Sněhový dort

• Velká Británie Snow Cake
všechny plakáty

Snowcake je příběh o lásce, přátelství a neortodoxním vztahu muže unikajícím své minulosti, autistické matky, která se musí vyrovnat se ztrátou své dcery, a vášnivé ženy držící si lásku dostatečně od těla. Když Alex zastaví mladé stopařce Vivienne, nemá ani tušení, že jeho život se v mžiku otočí vzhůru nohama. Havarují a Vivienne na místě zemře. Díky pocitu viny se rozhodne navštívit Vivienninu matku. Netuší však, že Linda je autistka, která sice chápe, co se stalo, ale není schopná projevit jakékoliv emoce. Alex se rozhodne u Lindy zůstat a postarat se o pohřeb. Netrvá však dlouho než si začne románek se sousedkou LIndy Maggie, což se vůbec nelíbí jednomu místnímu policistovi. Ten přijde na to, že Alex byl odsouzen za zabití člověka a nedávno opustil vězení. S blížícím se Vivienniným pohřbem se začíná na povrch dostávat Alexova temná minulost... (oficiální text distributora)

Antonymi

Hezký laskavý film, který stojí a padá s herci v hlavních rolích. Sigourney Weaver je ve své roli autistické matky vynikající, Carrie-Anne Moss je sympatická, ale ve skutečnosti by její postavu mohl hrát kdokoliv jiný a nevadilo by to a Alana Rickmana jsem si nechala nakonec, protože jeho výkon opět hovoří o tom, že sledujete pana Herce. Příběh je jedním z těch, které tu byly a budou - lidský, uvěřitelný, křehký, zaměnitelný. Mohli byste si pustit jakýkoliv jiný film s podobnou tematikou a výsledný pocit by to ve vás zanechalo stejný. Proč tedy sáhnout zrovna pro Sněhový dort? Inu, pro mě osobně stačil jako lákadlo Alan Rickman. Pokud postačí i pro vás, jsou to čtyři hvězdičky. Pokud ne, jednu si uberte. ()

Janebuschka

Sněhový dort je můj snad nejoblíbenější film s Alanem Rickmanem. Viděla jsem ho už tolikrát a přesto mě stále fascinuje a okouzluje. Alanův až civilní projev působí neskutečně dojímavě a zranitelně. Nádherně křehký film, který je stejně jedinečný jako “Perfekta mundo”. ()

HonourUK

Davam 4 hvezdicky ale rozhodovani mi trvalo docela dlouho. Na 5 jsem z toho ale nebyl unesenej dostatecne dlouho. Velice silny pribeh, hutny scenar, zpracovani atd. Byl jsem vtazen do deje a netusil co se deje kolem. Abych popsal svy dojmy vic, musel bych prozradit neco z deje. To nechci, protoze uz ze zacatku je tam jeden zvrat, ktery me vyrazil dech /me obrazne, postave na platne doslova/. Uz i tohle je moc. Jediny maly minus bylo, ze jsem misty Sigourney W. neveril. Nejsem si ale jist, jestli to bylo zpusobeno jeji nebo moji neschopnosti. ()

Isirian

Za všechno. Za mého oblíbence Alana Rickmana, za Sigourney Weaver a její autistku Lindu a...a...a vypsat všechno by bylo moc dlouhý. Zvláštní film, ale zanechá emoce, zážitek. ()

Seth.c

nádhera... tenhle film má všechno. skvělé obsazení, strhující scénář, pěkný soundtrack, komedie, romantika, drama... prostě paráda ()

miccio

Uznávám, že jsem divná osoba. Neoslovují mě velkofilmy, řadu supertrháků jsem si nechala s klidným srdcem ujít už proto, že do hlavních rolí nestaví dobré herectví a děj, který mimochodem považuju u dobrého filmu za hlavní předpoklad, ale (3D) efekty a profláknuté ksichty. K tomu stačí už jen doplnit dílko nějakou kvalitní omáčkou, jako je například na hlavu postavený děj, špatné herecké výkony, patos, vulgarita, litry krve či křečovitý humor lidí, u nichž se o přítomnosti inteligence dá s úspěchem pochybovat. Přidejte mohutný mediální průtah a velkofilm je na světě. I proto mě těší tyhle polozapomenuté, nenápadné filmy, které si na nic zvláštního nehrají, ale které vás prostě a jednoduše potěší. Připočtete-li si i dobré herecké výkony jimž kraluje Alan Rickman, není proč si stěžovat. Dala bych tři a půl, ale už kvůli Rickmanovi by to nebylo fér. Za čtyři****. ()

Misabarry

Tento typ filmů mám prostě ráda. A čím víckrát Snow Cake vidím, oceňuji jemné detaily a nuance, soundtrack, a vůbec. Sladkobol mnozí nemusí, ale tady mi celkem sedl. ()

