Setkání Lyly (Keri Russell) a Louise (Jonathan Rhys Meyers) v New Yorku je osudové a noc, kterou spolu tato krásná violončelistka a irský kytarista stráví, je pro oba nezapomenutelná. Lylin otec o jejich lásce ale nechce slyšet a vezme dceřin osud do svých rukou. Díky němu se tedy Lylin a Louisův syn Evan „August Rush“ (Freddie Highmore) dostane hned po narození do sirotčince, kde sní o svých nepoznaných rodičích. Evan má obrovský hudební talent, hudbu slyší všude kolem sebe a jednoho dne ho dovede i do New Yorku, kde nezůstane dlouho bez povšimnutí. Začne studovat na prestižní hudební konzervatoři a díky hudbě se dostane dokonce i k vytouženému cíli, kterým je setkání s jeho rodiči. (oficiální text distributora)

kolemjdouc

Laciné ,podbízivé o ničem.Příběh o tom,jak se jednoho večera potkají dvě odlišná geniální DNA a za měsíčního úplňku zplodí společně DNA které se ukáže být i přes nepřízeň osudu ještě větším géniem .Ukoptěná bída.Seriózní mi přišla jenom jedna věta kterou pronesl Robin Wiliams:Hudba je takové malé,boží připomenutí,že ve vesmíru je kromě nás i něco jiného.Frediemu v té době bylo 15 let (je ročník 1992).Hrál asi jedenáctiletého .Jonathan s tím jeho uboleným pohledem by mohl být za plačku na funusech..Další DVD které ,bude pověšené na stromě, plašit ptáky. ()

Angelino

Až po prečítaní Le_Chuckovho komentára som pochopil, že má ísť o rozprávku. Pretože to je asi jediné akceptovateľné vysvetlenie, prečo z tak potenciálnej témy ostal natoľko povrchný, čitateľný a surrealistický gýč. Určite by bolo možné spracovanie aj pre náročnejšieho diváka, ale ak primárnou cieľovou skupinou majú byť deti, ok. ()

lucijelucije

každý hledá svůj osobní příběh, i když pohádkový, každý..a tento výborný klučina v podání F.Highmora ho našel, i přes všechnu sladkost, byl tento film něčím krásným..a v doprovodu výborné hudby a samotné hlavní skladby byl tento příběh vyzvednut na velmi vysoký žebříček..proč si trošku nevydechnout a neunášet se pohádkovými sny? ()

Perverz

Film mě chtěl citově vydřít, to bych musel nějaké city ale mít. A hovno, jasně že mám, a nechal jsem se vydřít rád, ten film mě emočně vydřel. Vydřel si to hlavně proto, že hudbu opravdu miluju, jako opravdu, na kytaru sice hraju jen tak dobře, na to abych poznal, že to hraní stojí za nic, ale když vidím film ve kterém jde o hudbu, rád po něm šáhnu, šahám rád. Tak jsem si ho ošahal, pustil, a nechal se emočně znásilnit. Je jasné to, že jestli se taky necháváte občas rádi vydřít, nebo znásilnit, a nebo se necháváte rádi emočně vydřít i často, ne jen občas, tak či tak, budete adept pro tenhle film. Je to hezký film.. :D ()

peetriss

Nejedná se o přeslazený kýč, nýbrž o sladkou pohádku vezoucí se na vlnách lásky, mateřského duševního spojení a na tónech krásné melodicky chytlavé hudby. Na druhou stranu, pravdou je, že kýč a pohádka v určitých aspektech k sobě nemají zase tak daleko. August Rush si mě dokázal podmanit svou krásnou atmosférou prosvětlenou dojemnými emocemi, očekávaným happy endem a skvělou prací režisérky Kirsten Sheridan, která filmu dodala šmrnc právě svým odlehčenějším pohádkovým přístupem za současného pevného řemeslného vedení. Já s takovýmito pohádkami nemám problém, člověk se občas musí nechat vykoupat v lázní plné lásky, byť třeba naivní. Pro vánoční či velikonoční televizní program určitě ideálnější titul než stále dokola protáčená Pretty Woman, a především kvalitnější titul. Zmíním ještě dívenku Jamii Simone Nash, jejíž dominantní hlas v gospelovém souboru strčí hravě do kapsy veškeré rychlokvašky z televizních zpěvně-soutěžních tv show. 90% ()

bloodcountes

Pohádka o HUDBĚ, která je láskou a o LÁSCE, která je hudbou. Ale není to jen hudba, ale všechny zvuky světa vezdejšího i světů přilehlých včetně našich vnitřních světů. Pohádka o zrození, zmizení, hledání, víře a nalézání. Není to realistické, ale to vůbec není na škodu, nepřišlo mi to ani nějak moc dojákovité ( trochu se mi stáhlo hrdlo až v úplném závěru), ale celkově je to příběh neotřelý a velice povznášející, pokud do toho výtahu máte odvahu nastoupit.... Je snadnější zůstat cynikem, ale přínosnější je splynout s příběhem, protože může nakrmit naše vyhládlé duše.:) ()

