Černá komedie natočená na základě cen Darwin Awards. Toto ocenění vzniklo na základě Darwinovy evoluční teorie přirozeného výběru. Vítězové jsou vybíráni z řad lidí usmrcených při idiotských nehodách, které si zavinili díky vlastní hlouposti. Zásluha těchto jedinců pro živočišný druh Homo Sapiens tak spočívá v tom, že své geny nadobro vyřadili ze hry. Policejní detektiv Michael (Joseph Fiennes) a Siri (Winona Ryder), která dělá pro pojišťovnu, se vydávají pátrat po lidech, jejichž největším nepřítelem jsou oni sami. Ale postavit se blbosti možná není nejchytřejší nápad. Adepty na ocenění si zahráli také David Arquette, Juliette Lewis, Tom Hollander a Alessandro Nivola. (oficiální text distributora)

LuNaj

Vcelku průměrná komedie se skvělým Fiennesem. Celý film je postaven na reálném podkladu, o to více mě mrzí, že tvůrci nevyužili potenciál, který Darwinovy ceny skýtají. ()

alpeew

V černé a značně netradiční komedii o přirozeném výběru-tedy o jedincích opustivších tento svět obzvláště stupidním způsobem za což si zaslouží metál-Darwinovu cenu, se spolu s bývalý policejnáích psychologem a likvidátorkou pojišťovny dostaneme na kloub těm nejstupidnějším způsobům jak lze zaklůpat bačkorama. A snaze přijít na kloub původu a důvodu lidské blbosti je třeba vždycky tleskat. Navíc patří-li lúzři typu partičky Duda Lebowskeho k vašim oblíbeným, kápli jste na správný film, placama jsem doslova slzela smíchy. ()

nula87

Sice spíš sled více či méně vtipných scének, než kompaktní film, ale Fiennes a Ryder to jakž takž udrží pohromadě, takže proč ne? ()

boombang

Na to, jakou má tematiku, je tenhle film málo ulítlý a víceméně nudný. Winona je nesympatická a Fiennes normální pako, jakých jsme už viděli a ještě uvidíme spoustu. Trestuhodně nevyužitý potenciál filmu. Avšak za tu Metalliku palec nahoru :-) ()

B.Jay

Ale jo, jako oddechovka to nebylo špatné. Překvapilo mě docela slušné obsazení s chuťovkou v podání pánů z Mythbusters. Bohužel potenciál by tu byl krapánek větší no ale celkově jsem se bavil ( scéna ve vaně - skvělé :)). takže dneska za 3 hvězdy ()

Slatibarfast

Originálne nápad ale absolútne postrádajúci akýkoľvek príbeh či zápletku. Je to len zopár poskladaných príbehov spojených povrchnými dialógmi hlavných postáv. ()

jafuska

tento film je špatný, snad nějaká parodie na kriminální příběh, policista, který si hraje na vyšetřovatele? dost slabý, ani žádné vtipné scénky, režisér který tento film točil, byl snad amatér, jinak se to nedá napsat. ()

Tichoza

Prvotřídní námět, ale provedení dost pokulhává. Doufejme, že se tohoto tématu v budoucnu chytne někdo schopnější. ()

goodoil

Celkove nic moc film, vubec me nezaujal, neatraktivni a po herecky strance spatnej hlavni hrdina a ani ta baba se mi nezdala, cely film pusobil nerealisticky a scenar byl o nicem; uprmne receno, byl sem rad kdyz ten film skoncil; jedna hvezda za snahu.. ()

djbarrel

Docela dobrá komedie u níž mě potěšilo hlavně to, že různé nehody ve filmu ukázané se opravdu staly a není to jen snůška nesmyslů. Nicméně je to hlavně komedie a vtipných prvků tam zas až tolik nebylo. Sem tam jsem se zasmál, ale celé tu působilo trochu křečovitě. Průměr. 60 % ()

gotham

Opravdu velmi nudný film, místy až trapný. Navíc jsem ho viděl s nezvykle nekvalitním dabingem! Nebyla tam jediná postava či scéna, která by mě zaujala, trošku dobrá byla scénka v restauraci, kde Fiennes omdlel díky kečupu, ale to bylo tak vše. Přitom námět by mohl být dobrý, rozebírat divná úmrtí by mohla být celkem sranda, ale musí se na to opravdu jinak. A ještě mě zaujal Chris Penn, jelikož jsem ho viděl naposled v Gaunerech, kde měl tak o 50 kg méně. 20% ()

Aywes

Do poloviny snímku jeto i zábavné a občas se možná zasmějete. Jakmile tam začnou cpát náznaky romantiky jde vše do kopru. Měli tam dát více šílených kousků a věnovat se pouze komediální stránce. OST je příjemný, ale nijak neviniká. Dávám 1* za námět jeto celkem šikovný nápad. Druhou za ty občasné dobré scény do poloviny snímku a třetí hvězda připadne kapele Metallica. Neurazí,neznudí, ale nepřekvapí. ()

harvy

wow super obsadenie super namet namiesto toho aby sa z filmu stala kultova cierna komedia vzniklo toto priemerna az podpriemerna zabavicka :/ teda ak sa to zabavou da nazvat. Film posobi ako zla televizna produkcia Taylorovi by som uz zakazal rezirovat ! Este raz velka skoda film si nezasluzi viac ako 1 hviezdu ,ale ako fanusik Darwinovych cien davam za 3 hoc si to film vobec nezasluzi ()

papuchalk

Celkový dojem asi nejvíce kazí nudné hledání seriového vraha s velkými botami, kterým film vlastně začíná. Když už na něj po vtipných pojišťováckých případech konečně zapomenete, zase se k němu film vrátí. Tato část příběhu je dost zbytečná a není ani vtipná. Prostě jenom vata. Měli místo toho udělat o dva nebo tři pojišťovací případy víc. ()

Blbý a blbější, že to nevymyslíš

Blbý a blbější, že to nevymyslíš

15.05.2006

Slyšeli jste už někdy o Darwinovi? Charlesi Darwinovi, chlapíkovi, který formuloval evoluční teorii o vývoji druhů a různé další z toho odvozené práce, na něž připadl na Galapágách při pozorování… (více)