Černá komedie natočená na základě cen Darwin Awards. Toto ocenění vzniklo na základě Darwinovy evoluční teorie přirozeného výběru. Vítězové jsou vybíráni z řad lidí usmrcených při idiotských nehodách, které si zavinili díky vlastní hlouposti. Zásluha těchto jedinců pro živočišný druh Homo Sapiens tak spočívá v tom, že své geny nadobro vyřadili ze hry. Policejní detektiv Michael (Joseph Fiennes) a Siri (Winona Ryder), která dělá pro pojišťovnu, se vydávají pátrat po lidech, jejichž největším nepřítelem jsou oni sami. Ale postavit se blbosti možná není nejchytřejší nápad. Adepty na ocenění si zahráli také David Arquette, Juliette Lewis, Tom Hollander a Alessandro Nivola. (oficiální text distributora)

ti88na

Od tohto filmu som vôbec nič nečakala, keď som ho začala pozerať, ale možno práve preto ma celkom milo prekvapil. Čierne komédia mám veľmi rada, a táto sa skutočne podarila, hoci by sa mi tam žiadalo trochu viac vtipu, lebo slzy mi od smiechu zase netiekli. Niektoré scény boli však úžasné, trebárs na úvod, keď chcel dokázať, že sklo je nepriestrelné, alebo ták, keď sa Joseph Fiennes sprchoval. Mimochodom tohto herca som si vôbec nevedela v komédii predstaviť, a trochu som sa toho bála, ale na prekvapenie to celkom zvládol. Aj pohľad na Winonu Ryder celkom potešil, nakoľko táto celkom milá herečka už takmer zapadla do zabudnutia. Takže, aby som to zhrnula, odporúčam ako dobrú oddychovku. ()

Hanys_

Ta epizodní vyšetřování nešťastných nehod a úmrtí jsou hodně fain, ale jinak to jako celovečerák moc nestíhá. Velká škoda, tohle mělo slušný potenciál. ()

Haymar

Smrt nebyla nikdy tak vtipná... sice to není vůbec pěkné (a upřímně se za to stydím), ale u každého skonu jsem se vážně bavil. Smutné je na tom celém spíše jen to, jací exoti chodí mezi námi. Typicky průměrný film zvedají dobří herci a vůbec překvapivě vysoká koncentrace hvězd ve spoustě cameo roliček - včetně lehce trapného camea Metalliky... ()

MkSallam

Tolik známých tváří v tak koncepčně špatně pojatém filmu. Darwinovská úmrtí baví svojí přepáleností (takový vtipný Nezvratný osud), zbytek doslova k smrti nudí. Propříště by si měl režisér vybrat jestli točí pseudodokument, ujetou komedii nebo hloupou rom-com. Dohromady to totiž upomíná Eintopf.... ()

Foxhound#1

Samotná linka mezi Fiennesem a Ryderovou je místy celkem nudná, ovšem některé případy absurdních úmrtí mě docela rozsekaly. Nápad je to zajímavý, ale určitě z toho šlo vytěžit o trochu víc. ()

wollo

Hodně dobrý nápad, hodně špatné zpracování. + Winona Ryder, těžkej mínus Metallica - jako herci ještě horší než muzikanti, a to už je co říct ()

Elgin

Vyborne som sa bavil pri sledovani tohto snimku, ktory mozem iba doporucit. Myslim, ze je velmi podhodnotena tato ex-komedia ostatnymi spolukomentatormi. Rozhodne mu nechyba originalita, ktora sa tazko nasava vdaka tomu ciernemu humoru, ktoreho je dostatok. Jednoznacne zaujimavy pocin, ktrory neoslovi kazdeho. ()

kowalski

Je mi líto toho hodnocení na čsfd ale já jsem se výborně bavil. Někdy až tak, že jsem byl zakousnutý do polštáře abych nevzbudil spícího syna vedle v pokoji. Až poté jsem zjistil, že film dělal Finn Taylor, který má na starosti další výborný film Past na rosomáka. ()

mh.mail

40% - Čekal jsem víc, možná i něco trošku jiného. Celkově byl ten film poměrně nepřehledný. Takže asi především zklamání, i když několik světlých okamžiků se taky našlo. ()

jandula00

ježiš to je ptákovina a přitom je to taková škoda. Příběhy o Darwinových cenách by mohly být fakt vtipné a zajímavé..možná i poučné. Ale konkrétně tohle zpracování mi přišlo fakt odflinknuté a dost nudné. I když mam W. Ryder vyloženě ráda, ani tohle nezachránila...Třeba se ale někdy dočkáme pokračování. protože se lidi budou zabíjet pravděpodobně i nadále..snad bude lepší! ()

hunterDave

Myslím, že každý kdo kdy slyšel o Dárvinových cenách (teď nemyslím tento film) má po shlédnutí strašný pocit zklamání. Čekám dávku černého humoru a lidský blbosti a je z toho dementní detektivka s kriplem v čele. Jak z tak skvělého námětu mohlo vzniknout tohle je mi záhadou. ()

allebra

Příjemná originální komedie, kde sice námět mohl být určitě lépe využitý, ale i tak jsem se i díky sympatické ústřední dvojici po celou dobu bavila! ()

merigieren

Raketový motor, pes s dinamitem, nebo mobil v balónu celkem pobaví. Časem ty nájezdy k případům lehce začínají nudit. Nakonec chytneme vraha, poslechnem si Metaliku, která tam byla jen do počtu. Poslední třetina filmu mi už tak moc zábavná nepřipadá. ()

sadlokan

To jsem se z toho úplně zjelenil!!Ty mistři,jak šli na Metalliku,nebo autopilot,to mi dalo zabrat.A nejvíc je ten všudypřítomný kameraman... ()

Blbý a blbější, že to nevymyslíš

Blbý a blbější, že to nevymyslíš

15.05.2006

Slyšeli jste už někdy o Darwinovi? Charlesi Darwinovi, chlapíkovi, který formuloval evoluční teorii o vývoji druhů a různé další z toho odvozené práce, na něž připadl na Galapágách při pozorování… (více)