Patrik256

Tržby v USA za první víkend: 9 421 369 $ (2310 kin) / Náklady na výrobu: 30 mil. $ / Ocenění: Oscar '07 - nominace: píseň (Raise It Up) / Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films - mladý herec (F. Highmore) / Young Artist Awards - rodinný film (komedie/drama), vedlejší mladý herec (L. Thomas) ()

chim.chim

Absolutní výsměch filmovému řemeslu. Afektovaní herci (když nepočítám Meyerse), hlavně ten malý, kterého vybrali asi jenom kvůli pěknému ksichtíku; dále dokonale předvídatelná zápletka, kterou se pokoušeli zdramatizovat rádoby překvapujícími zvraty "komplikujícími" konečné rozuzlení, přičemž většina takových patálií byla docela zbytečná a narušovala chod filmu; a k tomu až komická nevěrohodnost celé téhle neštastné patlaniny - to vše v jednom roztomilém balení expresně z Amériky! ()

Pájusha

Považuju to za zásah štěstěny, že jsem na Štědrý den zapnula televizi, byť ji normálně vůbec nesleduju, právě v okamžiku, kdy začínala tahle kapka melodie a citu. Ta hudba, ta kamera, plakala jsem a při tom mi běhal mráz po zádech. Vím, jak už tu bylo x-krát řečeno, je to pohádka a příběh je přeslazený a zidealizovaný ALE, já to cítila, tóny mi proplouvaly myslí a já se nechala unášet... ()

Zyne

tak tohle mě dostalo! jako milovníka hudby mě tento film naprosto odrovnal - skoro dvě hodiny jsem se dobře bavil, usmíval se, byl dojatý, byl zažraný - prostě jsem měl pocity, jaké má člověk, který miluje hudbu. skvělý výkon ústřední trojice a nádherný film, tedy vlastně pohádka, která umí pohladit na srdci... ()

Yardie

Štědrý večer byl nakonec zachráněn. 3x sláva! Po dvou rádoby vtipných a romantických komedií přišla zasloužená odměna v podobě tohoto snímku. Krásné, milé, romantické, poetické - prostě vynikající. Hlavní námět příběhu už známe, ale cestu ke splnění ne - ta bylo opravdu nápaditá a ve filmu ji bylo dokonale využito. Film a celý příběh provází vynikající hudba a úžasný výkon mladého Freddieho Highmora. Řekl bych, že příběh sám by neuspěl, ale s pomocí nápadu s hudbou z toho vznikl velice krásný příběh a film. Spokojenost! Howgh! ()

berry.77

Herecké obsazení za 1. Freddi jeden z mála dětí co má takovou nevynost v očích. Hudba nevím jak vám,ale mě to svíralo srdce. (Kleopatra dala 3* se divím romantička :D ) ()

Daqvid77

Skvělí snímek o tom jaký má vliv na lidskou duši hudba a jak vůbec je pro člověka hudba důležitá. A jak se díky ní dá uniknou realitě . ()

Kacitr

Freddie pro mě byl "PAN" herec už od Karlíka a Továrny na čokoládu a Země-Nezemě. A ta nádherná hudba, kterou dokázal "doslova vytlouct" z kytary? Ještě teď mi zní v uších - nemluvě o Augustově výstupu v úplném finále ;) ()

lareinna

Veľmi krásny film...dochádzajú mi slová :) Pre mňa to bolo osvieženie (po niekoľkých drámach, ktoré som naposledy pozrela) a taký nádych niečoho povznášajúceho ako je napríklad hudba. ()

zelvicka.

Když se táta objevil v závěru, a měl jsem tu možnost mu vysvětlit kdo je kdo, co je co, kolik času uplynulo a jak se to všechno seběhlo, zavrtěl hlavou a křivě se pousmál. Vyděračská přeslazená romance, které by se dala spousta věcí vytknout, ale zase bych tu nerad spoileroval. Williamse je mi samozřejmě líto, dneska jsem zahlédnul úryvek tohoto, a vezmu si to k srdci. Šaman naštěstí nepřebije jeho Oh captain, my captain! ()

HonzaSim

Myslím, že Melodii mého srdce skutečně ocení především nadšenci hudby, protože tohle byl velký hudební zážitek, který si rád zopakuji. Hodně byla vidět i kytara, což ještě zvyšuje moje hodnocení. Málokrát mi celý film utekl tak rychle jak tento, což je známka toho, že jsem se skvěle bavil od začátku až do konce. Mám pocit, jakoby mi tvůrci mluvili z duše, jelikož nemám co vytknout a bylo to prakticky podle mých představ. Postupné dávání si souvislostí dohromady vytvořilo krásný příběh s pohádkovým koncem. Navíc všechny hlavní postavy mi byly sympatické, což se mi také často nestává. Pro mě asi nejlepší hudební film, který jsem viděl. Kdybych přecijen měl něco vytknout, asi by to byla nereálnost s jakou rychlostí se hlavní hrdina naučil hrát na různé nástroje, (protože sám vím, jak je to těžké, kor začátky) ale jestli byl génius, dá se to pochopit. 95% ()

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky