Sněhový dort

• Velká Británie Snow Cake
všechny plakáty

Snowcake je příběh o lásce, přátelství a neortodoxním vztahu muže unikajícím své minulosti, autistické matky, která se musí vyrovnat se ztrátou své dcery, a vášnivé ženy držící si lásku dostatečně od těla. Když Alex zastaví mladé stopařce Vivienne, nemá ani tušení, že jeho život se v mžiku otočí vzhůru nohama. Havarují a Vivienne na místě zemře. Díky pocitu viny se rozhodne navštívit Vivienninu matku. Netuší však, že Linda je autistka, která sice chápe, co se stalo, ale není schopná projevit jakékoliv emoce. Alex se rozhodne u Lindy zůstat a postarat se o pohřeb. Netrvá však dlouho než si začne románek se sousedkou LIndy Maggie, což se vůbec nelíbí jednomu místnímu policistovi. Ten přijde na to, že Alex byl odsouzen za zabití člověka a nedávno opustil vězení. S blížícím se Vivienniným pohřbem se začíná na povrch dostávat Alexova temná minulost... (oficiální text distributora)

ElizabethBay

Překrásné, poklidně plynoucí drama, které nepojednává o ničem víc než o tom, že se na krátkou dobu setkají dva lidé, kteří by se za normálních okolností nikdy nepotkali. Sledujeme to, jak si nenásilně vstoupí do životů a jak následně jdou každý svojí vlastní cestou, ale již navždy změněni. Alan Rickman se role ujal s grácií jemu vlastní a jeho partnerka Sigourney Weaver je mu více než rovnocenným protějškem. Kombinace něžné režie a citlivého soundtracku tvoří z filmu nezapomenutelný celek. ()

joshula

Vynikající herecký výkon od všech tří hlavních představitelů. Tohle je film na který se dá podívat kdykoliv. Pěkně zpracovaný s dobrou souhrou herců. Byl jsem hodně mile překvapen! ()

Rema

Mylím, že si Sigourney šla pro Oscara a ostatní jí to takovým tím normálním, civilním a pravdivým herectvím zkazili. Milý film. ()

AdamesWWE

[7/10] Silný príbeh, výborne spracovaný. Okrem tej skvelej atmosféry, dobrého anglického prostredia disponuje film peknou podmanivou hudbou a briliantnými hereckými výkonmi všetkých zúčastnených. Veľmi maa upútal príbeh od prvých sekúnd, radosť pozerať, naozaj kvalitná dráma. ()

Kamiiik

Linda: „Have you ever had an orgasm, Alex?“ Alex: „It has been known.“ Linda: „It sounds like an inferior version of what I feel when I have a mouthful of snow.“ … Příběhově se jedná o trochu chudší snímek, i když emotivně celkem silný. Sněhový dort si mě dokázal získat především obdivuhodným výkonem Sigourney Weaver. Nechápu, jak tu někteří mohou psát, že její postava byla hloupá a otravná, když jde o mentální postižení! Neznám nikoho s autismem, ale osobně jsem jí to všechno věřila a rozhodně mi nepřišla hloupá nebo otravná. A jako třešnička na dortu jeden z mých oblíbenců - Alan Rickman. ()

kolemjdouc

podle obsahu na obalu jsem čekala větší drama.Viděla jsem rozpačitý děj který se jen pomalu posouval dopředu a ne proto jak je u filmařů zvykem aby si divák situaci užil popřemýšlel ale proto že se hrálo o čas.Škoda.S námětem se dalo pracovat trochu jinak.Možná to bylo tím ,že mi Rickman připadl že si s rolí neví rady.I to se stává dobrým hercům ()

DannyBoy80

Ale jo docela to jde, Weaver hraje autistku hodně dobře I ostatní jsou celkem v pohodě včetně te pološlapky vedle :) Nicméně jakoby tomu chyběl tah na bránu. Takové sice fajn, ale plácání se pořád v tom samém a vývoj nikde. nicméně za zhlédnutí to stojí 69%. ()

dormouse

Alex vezme stopařku Vivian a záhy jsou obětí autonehody, při níž Vivian přijde o život. Alex jede se svými pocity viny za její matkou Lindou, která trpí autismem. Sigourney Weaver v roli Lindy je skvělá, Alan Rickman, kterého mám ráda, mi tady ale se svým permanentně tragickým výrazem dost lezl na nervy. Nevím, jestli je takhle mírná forma autismu pravděpodobná, nicméně i přes veškeré výhrady si mne film získal. ()