KristKrist

Sněhový dort...na pohled obyčejný,ničím nějak výstřední film s dobrým obsazením. U děje jsem se ale v žádném případě nenudila,ba naopak. Sice je to drama,ale já se u některých dialogů hodně nasmála a to díky Sigourney Weaver,která hraje roli autistky opravdu skvěle a dívat se na to,jak leze na nervy Alanu Rickmanovi,co svou roli hraje jako vždy skvěle,je zajímavý zážitek. Nakonec se tito dva sblíží a budou z nich přátelé. Sněhový dort není žádná filmová bomba,kterou zná celý svět,přesto ho mám ráda...možná pro svou ´´obyčejnost´´. ()

megadony

Snow cake mě rozhodně zaujal, možná pro moji posedlost sněhem- ČISTÝM :-). Film plyne zdánlivě poklidně, ale přitom je člověk postaven před silné příběhy hlavních postav. Herecké výkony Alana Rickmana a Sigourney Weaver jsou výborné a věrohodné, myslím, že film je natočen velmi citlivě, žádné velké výlevy, žádné mega dramatické scény (až na tu úvodní srážku s kamionem), ale přesto dost působivé. Člověk tak nějak od začátku tuší, co trápí Alexe, doufá, že Lily projeví nějaké emoce, ale líbí se mi, že se tu netlačí zbytečně "na pilu", někoho ta poklidná plynulost může až nudit, mně osobně to naprosto vyhovuje. ()

Halekal

Chytrý, milý film. Z dramatické zápletky se nedělá velké drama, spíše jako platforma pro servírování lidských osudů. Než o smíření se ztrátou je to o smíření s vlastní osamělostí a s absencí touhy se z této osamělosti vymanit. ()

andy60

Posmutnělý příběh jak zimní krajina kdesi v zapadákově. Hraje se tu s city a emocemi, ale pro mě je svět autistů jedna velká neznámá. Nedokázal jsem film naplno prožít, i když herci se snažili, jak jen to šlo. ()

JaKoPra

Zajímavé téma, bohužel herecké výkony to dost shodily. Sigourney to podle mě očividně nesedlo, zkrátka jsem jí to vůbec nevěřila. Alan R. taky nic moc. Umím si představit, že by se mi to mohlo líbit, kdyby hlavní role byly obsazeny neznámými herci, odehrávalo by se to někde ve Skandinávii a celé by to bylo zpracováno komornějším způsobem. ()

erdeguan33

Na film jsme se po přečtení obsahu velice těšili, ale přišlo bohužel zklamání. S. Weaver v roli autistické matky? Opravdu komedie. Vůbec jsme jí roli nevěřili, chvílemi hrála normální ženu a pak se chvilku zapitvořila, zkroutila ruce a stala se malým děckem? Škoda, že tuto roli nedostala nějaké méně kladná hrdinka. S. Weaver je již bohužel příliš pevně ukotvena v rolích kladných, charakterních hrdinek a tohle jí prostě nelze věřit. Její hraní nám bylo až nepříjemné. Děj filmu byl také lehce neuvěřitelný. Takových náhod najednou. Trošku přitažené za vlasy a až příliš překombinovaný děj. Ale jedna hvězda za herectví A.Rickmana, tomu jsme to věřili a hrál příjemně. Druhá hvězda za zajímavou, originální E.Hampshire, škoda, že v tomto filmu, tak brzy skončila a nemohli jsme sledovat dál nápady a život bláznivé, tak trošku také autistické, Vivienne. Třetí hvězda za námět. Škoda jen, že nebylo zpracování trošku jednodušší, čistější a uvěřitelnější. ()

Sejkorka

Alex , Linda , Maggie (Alan RickmanSigourney WeaverCarrie-Anne Moss).Tenhle film je především záležitostí těchto tří skvělých herců. Především Sigourney v roli autistické Lindy, matky Vivienn, která zahyne při autonehodě, kdy za volantem sedí Alex. Prožije pár dní v domě Lindy, pomůže s pohřbem, seznámí se intomně s Maggie a pak odjede. Konec je otevřený. Říkám si, kolik ještě uvidím filmů, kde hlavní zápletku přináší fatální havárie. A kterých je víc, nevyléčitelná nemoc, nebo tohle ? ()

dzzarka

Film je z roku 2006, já jej viděla v roce 2022....a byla jsem uchvácena, líbil se mi, možná protože jsem ročník 84... A věřte či ne, v devadesátých a dalších letech se filmy uměli točit.... minimální efekty, neskutečný výkon Ripleove z Vetřelce...tohle uvádím schválně protože zahrát autistickou matku chce odvahu a hlavně dovednosti a ona to dala a kupodivu na jedna s hvězdičkou, moc krásný film, určitě doporučuji ()