Pád

• USA The Fall (více)

Zraněný kaskadér, který leží v nemocnici v Los Angeles, vypráví pětileté Alexandrii fantastický příběh pomsty pěti dávných hrdinů z Indie. Chce však za to protislužbu a dívenka, toužící uslyšet příběh až do konce, mu za to nosí ukradené morfium.  Filmaři na železničním mostě natáčejí starý němý film, při němž se těžce zraní kaskadér. Tak začíná koprodukční film Pád, zasazený do fascinující nádhery indických paláců, jehož děj se odehrává ve dvacátých letech minulého století v nemocnici v Los Angeles. K lůžku ochrnutého kaskadéra Roye Walkera přichází pětiletá dívenka Alexandria s rukou v sádře. Kaskadér jí začne vyprávět fantastický příběh o pěti dávných hrdinech, kterým ublížil zlý guvernér Odious, a oni se proto vydávají na cestu pomsty. Do těchto postav promítá Roy sebe, lidi z nemocnice i mrtvého Alexandriina otce. Když je vyprávění nejnapínavější, přestane a pokračuje dál jen tehdy, když mu holčička prokáže „službičku“ a přinese mu ze skladu s léky morfium, jímž chce Roy vyřešit svůj tragický osud. Koprodukční dobrodružné fantasy drama natočil indický režisér Tarsem Singh. (oficiální text distributora)

Lencuccia

První půlhodinku jsem nevěděla, co si myslet a trochu se obávala, že pokud to takhle pojede dál, tak to bude tak na jednu, max dvě hvězdy. Jak se ale příběh rozjížděl, všechno mi to začalo zapadat do sebe, začala se mi líbit podivně vyprávěná pohádka a její barevné, fantaskní zpracování a posledních dvacet minut jsem již jen tajila dech. Jako obvykle se mi také velmi zamlouval Lee Pace. Je to zvláštně natočený film a doporučuji se případně nenechat odradit začátkem, ze kterého můžete mít trochu rozpačitý pocit, jenž ovšem přikládám pouze a jedině tomu, že je třeba si trochu zvyknout na styl jeho zpracování. Nakonec tedy za herecký výkon Lee Pace, za dojemný příběh, který vě mě zanechal spoustu smíšených emocí, a za originalitu zpracování dávám čtyři hvězdy. ()

danny79

Vizualne obcas zajimave, holcicka poslouchajici vypraveni svou detskou anglictinou roztomila, ale obsah jsem v tom nenasel zadny. Prazdny film s nevyraznym herectvim, kde vizual je jen slabe pozlatko. ()

proud.loser7

Are you trying to save my soul? Je jen hrska filmů, který ve mně zanechaly něco tak jedinečného jako The Fall. Slad úžasné kinematografie, perfektní herecké výkony (proč Catinca nepokračuje v hraní?!), překrásné lokace (i s Karlovým mostem!), a dvě dějové linky propojující v sobě Royovu bolest a Alexandřinu nevinnost. A konečný rozhovor dvou hrdinů mi doslova cupoval srdce na kousky. Na takové filmy se prostě jen tak hned nezapomíná. ()

Rudalon

Někdy se člověku život zhroutí v jediné chvíli jako domeček z karet: "Mám tady výsledky vašich testů z laboratoře". "Za týden si pro tebe přijde ženich."  Nebo jen: "Budeme mít děťátko"... Někdo má smůlu a musí škrtnout všechny své sny najednou. Úplně všechny.  My ostatní sny škrtáme tak nějak postupně. Některé se nám dokonce podaří zažít, nebo se k nim přiblížit. Když někdo najednou spadne do reality, která je mnohem tvrdší, než co kdy čekal, to je pád horší, než z mostu. A někdy stačí maličkost, třeba jen malé klíšťátko... Chápu Tarsemův film jako poctu lidem, kterým se najednou zhroutily všechny představy a plány a přesto zkoušejí žít dál. ()