Televízna inscenácia muzikálu s jánošíkovskou tematikou. Táto hra, ktorú naštudoval režisér Karol Zachar a choreograf Štefan Nosáľ, mala v Slovenskom národnom divadle mimoriadny úspech. (oficiální text distributora)

De.lilah

Já jsem viděla jako první Na skle malované asi před dvouma rokama v divadle v Příbrami. A stala jsem se naprosto posedlou. Pak jsem náhodně viděla tuto verzi s Michalem Dočolomanským. Je to skvělé, ale jsem hodně ovlivněná Jánošíkem v podání Svatopluka Schullera. Nicméně ať tak, či tak - písničky jsou šíleně chytlavé. Musela jsem si objednat CD. Za rána, za rosy, tráva sa rosí. Čakal som na Těba tri dlhé noci :) ()

TomDolly

Všetci dobre poznáme náš zrejme najslávnejší muzikál. V obsadení s úžasnými hercami, nie len štipkou humoru a samozrejme skvelou hudbou. Jedno z diel, ktoré patrí rozhodne medzi naše legendy. ()

Parandelic

Pozoruji, poslouchám - muzika naprosto našlapaná, světovost ji bezpochyby řadí k perlám československého bigbítu. Kytary proplouvající folklórními prvky vytvářejí jakousi fusion nepopsatelnou a mnou naprosto neočekávanou. Silný a zároveň skučivý hlas mistra Dočolomanského jasně čiší upřímností a prožitkem - člověk doslova vidí a slyší, jak mu mladá krev pulzuje v žilách, s jakou vervou by zbojničil a s jakou něhou by lúbil. Choreografie jemná, však precizní. Velmi pěkná práce rukou a umně rozmyšlená scenérie. 95 % za dle mého ne zcela využitý prostor pro hloubku milování - snad jednoduchost lidskosti však činí i tento folklórní kousek tak silným. Nesmírně povedené, originální a s jemností propracované dílo, které stojí za vidění. ()

Michal Dočolomanský: 1942 – 2008

Michal Dočolomanský: 1942 – 2008

26.08.2008

Pro filmové a televizní diváky byl třeba detektivem Nickem Carterem z Adély, hrabětem Teleke z Tölökö z Tajemství hradu v Karpatech či mladým Pichandou z Tisícročné včely. Divadelní publikum jej… (více)