Faunův labyrint

• Mexiko El laberinto del fauno (více)

Píše se rok 1944 a dvanáctiletá Ofélie jede se svou těhotnou matkou za otčímem, frankistickým důstojníkem, který kdesi v horách na severu Španělska potlačuje zbytky republikánského povstání. Život ve vojenské posádce ale nenabízí Ofélii pouze realitu poznamenanou boji s povstalci, všeobecným nedostatkem jídla a velmi chladným vztahem s otčímem – v nedalekém starodávném labyrintu potká dívka jednou v noci starého fauna, který ji prozradí, že je ztracenou princeznou kdysi mocné pohádkové říše a současně poslední nadějí na její záchranu. Než se ale opět setká se svým královským otcem, musí splnit několik úkolů. Fascinující podívaná a silný příběh o tom, že ve světě dětské fantazie se za život, čest a odvahu platí stejná cena jako ve světě dospělých. (oficiální text distributora)

moriero

Vizuálně překrásné a del-torovsky děsivé. A paradoxně by to zcela jistě fungovalo i bez Pana a všech těch monster. Válečný mlýn byl z hlediska filmařské lokace tím nejkouzelnějším jevištěm pro ty nejvýraznější charaktery. A já prostě miluju démonické postavy typu kapitána. Sergi Lopez ze sebe fakt vyždímal to nejlepší. Nenávist i respekt zároveň. Za mě 80%. ()

Astonko

Jedno z najväčších filmových sklamaní, aké som kedy zažil, dokonca sa cítim zle za len tri hviezdičky, keďže som od filmu očakával tak veľa a tešil som sa naň tak veľmi. Škoda, že fantasticko-hororová časť netvorí viac snímku, pretože tá je bezchybná. Takto je jej tajomná atmosféra stratená v labyrinte nudy, ktorá tvorí vo forme vojnových sekvencií väčšinu filmu. Ohromujúci vizuál a masky su tiež obmedzované len na scény z Labyrintu a na celý film sa teda viaže len vynikajúca kamera a hudba 6/10 ()

Ace.A.T.L.

Viděl jsem to s odstupem času a opět mě to neuvěřitelně chytlo. Člověk ta nějak dumá, co ho má víc zaujmout, jestli fantasy část příběhu nebo syrovost chvil mimo to. Je to podle mě skvěle udělanej film a má všechno, co mít má. Zamyslíte se nad životem, fandíte dobru a přitom je to celý jen o neutrálu. Konec Ofélie je něco, co jinde neukážou a ani nemaji koule to použít a to je jen a jen další plus. Finále je silný a naprosto dechberoucí. Za mě luxusních 5* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

stanlyOu

Del Toro na vrchole, kam už nikdy potom ani predtým nedosiahol.  Mix rozprávky a psychologickej drámy s metaforickým presahom na konci.   10/10 ()

Karbos

Tenhle film je bezesporu fascinující, kdysi jsem ho už viděl ale zapomněl, jak se jmenuje, přesto jsem si na něj celou tu dobu pamatoval a přál si ho vidět znova. No, a po letech se náhodou zadařilo. Představte si mix Hanebných parchantů, jakékoliv povedené fantasy, navíc doplněné o poctivé hororové prvky. Vyjde vám Faunův labyrint. Toro má prostě přesah nad běžnou komerční produkcí a hodnocení "pouhých" 81% VS 113. nejoblíbenější film mi dává jasně za pravdu. Btw, hodně dlouho jsem neviděl tak perfektně a věrohodné ztvárněné čiré zlo, jako v podání jednoho obyčejného kapitána Frankovi armády, Darth Vader je proti němu štěně. ()

wett

Po prvním shlédnutí jsem naprosto unešen! Skloubit prvky horroru a pohádky v dramatu. Tak to je pani umění! ()

zaack

Lehce hororová pohádka s vynikající atmosférou, originální výpravou a hudbou, jenž si zaslouží oscara. ()

Werewolf2

Nejlepsi film roku 2006. Nejbrutalnejsi pohadka v dejinach, kde u nekterych scen jsem odvracel zrak, coz se mi jeste nestalo. Del Toro je genius s neuveritelnou fantazii. ()

hrabě_olaf

asi jsem čekal něco lepšího. nebo jsem nečekal, že tenhle film bude takovej nějakej "prázdnej" - v jednom kuse jsem měl pocit, že se nic neděje. a že když nebudu bedlivě sledovat děj, že mi nic neuteče - a přitom se tam toho dělo "neúrekom" a mohlo mi toho útýct spousta (no, aspon mi utekl čas...) ()

Gesicht

Hodně zajímavá a emocemi nabytá (ne)pohádka. Možná chybí trochu větší provázanost obou linií (pohádkové i "reálné"), na druhou stranu vynikne kontrast obou světů. Bez pochyb úžasná podívaná, na kterou ale děti neberte. ()

Masquerade

Bravissimo mistr del TORO! Tento Fantasy sníkem z válečného Španělska mě vyloženě nadchnul. Krásné scenérie výborné triky (až na výbuch vlaku), bezvadná výprava a především neuvěřitelná surovost. Člověk nekdy žasne nad tou brutalitou. Děj je rovněž krásný a zároveň mrazivý a scénu se slepým netvorem dopuručuji pustit všem zlobivým dětem :). A happy end děti? Ten byl samozřejmě taky :). Výborných 90%. CF. ()

míšapes

nesdílím zde převládající nadšení. nezafungovalo na mě spojení války a pohádky (ale oceňuju, že je to pohádka spíše grimmovského typu), postavy se občas chovají nelogicky nebo hloupě a nezdá se mi, že by fantazie v tomhle filmu byla nějaká extra ultra. čekal jsem víc (vzhledem k pověsti, která tenhle film předchází, není divu). a byl bych unešenej z toho bubáka, co sedí za stolem, ale zdá se mi víc než inspirovanej klipama tool. PeS: dal bych dvě hvězdičky, ale sergi lópez je opravdu hnusák. ()

xcomex

...průběh celého filmu byl velice pozvolný a řekl bych tak pěkně hoden na tři hvězdičky...závěr ovšem celému ději i atmosféře a celkovému dojmu zanechaném v divákovi rázem vyhoupla hodnocení o stupeň výše...osobně hodnotím tento film jako dlouhý klid před velkou bouří dojmů v samém závěru. ()

Tade

Tak tohle je ten superskvělý oscarový kdovíjaký film? Nevím šlo to mimo mě, kde mě to mělo dojmout.. nedojalo, kde mě to mělo zhnusit.. nezhnusilo. Za fauna, požířače dětí, ropuchu a kořenové dítě 5*, za kapitána fašistu 4* ale jinak to na mě nějak nedolehlo nebo co. chtěl jsem víc hororové pohádky a míň toho okolo. Pak by to byla jiná..asi. ()

J!b

Skvělá pohádka, která vlastně pohádkou vůbec není a už vůbec není pro děti. Drsný svět dospělých během jedné z nejhrůznějších etap 20. století se odráží v chvílemi jen o něco méně děsivé dětské fantazii. V tomhle filmu mě dostalo skoro všechno od vizuální stránky, hudby, hereckých výkonů, hutného příběhu až po mou oblíbenou hispánštinu, kterou až tak často v kině neslyšíme:) ()

Del Toro natočí vysněného Pinocchia

Del Toro natočí vysněného Pinocchia