Setkání Lyly (Keri Russell) a Louise (Jonathan Rhys Meyers) v New Yorku je osudové a noc, kterou spolu tato krásná violončelistka a irský kytarista stráví, je pro oba nezapomenutelná. Lylin otec o jejich lásce ale nechce slyšet a vezme dceřin osud do svých rukou. Díky němu se tedy Lylin a Louisův syn Evan „August Rush“ (Freddie Highmore) dostane hned po narození do sirotčince, kde sní o svých nepoznaných rodičích. Evan má obrovský hudební talent, hudbu slyší všude kolem sebe a jednoho dne ho dovede i do New Yorku, kde nezůstane dlouho bez povšimnutí. Začne studovat na prestižní hudební konzervatoři a díky hudbě se dostane dokonce i k vytouženému cíli, kterým je setkání s jeho rodiči. (oficiální text distributora)

Avalon820

"Jako malý kluk jsem mluvil s měsícem..." - silné kafe, což? Hned po této větě (kterou uslyšíme v prvních asi deseti minutách) jsem měl sto chutí Melodii mého srdce vypnout, ale odolal jsem. Naštěstí. Ano, příběhově jde o neskutečně laciný a místy i kýčovitý film televizního vzezření, který zaručeně vytočí každého dobrého muzikanta, který ke svým dovednostem nepřišel pouhým mávnutím proutku. Na druhou stranu - je to vlastně jenom pohádka, nenáročná, naivní, hloupoučká, která rychle uteče a ani příliš nenudí. K tomu skvělá hudba a talentovaná Keri Russell... nestěžuji si, ale podruhé už toto raději ne. ()

Terva

Vidět a slyšet jen jednou. Ocenění: Oscar '07 - nominace: píseň (Raise It Up) Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films - mladý herec (F. Highmore) Young Artist Awards - rodinný film (komedie/drama), vedlejší mladý herec (L. Thomas) ()

Chermy

Kdybych byl spravedlivý, byl bych asi mnohem kritičtější. August Rush je klasická předvídatelná romance. Ale já spravedlivý nebudu. Jsem příjemně zmanipulován krásnou hudbou, díky které jsem objevil nadlidsky talentovanou muzikantku Kaki King a zjistil, že ten Jonathan Rhys Meyers je vlastně moc dobrej zpěvák! Když k tomu přičtu skvělého Robina Williamse, ze kterého láska k herectví opět sálá, jsou ty 4* vlastně naprosto zasloužené:) ()

moviesfan

Pohádka, nesmysl? Je to fuk. Je to neskutečně krásnej film, který mě dojal (no jo, zase). Nesmíte film brát vážně a posuzovat jestli je to možný nebo ne. Jen koukejte, prožívejte a poslouchejte. Já kouknu, prožiju a poslouchat budu tento film ještě několikrát. Ani nevím proč nedám 5*. Hodnocení: 80% ()

Padme_Anakin

Tak asi takhle… Vím, že na romantickou noc s panem osudovým se nezapomíná, přesto neznám ženu, která by v naprostém osamění strávila následujících deset let. Vím, že dítě, které v životě nevidělo klavír, za něj nesedne se správným držením zápěstí a ukázkovým prstokladem. Vím, že po několikaleté pauze není nikdo schopen nastoupit na pódium a podat vynikající výkon. Ano. To všechno vím. Scénáristé hulili buď málo, nebo moc. Ale ono je to v podstatě jedno, neb se to přes všechny nedostatky překvapivě povedlo! Tedy v rámci žánru „kouzelná pohádka“. Zbavím-li svůj mozek myšlenek a přebytečných informací, nechám-li se unést nádhernou hudbou a odzbrojujícím úsměvem malého špunta, se slzou v oku budu sledovat sirotkovy nesmělé krůčky a z celého svého srdce mu přát, aby ho mamka s taťkou sevřeli v náruči… ()

sidzej

Páni to bol teda zážitok. Už od prvých sekúnd som cítil, že toto bude mimoriadny film. Kirsten Sheridan režíruje priam geniálne. Spojenie starej dobrej oldschool réžie s obrovským dôrazom na detaily vrcholiaci ohromujúco pôsobiacim finišom. Pri tomto filme som zažíval to, čo August Rush pri počúvaní hudby. Neskutočnú eufóriu vyvolanú filmárskym majstrovstvom. Po hereckej či príbehovej stránke nič výnimočné neočakávajte a v rukách priemerného filmára by to bol maximálne priemerný film. Tu si hlavné uznanie zasluhuje skutočne osoba režiséra (v tomto prípade 31 ročnej režisérky!) pri niektorých scénach, akoby sa čas zastavil. ()

