Setkání Lyly (Keri Russell) a Louise (Jonathan Rhys Meyers) v New Yorku je osudové a noc, kterou spolu tato krásná violončelistka a irský kytarista stráví, je pro oba nezapomenutelná. Lylin otec o jejich lásce ale nechce slyšet a vezme dceřin osud do svých rukou. Díky němu se tedy Lylin a Louisův syn Evan „August Rush“ (Freddie Highmore) dostane hned po narození do sirotčince, kde sní o svých nepoznaných rodičích. Evan má obrovský hudební talent, hudbu slyší všude kolem sebe a jednoho dne ho dovede i do New Yorku, kde nezůstane dlouho bez povšimnutí. Začne studovat na prestižní hudební konzervatoři a díky hudbě se dostane dokonce i k vytouženému cíli, kterým je setkání s jeho rodiči. (oficiální text distributora)

kaylin

Ale co, i když je to strašně přeslazené a ke konci je to tak silně scenáristické, že by k podivnému setkání snad i opravdu mohlo dojít, stejně vás to donutí, abyste byli rádi, abyste cítili štěstí. To je dobře. Jen mi trochu vadilo, že to až moc vykrádá Dickensova "Olivera Twista", aniž by byla byť jen inspirace přiznána. Přitom je zřejmá. Herecky krásně obsazené. ()

harfuska

Čisté utrpenie – sledovať tento film. Nič, čo by ma ohúrilo, zaujalo, alebo vtiahlo do deja. Nič, čo by sa mi páčilo, alebo dávalo zmysel. Stupídny príbeh, pritiahnutý za vlasy, nesympatickí herci, špatná hudba.. Celé zle! ()

anniehall

Obyčejně nepoužívám v komentářích ani v životě silná expresivní slova, ale pánové a dámy, promiňte mi to prosím, tohle byl KÝČ jako SVIŇA!! A je mi to moc líto, protože herecký potenciál byl velmi solidní a kameraman John Mathieson občas zachytil působivé obrazy (tedy převážne v úvodních titulcích). Dojetí a okouzlení se dá u diváka navodit i daleko citlivějším, méně okázalým a prvoplánovým přístupem. Škoda, tady je vina na vás, paní režisérko. ()

slunicko2

Dickensovská balada aneb I believe in music... The way that some people believe in fairy tales. 1) Námět i scénář bych skousl, ale režijní přístup 31leté Kirsten Sheridanové mě mátl a znejisťoval. Chvílemi kýč, pak parodie na kýč a občas jsem vůbec netušil, která bije. 2) Vykonstruovanost děje bije do očí. Mladý génius se naučí noty po krátkém vysvětlení a hned je schopen jimi zapisovat...budiž, ale že se za stejnou dobu naučí hrát na klavír?? 3) 30letý charismatický Jonathan Rhys Meyers (otec Louise) jako zpěvák (!) a dobrý (!!) bohužel nedostal tolik prostoru, kolik bych mu s radostí vyhradil. Herecky výborný 15letý Freddie Highmore (hlavní hrdina chlapec Evan) si pěkně notoval s 56letým Robinem Wiliamsem v roli, představte si, záporáka. 4) Zřejmě nejlepší složkou filmu je pozoruhodná hudební směs klasiky, písničkářství i například gospelu doprovázená pěknými záběry amerických měst, zejm. Manhattanu. ()

MATADOR

Hudba je nádherná věc! A i když bych se k tomuto filmu asi nikdy v životě nedostal, ale dostal jsem tip a nelituji. Tohle je opravdu nádhera. Romantický začátek, prolínání osudů rodičů a syna, jenž své rodiče hledá pomocí hudby. Hudba je v tomto filmu opravdu krásná a sledovat mladého Freddieho Highmorea s jakým nadšeným výrazem ve tváři brnká na kytaru, nebo diriguje, to je tak krásné, že na to dlouho nezapomenu. Hold mladí herci nepřestanou nikdy překvapovat. Děkuji za tip ;-) ! PS: Po dalším nahlédnutí na film, musím konstatovat, že i na po druhé je to značně citově silné. Popravdě nemám rád takové filmy, které se snaží útočit jen na city, ale s Augustem Rushem to všechno jde tak hezky lidsky, že nemůžu jinak, než nakoupnout na max. ()

katuska138

Krásně naivní, naivně krásné. Možná přehnané, nemožné, ale je to pohádka jak má být. A herecké obsazení snad nemohlo být vybráno lépe. ()

Duotone28

Skvele, perfektne...ale prave koli tomu perfektcionizmu musim dat o jednu cifru menej. Skoda ze tam bolo az tolko okatych zhod-nahod...a skoda ze August bol az tak nadpozemsky perfektny. To su len drobnosti...ale prave tie drobnosti ma delili od plneho hodnotenia. Aj tak stale skvely filmik...4nazdar:) PS: mohol by prosim vas ak to cita admin...vymenit ten cover...kym som film nepoznal...myslel som, ze sa jedna o prvotriedne fantazy ala hviezdny prach feat. hviezdne vojny ()

runner85

krásny film ... keby bolo viacej hviezdičiek dal by som, nie len dobré herecké obsadenie, ale krásna hudba + skvelý príbeh robí z tohoto filmu niečo čím sa stáva jedinečný ... ()

kinderman

F.Highmore exceluje a dojímá v tomto stěží uvěřitelném, avšak neodolatelném filmu o malém géniovi, který dokazuje, že hudba nemusí spojovat hned celé národy, ale pro začátek i rodiny. Postava R.Williamse jako kdyby vypadla z románu Oliver Twist (Fagin) a našince může potěšit, že matka, kterou hraje K.Russellová, se jmenuje Layla Novacek. Ostatně, co Čech, to muzikant, že? ()

