Žraloci 3D

• Francie

Sharks 3D

Dokumentární / Krátkometrážní / IMAX

Francie / Velká Británie, 2004, 42 min

Rozpočet $5miliónovTržby USA $8,500,000Tržby Celosvetovo $14,000,000║ pekný dokument, plusom príjemný komentár /60%/(25.4.2010)

Videl doma v 3D na FullHD 3D Plazme Panasonic Viera 600Hz . Najhorší dabing aký som kedy pri dokumentárnych filmoch videl. Samotný dokument nieje nič extra kde by ste sa dozvedeli podrobné informácie o žralokoch. Je to slabý nádych druhov žralokov v oceánoch nič viac nič menej.(3.4.2011)

55% - Jiný pohled na tvory, kteří si díky Čelistem získali pověst chladnokrevných zabijáků...(20.10.2007)

Pomalu začínám žraloky chápat. Povedený dokument, který možná ani nemusel být ve 3D.(27.5.2012)

Hm. Myslím, že na dokumenty budu čumět doma a až si budu chtít vychutnat 3-D kino zajdu si na 3D Star Wars...až vyjdou. Dávám 50%(5.7.2006)

Zatím nejlepší 3D, i obsah poměrně slušný.(12.1.2013)

Průměrný dokument o žralocích,který by v televizi prošel bez povšimnutí. Pouze existence 3D prostředí jej činí zajímavým. V rámci snímků, které prošli Imaxem, je to zřejmě nadprůměr, ale myslím, že už je skutečně na čase, aby tato technologie byla využita k natáčení když ne k hodnotnější, tak alespoň akčnější podívané než edukativním dokumentům pro děti školou povinné. Mám ale neodbytný pocit,že Imaxovské snímky se jen tak nezmění, stejně jako komentář uvaděče před každým filmem, že plátno je vysoké jako sedm slonů, když se postaví na sebe....(19.1.2006)

Sice jsem při tom usnula, ale ta trocha mi stačila k tomu, abych si o dokumentu udělala obrázek. Bylo to impozantní, hlavně ve chvíli kdy žralok vyplaval z plátna.(15.6.2009)

Úžasné záběry podmořského světa, kde se setkáme nejenom s prapodivným tvorem Whale-Shark, který se živí planktonem a dalšími druhy žraloků (zajímavý je souboj o jídlo žraloků sličných), ale potkáme i delfíny, tuleně a rejnoky (konkrétně rohaté manty). Hlavním vypravěčem je skvěle nadabovaná želva, ovšem pro mě byly nejsilnějším zážitkem hejna sardinek průběžně měnící tvar. Ze speciálních brýlí mě sice po pár minutách rozbolela hlava, ale stejně bych byl pro delší minutáž...(18.1.2006)

• Lord Fuck

Příšerná a naprostá nuda. Tento žánr skýtá takový potenciál, ale zůstal zcela nevyužit. Jednim slovem latentní.(22.4.2006)

• Amgis

Svým žánrem klasický film, doplněn svýmy 3D efekty dělá z dokumentu lepší zážitek ale né na moc dlouho.(24.9.2006)

• Xylobalsam

Podprůměrný dokument, který měl obrovský potenciál, ale je zcela nevyužit. Nejen, že se nic o žralocích nedozvíte, navíc se ještě podíváte na nezáživnou 3D podívanou, kde není jediný dramatický moment, . A nakonec moc ani nechápu, proč se snímek jmenuje žraloci 3D, když je tam vidíme jen maximálně půlku snímku. 30%.(28.8.2006)

• marekspanel

Ještě, že jsem to měl jako bonusové bluray k jiným filmům a ještě, že to mělo jen 40 min. Pár pěkných záběrů, ale styl komentáře orientovaný na děti byl spíš směšný než vtipný. O žralocích se toho dovíte víc z Čelistí a kvalita 3D by taky mohla být o něco na vyšší úrovni. Na tomto se mi doma bude krásně usazovat prach.(22.2.2014)