PauloZ

Romantický průměr plný klišé. Od začátku je jasné jak to dopadne. Konec je celkem o ničem, protože se divák nedozví ,,co teda,,. Navíc nechápu poentu ztraceného řetízku na začátku filmu. Jako plus beru výběr herců, kytarové sóla a herecký výkon Highmora, který hraje suprově. ()

keddy79

Novodobá pohádka samozřejmě se šťastným koncem, kdy geniální chlapec s hudebním nadáním opustil dětský domov a zkrz hudbu najde oba své rodiče, kteří se ztratili i sami sobě. Až neuvěřitelně jednoduché a předvídatelné. ()

verbst

Když žijete hudbou nemáte jinou možnost než dát plný počet. Toto je, jak psal Anthony, pohádka, s úžasným hereckým výkonem Freddieho Highmorea. Pokaždé když se začalo na něco hrát, dostal jsem takovou husí kůži a všechno ze mě spadlo. Kdyby jen za AUGUST'S RHAPSODY, nebo každý moment, kdy se August dotkl jakéhokoliv hudebního nástroje, tak si to zaslouží 5* / 100% Vítej nový člene mé "TOP 10" ()

Alqarin

Povrchní, banální, přecitlivělý, na pěst. Oslava hudby přecpaná kýčovitými odrhovačkami a písněmi s vygumovanými texty. Těžko si představit větší projev ignorance a pisatelské neschopnosti. Prostě na pěst. (A Williams to nezachrání, i když hraje sakra dobře, protože jeho postava je chodící nesmysl.) ()

katasta

Todle je absolutní bomba! Je to úžasný příběh, skvělá režie....a ta hudba!! Prostě paráda....sice ze začátku mě dost štvaly sladký ksichtíky Meyerse, ale zbytek filmu to dokonále vyvážil, spíš úplně smazal. Celé je to hrozně neuvěřitelné, ale o to sladčí :o) a nemám co jinýho dodat, protože todle je fascinující dílko :o) ()

Alementina

V podstate ten film ma nadprumerny hodnoceni na to, ze je z vetsiny casu absolutne prumerny, misty az klišoidni az hruza, ale za to uzasne propojeni zvuku bezneho zivota do hudby, ktere je kouzelne omamne si ten nadprumer zaslouzi. A taky protoze to tam Jonathanovi extremne slusi :) Rozhodne se ale tesim na dalsi filmovy pocin pani reziserky. ()

zipper111

Hrozně okatě se to snaží diváka rozbrečet. Hned na začátku do toho Kirsten praští a sype na vás hromadu smutnejch očí a řečí malejch dětí, hlavně pak Freddieho Highmora, kterej btw táhne celý film, jinak byc to bylo mnohem horší. Ale ta prvoplánovitost, neskutečně čitelnej příběh a J.R.Meyers (to jako "zpíval co?") a Ker Russell filmu docela škodí... Robin byl naopak výtečnej, některé scény byly naprosto super (třeba ta v kostele se zborem, nebo jak to rozjel na kytaru u čaroděje) a hlavně hudba (ne od tý pseudokapely Evanova otce) byla fakt dobrá, pozvedající film trochu výš. Ono, film je v podstatě jen o hudbě, hledat v tom něco víc než jen lehce prokouknutelnou slaďárnu je blbost. Ale je to hezký :) ()

Lulu13

Hudba je všade okolo nás :).... Vcelku milé a pekné. Predvídateľnosť celého filmu mi v tomto prípade ani tak nevadila avšak tú naivitu deju som už prehliadať nemohla... ()

ABLABLABLA

Páni! Tenhle film mě naprosto okouzlil. Nemám k němu co víc říct, než že je bezvýhradně perfektní. Rázem se řadí mezi mých top 10. Ty melodie čili soundtrack a Freddie Highmore dělá z filmu to pravé a dokonalé. Samozřejmě i J.R. Meyers je výborný v jeho roli. Hudba prostě dokáže nemožné! P.S. Taky jsem si jako malá povídala s měsícem;) The music is all around us. All you have to do is listen 13.10.2012: Viděno znova - Vidím, že jsem zapomněla ještě podotknout tu nádhernou hru se světlem a opomenula K. Russell, kterou jsem vlastně v tomhle filmu viděla snad úplně poprvé, nebo spíše si jí všimla. A ještě něco, asi jediný vtipný okamžik ve filmu, o nějž se postarala J.S.Nash - ta malá holčina z kostela - You're like an angel - Ok, i gotta go. ()

blackrain

Ano, je to naivní pohádka s těžko uvěřitelným příběhem. Ale takové pohádky přece jsou, i když je někdo zabalí do moderního hávu. Prvních dvacet minut filmu jsem se rozhodovala, že ho vypnu nebo přepnu někam jinam. Pak se ale něco zlomilo a já se nechala unést a to i přes to, že mi bylo jasné, jak to celé dopadne. Hudba byla krásná. Freddie Highmore byl výborný a civilní. Robin Williams neměl moc prostoru, ale i tak se nedá jeho postava zapomenout. ()

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky