V pasti

Čtrnáctiletá dívka Hayley Stark potkala na internetu okouzlujícího fotografa Jeffa Kohlvera a po následném setkání přijala pozvání navštívit jeho dům. Jeff však není jen tak obyčejný fotograf... Hayley je chytrá čtrnáctiletá holka. Ale i chytré holky dělají chyby. Přes internet se seznámí s Jeffem, módním fotografem lehce přes 30. Dají si sraz v kavárně a pak vyráží do Jeffova domu na předměstí Los Angeles. Ačkoliv je Jeff uhlazený profesionál, na jejich setkání je něco zneklidňujícího. Proč tak bystrá holka vstupuje dobrovolně do domu prakticky neznámého staršího muže? Co vedlo Jeffa, aby ji pozval? Náhodný pokec po síti, fotografování nebo skrytý záměr? Pouhé dvě postavy rozehrávají napínavou hru, která nenechá diváka v klidu až do samého závěru. Přes ožehavé téma není film prvoplánově provokativní ani přehnaně moralizující. Daleko lépe než krev a sex funguje napětí, zvyšovaném pozvolným odhalováním motivů obou postav. V pasti se pohybuje mezi psychologickým dramatem a thrillerem. Film spočívá na výborných výkonech dvojice herců v hlavních rolích: Patrick Wilson hraje Jeffa a mladá Ellen Page ztvárnila roli Hayley. Doslova vynikající je širokoúhlá kamera, která dokonale využívá možností rozlehlého moderního interiéru Jeffova domu. (oficiální text distributora)

uprchlice

Mladičká dívka se na internetu seznámí s neznámým fotografem a po první schůzce přijme pozvání do jeho domu. Jaký je opravdový důvod jejich setkání? Pouhá náhoda? Spousta otázek v tomto povedeném thrilleru se na nás sypou docela rychle. Divák nemá ani šanci si na všechny odpovědět,  jelikož film je velice zajímavý a ukázkový příklad toho, že originalita ještě "nevymřela" a že se stále dá natočit kvalitní snímek bez přetvářet. Sympatický Patrick Wilson (V zajetí démonů, Insidious) se do své role fotografa vžil naprosto dokonale. Ellen Page mu dělala skvělou "společnici". Genialita v mysli tvůrců tohoto snímku se jen tak nevidí. Dvě postavy rozehrávájí napínavou hru, ve které se hraje doslova o život. Jeden dům sloužící jako peklo oné děsivé hry. Mučení - namísto krve přichází pouze představivost diváka. Pomsta - každý zlý skutek bude nakonec potrestán Takové jsou "příchutě" tohoto sladkého thrilleru a po shlédnutí se divák sám ocitá v pasti svých nočních můr. ()

Rozmarýna

Průměrný thriller, půlka filmu mi přišla jak konverzačka, bylo to zbytečně dlouhé a zbytečně moc keců. Mladá sadistka trestá úchyláka. ()

Accuphose odpad!

Nesdílím názor většiny zdejších uživatelů, podobnou slátaninu jsem neviděl už pár týdnů až měsíců. Film nefunguje vůbec v ničem, nefunguje scénář, kterej je totálně slaboučkej, nefunguje dramaturgie, realističnost postav, hlavní představitelka mě neustále srala, úplně všechno, co se tam stane, je naprosto nereálné až směšné, pokud bych si měl vzpomenout na film, u kterého jsem měl podobné pocity, tak to bylo možná Vyhnání z ráje šmrncnutý Aterrados, naprostá ztráta času. ()

NikiVai

Napínavý to bylo, to jo, zajímalo mě jak to celé dopadne. Zahráno je to opravdu dobře, námět taky fajn. Ale mě prostě vadí tihle samozvaní mstitelé za práva čehokoliv. Ač pedofilii na milion procent zavrhuji, místy jsem fandila Jeffovi, aby se z toho dostal a té malé psychopatce ukázal do jak nebezpečné hry je oba zatáhla. A to se mi vskutku nelíbí, že jsem stála na straně člověka, kterým bych měla jen a jen opovrhovat. Takže emoce smíšené a proto hodnocení neutrální, tedy za tři. ()

WestX

Slade dokázal na cca 100 m2 to, co jiní (M. Bay, T. Scott, R. Emmerich) nedokážou ani s velkým studiem, mega (=30-40 krát větším) rozpočtem, spoustou speciálních efektů a bandou přeplacených herců. ()

milution

Skvěle natočené 'psycho'. Ellen Page opravdu září a Patrick Wilson podal taktéž dobrý výkon. O filmu jsem vůbec nic nevěděl a to bych doporučil každému, kdo se na něj chce podívat. Každý čeká, že bude hra na kočku a myš a každý bude zároveň překvapen. Absence hudby mi vůbec nevadila, ve skutečnosti jsem ji v tom napětí ani nezaregistroval. Místy rozklepaná kamera se mi také líbíla - jen umocňovala celkový dojem. ()

zebu_cz

Výtečná scéna s kastrací, pozoruhodný výkon mladinké Ellen Page, mrazivá atmosféra, v záměru už trochu dochází dech. ()