Chrysopras

Už to tak asi bude - je ze mě obyčejnej cynik! Ale tohle prostě bylo klišé na druhou s nikterak oslnivou hudbou, kde příjemně pěvecky překvapil akorát JRM. Prostě mě to nechytlo, Williamse už nemůžu snad ani vidět, Freddie mě nepřesvědčil... Takoví Slavíci v kleci mě bavili asi 100krát víc. ()

Petfruf

Okouzlující a dojemný film. Obyčejný a jednoduchý příběh, avšak natočený s neuvěřitelnou láskou k hudbě. Hlavní, co člověka osloví je myšlenka všudypřítomné hudby, jenž spojuje lidi... Hvězdička navíc za Freddieho. ()

Sheldra

Otčenášek napsal Romeo, Julie a tma, Kirsten Sheridan natočila Romea, Julii a Popeláka. Je to o rozervanci a víle, kteří se náhodou potkají, zabouchnou a co čert nechtěl, zplodí dítě. A to dítě je génius. A všichni mají život na hovno, dokud je znova nespojí hudba, která z ní nejspíš i při splachování záchodu. Příběh je to přeslazený a chatrný jak cukrová vata, Freddie Highmore si před každým záběrem nejspíš něco šlehnul (ty děcka dneska lítaj ve všem možným...), jinak si ten jeho sjetý výraz vysvětlit neumím, JRM mnohem líp zpíval, než hrál (roli, ne na kytaru) a nakonec vedle solidního Robina Williamse byla jediná, komu jsem něco věřila, Keri Russel, protože její životní situace má aspoň trošku pravděpodobný nádech. Nebýt hudební cvok, nedám tři hvězdičky ani výměnou za pytlík plný Mozartových koulí. ()

Kate...

Jako bych hned na začátku filmu - sic tak trochu kouzelného rodinného dramatu o hledání rodičů pomocí hudby - nastoupila na jakousi dráhu, po které se vydala na cestu plnou krásné hudby a jejího úžasného zpracování v mnoha podobách, do detailu propracovaných, s místy, kde mícháním rozlišných nástrojů a několika hudebních prvků vznikne něco neobvyklého, zapadajícího do sebe a na konci jen bez dechu sledovala ten skvost. ()

SonG

Music is the key.....takto bych shrnul obsah filmu, který má velmi pohádkový podtext, ale veskrze jde o velmi romantický moderní film s nádhernou hudbou, která určitě patří k největším kladům tohoto filmu. Herecké výkony jsou veskrze dobré, hlavně u představitele Augusta Rushe pozoruji velký vzestup. Určitě nádherná podívaná, která je skrz naskrz propředená velmi chytlavými melodiemi a stojí za to tento snímeček vidět. ()

maverick10

Freddie Highmore, Robin Williams a Terrence Howard + citliva romance + nadherna hudba + dojemny, naivni pohadkovy pribeh = zazitek, ze ktereho se mi po tele rozhostil moc prijemny pocit. Nadhera. ()

berusche

Možná je to tou včerejší náladou, možná jsem vyměkla, ale já plakala. Mám celkem dost Popelky, takže tohle bylo příjemné zpestření Štedrého dne, pohádkové, neuvěřitelné, romantické a kouzelné. Potěšil mě v první řadě výběr hlavního hrdiny, ani hezký ani ošklivý, takové normální dítě, kterému opravdu věříte vše, co řekne brouček a udělá. Díky jeho melodii se vám dokonce zalesknou očka a to je teda pecka! Hudba byla geniální. Jen mě decentně iritoval Williams, který je prostě herec jedné tváře, což je pro dnešní poměry nedostačující. Jinak ovšem výborné. ()

Petrasuvicka

Z toho kluka jsem byla zralá leda tak na depresi. Těšila jsem se na výkon Jonathana R. Meyerse, kterého jsem se skoro ani nedočkala, protože tam hrál na můj vkus až moc málo. Přiznám se, že jsem to ani nedokoukala. Vydržela jsem jenom hodinu, protože po tý hodině jsem tomu ještě ke všemu přestávala rozumět. Ale jediné, co se mi líbilo, byl kontrast mezi filharmonickou hudbou a rockovým koncertem. ()

Beagle

Krásně hollywoodsky dojemný příběh, který musí dostat do kolen i toho největšího cynika. Od prvních tónů Augustovy symfonie víte, že tohle přece musí dobře dopadnout. Kdyby tenhle film totiž neskončil happyendem, ztratita bych úplně víru v lidstvo a jeho budoucnost, a to by bylo neodpustitelné... ()

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky