát "artový" film no aspon ten moderní. Příběh byl inspirativní a vzbudil ve mě emoce. Hlavní protagonista možná nedával do své role vše, ale to bylo nejspíš součást této herecké role, která nebyla zrovna energická. ( 30.6.16/MAC ) ()