Apii

Herecky skvěle zvládnutý film, který sráží nepříliš srozumitelný scénář. Požadavek, aby se diváci rozmýšleli podle sebe je jistě chvályhodný, ke každému rozhodnutí jsou však potřeba informace - a těch film poskytuje zoufale málo. Zlá nebo dobrá není ani jedna z hlavních postav - v závěrečných titulcích si pak člověk řekne - škoda... ()

S.Giuntini

Skvělý námět. Ačkoli Ellen Page není z mých oblíbených hereček, neumím si představit jinou v této roli. Celý příběh je opravdu zajímavý, poutavý, ale občas má zbytečně protažené scény. Přesto všechno... čtrnáctka co kastruje pedofila... to prostě nemá chybu :D ()

branchillon

Taková Červená karkulka, která si svého vlka pořádně užije. A nejen jeho. Napínavé, místy na mě až příliš drsné a chlápka mi bylo většinu času upřímně líto. Zezačátku mi chudák holka přišla trapná, jak se snaží působit dospělácky, ale pak to nabralo zcela jiný rozměr a film se tak stal opravdu zajímavým. ()

HerpaDerp

Musím ísť trochu proti prúdu kladným hodnoteniam tu na ČSFD. Hard Candy ma nedokázal zaujať a väčšinu filmu som sa len príšerne nudil. Musím uznať, že nápad to bol zaujímavý ale prevedenie sa mi vôbec nepáčilo. Celý film sledujeme len dve postavy, ktoré mi koncu filmu už riadne liezli na nervy. Hlavne postava ktorú hrá Ellen Page. Nie že by Ellen hrala zle, ale jej postava mi prišla velmi zle napísaná a tak strašne nesympatická, že som skôr nadržiaval pedofilovi než jej. Ďalej mi vadila strašná chudobnosť deja, ktorý by sa snáď zmestil do pol hodiny ale je strašne rozťahaný s kopu hluchých miest, že len pôsobí nudne. A koniec sa mi zdal úplne absurdný. Dávam jednu hviezdičku za nápad a jednu za zaujímavú prácu s kamerou ale aj tak sú to celkom slabé dve hviezdičky. /30% ()

madline24

Příjemná úchylárnička v nezávislém stylu a přesně podle mého gusta. Výborně jsem se bavila - nejen jedovatým scénářem, ale i výbornou Ellen Page (kterou oceňuji čím dál tím víc). Jen jsem trochu čekala, že "boj" bude víc vyrovnaný a oboustranný. ()

Traktorista

Úžasná Ellen i Patrick v absolutně parádním filmečku u kterého si nemůže být divák jistej žádnou následující minutou. Kvalitně natočené a zvládnuté psychodrama, hrající na struny zajímavého tématu. Nádherná gradace, výborné dialogy a kamera, atmosféra by se dala krájet nožem. Tenhle film má naprosto všechno co má mít, nic navíc, nic na míň, prostě absolutní pecka - pustit a dál už je to jasné, to se prostě musí dokoukat. ()

freebo1

Ještě nikdy jsem neviděl že by někdo s někým takhle vyjebával. Efektně natočený, absolutně nepředvídatelný a napínavý film, tleskám Ellen Page za její výkon. Bohužel velice nepravděpodobné, tipuju tak 97% takovýchto případů dopadá přesně naopak. Až ve zprávách nebo na internetu uvidím reportáž o případu, který dopadl podobně jako tady, pořídím si deníček abych si to tam mohl napsat. ()

Mezerník

Přes veškerou snahu je to tak nějak očekávané a ani závěrečná pointa (?) neospravedlní zbytečnou délku. Přesto čtyři hvězdičky za snahu o originalitu i za Ellen Page :) ()

misiacik

Vydarené poňatie filmu vnieslo doň závan originality ( aspoň pre mňa ) . Milé prekvapenie a zistenie, že teenager je horší než ktorýkoľvek Serious SAM mrazí. Príliš rozťahané a naťahovacie ako žuvina na podrážke LaCoste. ()

Lucyyys

Nuda, nuda, nuda. Táhlo se to, jako smrad. Skoro dvě hodiny koukat na nesymapatickou slečnu co vypadá jako kluk a ještě ke všemu je přemoudřelá až to bolí...ne, fakt slabé :( ()

Režisér Zatmění restartuje Daredevila

Režisér Zatmění restartuje Daredevila