Vejrrr

Takové filmy mám rád. Nejsou strhující, běží pěkně v poklidu a hlavně jsou více o lidech než o lidských činech. Nerad bych použil slovo "nezajímavé", ale přesto mi tam něco chybělo, aby se z toho stal jeden z filmů co by se z paměti jen tak nevytratili, které by mě oslovili... A k autismu .. No ... Že by byl zajímavý a poutavý, to bohužel ne, zároveň ale... kdo může říct, že nerealistický... Do toho bych se nevrtal. Ve výsledku.. 70% (hvězdičky ovšem tři, protože jsem se 2x podíval kolik zbývá do konce :) ()

KatRi

Alexovy vnitřní boje, kdy se vyrovnává sám se sebou, svou minulostí, ale i přítomností, by vydaly na pořádně objemný psychologický román. A dobrý psychologický román. Jenže ve filmu to jaksi zůstalo kdesi mimo objektiv kamery, nebo ve střižně, nebo to tam prostě od začátku nebylo. Co přesně mám na mysli? Takové to pravé uvěřitelné lidské drama, ze kterého vás mrazí. To se totiž daří rozvíjet jen ze začátku,kdy je na scéně Vivianne. A tak jediné, co si odnášíte místo zážitku, je pocit, že v krizových a emočně vvypjatých situacích byste chtěli být autistou - jako Linda. A to je trošku málo, ne? ()

Milwa

Sněhový dort jistě nezachutná každému, je to výběrové sousto, takový malý 112 minutový vzkaz v lahvi...výborní herci, ale především citliví lidé, snažící se nám předat poselství o vřelosti, přátelství a lásce, bez výhrad....po pátém shlédnutí přesouvám do top10 ()

allebra

"To je dobré, o autismu vím všechno, viděla jsem ten film." Tak to je přesné! Spousta lidí si po zhlédnutí jednoho filmu o autismu zcela mylně myslí totéž! Ale "Sněhový dort" byl opravdu povedený a Sigourney Weaver byla výborná! ()

Loooki

"Snehová polievka na dušu". Neviem, prečo som ten fim, neobjavil skôr a bevidel som ho. S. Weaver, by si zaslúžila cenu za stvárnenie autistky. A film v ktorom sa mi C.A. Moss konečne vymanila z Matrixu a vedel som si ju užiť. ()

Marsello

Páčil sa mi tento film, ktorý poukazoval na povinnosť jedného muža, chorobu jednej matky a osamelosť jednej ženy v kontexte smrti, priateľstva, lásky, naivity a... ()

hazaba

Zajímavý příběh, kterému kraluje Sigourney Weaver s významnou asistencí Alana Rickmana a Carrie-Anne Moss. Jistě, počáteční zápletka stojí na vodě (nehoda, kdy do auta narazí náklaďák přijíždějící zleva místo zprava, by se mohla odehrát v Anglii či jiné zemi, kde se jezdí vlevo, ale ne v Kanadě), ale vzhledem k tomu, že ukazuje pohled na to, jak se autistická matka vyrovnává se smrtí své dcery, to lze odpustit. ()

Pet 510

Ohromě krásně a citlivě natočený netuctový snímek, s výbornými hereckými výkony, nádhernou atmosférou, skvělou zápletkou. Hodně oceňuju že se vám tu nikdo nesnaží mermomocí vysušit slzní kanálky, není to takovéto klasické drama. Celý film je jaksi povznesený nad sebou samým. Nemůžu než doporučit. ()

Fridecka

Jsem potěšená, že jsem se dozvěděla o jaký sněhový dort se jedná, celý film je plný sněhu. Kolem ústřední postavy muže je sice příliš mnoho mračen, nehody a tak, což je méně uvěřitelné. Ale pro celkový dojem to až tak podstatné není. Smekám před ztvárněním v podstatě 'socializované' autistky, kdy se múżete zároveň usmívat komickým scénám a vzápětí vás překvapí a možná rozesmutní jak hodně jinak uvažuje a cítí takový člověk a jak náročný je život s ním. ()

patroklos

Rickman skvělý, Weaverová taky dobrá, ale něco mi u toho filmu chybí, co nedokážu popsat... snad nějaký konec nebo naplnění? Nevím... ()