Černá komedie natočená na základě cen Darwin Awards. Toto ocenění vzniklo na základě Darwinovy evoluční teorie přirozeného výběru. Vítězové jsou vybíráni z řad lidí usmrcených při idiotských nehodách, které si zavinili díky vlastní hlouposti. Zásluha těchto jedinců pro živočišný druh Homo Sapiens tak spočívá v tom, že své geny nadobro vyřadili ze hry. Policejní detektiv Michael (Joseph Fiennes) a Siri (Winona Ryder), která dělá pro pojišťovnu, se vydávají pátrat po lidech, jejichž největším nepřítelem jsou oni sami. Ale postavit se blbosti možná není nejchytřejší nápad. Adepty na ocenění si zahráli také David Arquette, Juliette Lewis, Tom Hollander a Alessandro Nivola. (oficiální text distributora)

hadouken

Moc jsem se na tento film těšil, ale to z toho vyšlo? Velké zklamání, po většinu času nudné, nijaké a jen občas záchvěv nějakého děje nebo snad nějaké akce, či zábavy. Téma je velmi zajímavé a dobré, proto jsem byl udiven, že z toho vyšlo něco takového... Dávám 2*. Jednu za Winonu Ryder, kterou mám rád a jednu za ten občasný záchvěv něčeho, co mě alespoň na chvilku zaujalo. ()

david666

Takoví idioti jsou snad jen v Americe:-) No, možná i v Evropě by se někdo našel. Tři čtvrtiny filmu jsou vtipné (detektiv z oddělení vražd, který nesnese pohled na krev-to je opravdu něco:-)). Jednotlivé případy "cen" se mi zdály vcelku reálné - tak nějak se to mohlo stát - a navíc zakompované cameo Metallicy mě potěšilo - takže i kvůli nim dávám o půl * víc. V poslední čtvrtině však filmu dochází dech a mizí oroginalita. ()

The_God

Naprostý průměr. Čekal jsem od toho daleko víc, ale zpracování mě dost otrávilo. Čtení těch nehod na oficiálních stránkách je větší zábava, než tento film. ()

Sanas

Darwinovy ceny je dobrý film na nedělní odpoledne, hlavně pro milovníky nenáročných a nekomplikovaných scénářů, stokrát již zahraných. Na předpokládané zápletky se člověk i těší. Celkově mě film pobavil, člověk nemusí moc přemýšlet a nechává se unášet filmem. Výkony hlavních představitelů hodnotím na výbornou. ()

Oggy007

Nevyuzity potencial filmu, ktery ma sestupnou tendenci. Zacina se na 100% humoru a konci, jako sladarna typu beckovych filmu. Myslim, ze scenar mohl byt propracovanejsi. Puvodne jsem chtel dat tri hvezdy, ale vzhledem k tomu, ze bych urazil ostatne ohodnocene filmy, tak za dve. ()

DansteR

Zfilmování lidské hlouposti :-D...Slušné herecké výkony a asi to nejlepší co za posledních pár let skutečné Darwinovy ceny nabídly. Akorát jsem se těšil na víc těch Darwinovských smrtí a méně toho neduchaplného příběhu. ()

kolly13

Inspekce fatálních úsudků méně inteligentních vyšetřován předchůdcem Monka v děsivém cílu pobavit méně inteligentní. ()

brasek

Distribútor sľubuje čiernu komédiu, lenže tá v tomto príbehu nejako neprichádza. Dosť strastiplný príbeh, bez tempa, žiadny poriadny drive, len plytký príbeh ktorý po čase nudí. ()

KBelick

Rozhodně nic, u čeho bych se válel smíchy po zemi.. Celým filmem se ale nese pohodová atmosféra, díky které toho času vůbec nelituju... Na lenošivé odpoledne dobrá volba. 65% ()

1lomeno3

Lawrence Ferlinghetti: Only the dead are disconnected. Metallica: You should just focus on the sex and rock and roll and forget about the drugs, huh? Actually, you could probably forget about the sex too. Stick to rock and roll, dude. ()

Chlo0opek

Film o lidské blbosti a pojišťovacích podvodech. Původně jsem chtěl dát 3*, ale bavil jsem se u něj dobře, takže dávám 4*. ()

Lucius.15

Skvělé téma, ale film už tak dobrý nebyl. Bohužel jsem asi na téma Darwinova cena (což je ocenění za smrt způsobenou tím nejblbějším způsobem) čekala od filmu mnohem víc. I tak dávám 3*. ()

P@\/EL

Celkem dobrá komedie, u které jsem se nějak zásadně nenudil. Je pravda, že zde mohlo být více srandy, vše však zachraňují skutečné příběhy, které jsou tak fantastické, že je mohl napsat jen sám život. Osobně si však myslím, že jich mohlo být určitě více. No prostě lidská hloupost nezná mezí a tenhle film to jen potvrzuje. Na závěr bych chtěl ještě podotknout, že z takového geniálního námětu šlo vyždívat daleko více. ()

embee

Film plný černého humoru a někdy až neuvěřitelné lidské blbosti mne opravdu pobavil. Potěšilo i herecké obsazení, hlavně vedlejších rolí. A vězte, že kouření během jízdy autem může být velice nebezpečné, zvláště, když řídí "autopilot":-D ()

Tess92

Způsoby smrtí ve filmu jsou celkem vtipné, ale Burrowsovi představy ve kterých vidí sám sebe jsou občas docela nechutné. Burrows v horolezeckém úvazu ve vaně je neuvěřitelně vtipný. Jediné co mi vadilo byla přítomnost beat generation. ()

endymion

Neskonalá nuda. Téměř vše, co mělo být vtipné, bylo zazděno. Jako každý zvrhlík se i já rád zasměji neštěstí druhého, ale scény s adepty Darwinovy ceny byly podány tak, že spíše vyznívaly rozpačitě až trapně. Nejvíc neuvěřitelně se však choval hlavní hrdina a ty rádoby holmesovské dedukce protkané nesnesitelně dlouhými monology film nemohly zachránit. ()

pájap

dobrej snímek kterej mi doporučil kamarád a já se u toho fakt bavil........metallica byla super,autopilot u karavanu bombovej a 4,5 km brzdná dráha boží...........pa ()

Pythonator

Mohlo to být lepší, to asi ano. Je to spíš na tři hvězdičky, protože to plně nevyužilo potenciál námětu. Přesto dávám 4, protože jsem se dost bavil při sledování tak bizarních případů a neméně zábavné bylo se v tom pitvat prostřednictvím nadaného detektiva. Navíc Joseph Fiennes uvíznutý ve sprše, to byl fakt unikát, který se jen tak nevidí. ()

Blbý a blbější, že to nevymyslíš

Blbý a blbější, že to nevymyslíš

15.05.2006

Slyšeli jste už někdy o Darwinovi? Charlesi Darwinovi, chlapíkovi, který formuloval evoluční teorii o vývoji druhů a různé další z toho odvozené práce, na něž připadl na Galapágách při pozorování… (více)