Reklama

Reklama

Černá komedie natočená na základě cen Darwin Awards. Toto ocenění vzniklo na základě Darwinovy evoluční teorie přirozeného výběru. Vítězové jsou vybíráni z řad lidí usmrcených při idiotských nehodách, které si zavinili díky vlastní hlouposti. Zásluha těchto jedinců pro živočišný druh Homo Sapiens tak spočívá v tom, že své geny nadobro vyřadili ze hry. Policejní detektiv Michael (Joseph Fiennes) a Siri (Winona Ryder), která dělá pro pojišťovnu, se vydávají pátrat po lidech, jejichž největším nepřítelem jsou oni sami. Ale postavit se blbosti možná není nejchytřejší nápad. Adepty na ocenění si zahráli také David Arquette, Juliette Lewis, Tom Hollander a Alessandro Nivola. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (179)

Blackhand47 

všechny recenze uživatele

Tenhle film je stejně šílený jako Darwinovy ceny samotné. Máte tu bandu idiotů, kteří zcela vědomě vyvádí naprosté blbosti a nakonec to pro ně dopadne vždycky špatně. Ta vata kolem toho, které můžeme říkat příběh, je vcelku snesitelná a film působí daleko lepším dojmem než dnešní americké komedie. Podobně jako u snímku Máš ji si tu cením toho, že tvůrci svým způsobem pracují s reálnými faktory. Život je přeci jenom komedie sám o sobě. Na to jak je tenhle film neznámý mě navíc překvapilo, kolik tu poznávám tváří a camea Bořičů mýtů rozhodně potěšila. Po dlouhé době tu máme dílko, u kterého si říkám, že by si zasloužilo vyšší hodnocení a dávám mu s čistým svědomím 80% ()

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Je až obdivuhodné, jak zbytečně a hloupě někteří lidé umírají. Touto problematikou se právě Darwinovy ceny zabývají, a jak už řekla spousta uživatelů, tak i já si myslím, že se z toho dalo vytřískat přece jenom o něco více. Titulní dvojice byla sympatická, protože Fiennes se prostě umí skvěle tvářit jako majitel spousty fóbií a Ryder mě ani zklamat nemůže. A aspiranti na DC byli správně přihlouplí a mimo. Zkrátka film s příjemným obsazením a lehce nevyužitým potenciálem. ()

Reklama

Haymar 

všechny recenze uživatele

Smrt nebyla nikdy tak vtipná... sice to není vůbec pěkné (a upřímně se za to stydím), ale u každého skonu jsem se vážně bavil. Smutné je na tom celém spíše jen to, jací exoti chodí mezi námi. Typicky průměrný film zvedají dobří herci a vůbec překvapivě vysoká koncentrace hvězd ve spoustě cameo roliček - včetně lehce trapného camea Metalliky... ()

lennyd 

všechny recenze uživatele

Policejní detektiv Michael Burrows (Joseph Fienes) je po posledním velkém průšvihu, kdy mu uteče celostátně hledaný vrah, vyhozen od policie. Aby se uživil, začíná se zabývat tím, čím byl vždy posedlý - zkoumáním adeptů na tzv. Darwinovu cenu, tedy těch, kteří se sami zprovodí ze světa, a to natolik kuriózním způsobem, že svojí smrti jen vylepší lidský genetický kód. Michael nabízí své služby pojišťovně, které tímto odhalením může zachránit desítky miliónů dolarů. O své teorii musí ale nejdříve přesvědčit likvidátorku pojišťovny Siri Taylorovou (Winona Ryder)... Darwinovy ceny mne fascinují taktéž, sice ne natolik, jako Michael Burrowse, ale to co (a hlavně jak) jsou někteří lidé schopni udělat, je až zarážející. Film, tvářící se částečně jako dokument (tajemný kameraman dokumentuje celé snažení Michaela Burrowser) a částečně jako romantická komedie, tímto spojením bohužel docela trpí, a i když jsou jednotlivé příběhy docela vtipné (nejvíc mne dostalo chytání ryb za pomoci granátu), ke konci už film ztrácí tempo a předvídatelně se šine do konce. Určité plus je vystoupení Metallicy :) ()

Aelita 

všechny recenze uživatele

1. To, že žijeme a často i přežijeme, je spíše dílem světa než naší vlastní zásluhou, i když je nutné přiznat, že se nejčastěji snažíme k tomu přežití přispět. 2. Psychologie je v podstatě detektivní pátrání po motivech vědomí a působení nevědomí. Právě proto je tak zajímavá, protože se člověk při odhalování tajemství lidského jednání cítí jako pravý Sherlock Holmes. 3. Všeobecné rozšíření digitálních kamer a to, že se lidé s nimi sžili, umožnilo tvůrcům moderních filmů za prvé vyloučit vypravěče, tzv. voiceover, za druhé vtáhnout diváka do filmu a udělat z něj účastníka děje, a to velice jednoduchým způsobem – stačí dát kameru do rukou jednoho z hrdinů a nechat diváka dívat se přes její hledáček. V tomto případě to byl přímo dokumentarista, který dělal svůj diplomový film, čímž vznikal film ve filmu. Bylo zvláštní dívat se do oči hlavnímu hrdinovi, který se obracel na dokumentaristu, a poslouchat, jak ho oslovoval, protože mi pokaždé nějakou milisekundu trvalo, než jsem si uvědomila, že přitom nemluví přímo na mne. Stejná vzpomínka se mi vybavila z dětství, kdy jsem vyplázla jazyk na herce, upřeně se na mne dívajícího z televizní obrazovky, a pak jsem se vylekala, že mi přijde domů vynadat. Krátce řečeno je efekt přímého oslovení podmíněn podvědomým nastavením lidského mozku a reakce na to oslovení je v první okamžik vždy zcela automatická a autentická, z čehož těží všechny filmy podobné tomuto. A obzvlášť je to působivé u thrillerů a hororů jako třeba Blair Witch nebo Monstrum. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (4)

  • Prodávající ve skladu vojenského arsenálu si zahrála známá dvojice "Bořičů mýtů" Adam Savage a Jamie Hyneman, kteří ve svém pořadu často s podobně "extrémními" předměty pracují. (sg.sysel)
  • Keď je Michael (Joseph Fiennes) v knižnici, objaví sa za ním muž čítajúci knihu s názvom "Darwinové ceny", čo je zbierka príbehov podobných tým vo filme. (beso74)
  • Vo filme sa objavili zábery z koncertu skupiny Metallica, v závere filmu si členovia kapely navyše zahrali menšiu scénku. (surfound)

Související novinky

Blbý a blbější, že to nevymyslíš

Blbý a blbější, že to nevymyslíš

15.05.2006

Slyšeli jste už někdy o Darwinovi? Charlesi Darwinovi, chlapíkovi, který formuloval evoluční teorii o vývoji druhů a různé další z toho odvozené práce, na něž připadl na Galapágách při pozorování… (více)

Reklama

Reklama