Pokojný bojovník

• Česko Tajemství rovnováhy (více)

Excelentní adaptace stejnojmené autobiografické knihy Dana Millmana. Dan je talentovaný sportovec, sní o olympiádě, má vše – poháry, holky, rychlé motorky, divoké party. Těžký úraz ale vše změní. Díky setkání se zvláštním cizincem Dan pochopí, že se musí ještě mnoho učit, mnohé překonat a spoustu věcí naopak opustit, než se stane pokojným bojovníkem a nalezne svou cestu. Nejde o klasický boj mezi zlými a dobrými, film vypráví o tom, jak se postavit konfliktům uvnitř nás samotných. (oficiální text distributora)

Vabr odpad!

Po Běláskovi jsem měl celkem vysoká očekávání s vidinou předem zdařilého kousku, neboť Bělásek byl vyšitej, co se týče mého vkusu, jako na míru. O to víc je zarážející, jak otřesný Pokojný bojovník je! Všechny, ale úplně všechny postavy jsou nesympatické, z toho většina téměř na maximum a Danny, jakožto hlavní hrdina, je fakt kulkyhodnej. Má neustálé změny nálad jako nějaká puberťačka, pořád se k někomu cpe a chvíli nato toho člověka posílá do háje a opovrhuje jím, dále je neskutečně nafrněným spratkem s arogantním vystupováním, přestože ještě zdaleka nic nedokázal, myslí si o sobě bůhvíco a třešničkou na dortu je, že nejezdí jako pito, nebo pitomec, ale přímo jako hovado, což se mu díky Bohu vymstí :). A ještě by měl být rád, že ho nikdo pořádně nesprcá za jeho ježdění! A to jsem si myslel, že Baby Driver byl špatná postava. Co teprve jeho Sókratés, jak si ho křečovitě pojmenoval. Ani nechci začínat… U něho člověk nepozná, jestli se chová jako dežo, jen protože je Danny hovado, nebo protože sám dežem je. Jeho filozofie je absolutně nemístná plná nesmyslných plků a superschopnosti, pokud by se tomu tak dalo říkat, které má, jsou více než hodně náhodné. Chová se, jak kdyby snědl Šalamounovo… (doplňte si). To mě tak neskutečně štvalo, a to jsem se teprve zmínil o dvou postavách. Další byly vesměs profláklí sporťáci, kteří si na hustý jen hráli, ale ve skutečnosti to byli srabíci. A to i ten zlej, kterej byl ze všech postav nejsnesitelnější, se nakonec ukázal jako hloupej obdivovatel Dannyho. A nejlepší je fakt, že takovýto namyšlení blbci, kteří po světě běhají (tady se točí na kruzích), vždycky dostanou, co chtějí a ještě jim všichni lobotomně zatleskají. Vyhodnocení: Přesně takové lidi nesnáším v reálném světě, natož pak v tom filmovém. Jiné hodnocení nedám. ()

kacaabba

Film mne nezaujal. Životní moudra neupoutala. Nicméně, pokud byste chtěli vědět, kdo je onen tajemný Sokrates, doporučuji stejnojmennou knihu od tohoto autora. Po úspěchu knihy Cesta pokojného bojovníka, na jejíž motivy je tento film, šel autor do historie a předložil nám životní osudy člověka, který zde vystupuje jako Sokrates. Ani v tomto románu nesouhlasím se vším, co se pronáší, ale příběh je to silný a krásný. Pokud tedy nejen koukáte na filmy, ale i čtete knihy, máte tip. ()

ecis

Nie prilis vyderana rezia, dlha stopaz, vela, ale vela mudrych a pseudomudrych pravd a rad do zivota a o zivote dokazali spravit s prijemneho zazitku len priemernu zalezitost. Scott Mechlowicz oproti Nickovi Noltemu vyzera ako radoby herec z beckovej teenagerskej komedie. ()

nathaniel 29

Inteligentný film s veľmi peknými myšlienkami. Film o životných hodnotách a cestách, o tom čo je pre nás dôležité.Málo akcie, ale skvelé na zamyslenie. ()

Gardenboy

Priemerný film o hrdinovi, ktorý sa vzoprel osudu a dokázal nemožné. Viac krát videný námet v spracovaní čisto priemernom.. ()

Respex

Jsem asi jeden z mála, kterým opravdu vadí Amy Smart? To je, ale pouze drobnost. Celý film na mě působí poněkud předvídatelně a nalinkovaně. V podstatě se o postavě ,,budhy,, Nicka Nolteho nic nedovíme a to velice vadilo. Co se týče hlavního představitele, tak to nebylo špatné, ale mohl nabrat trochu víc svalů aby gymnastu alespoň připomínal. režie průměrná, hudba ?, atd. Za mě 3* ()

Chosef76

Pokud mi naservírujete řízek ze sójového masa, budu reagovat přibližně stejně jako po shlédnutí Pokojného bojovníka. Vyumělkovaná oduševnělost a poselství, které má film povznést a obohatit diváka? Tak to ani náhodou!!! Nuda, nuda, nuda.... ()

Nekroskop

Knihu jsem četl, celkem zásadně ovlivnila můj život. Při sledování filmu jsem měl naštěstí pár let k dobru, takže jsem tolik nesrovnával. Co se mi velmi líbilo bylo kamera. ()

josieaddms

Včera v noci jsem zůstala dlouho vzhůru, jen abych dokoukala tenhle film. Ku mému podivu, se mi to moc líbilo. Mám většinou velmi skeptický náhled na filmy tohoto ražení. Knížku jsem nečetla, i když bych po zážitku s filmem měla celkem zájem. Snímek je prošpikovaný moudrými větami, které ale skutečně mají nějaký význam, film se netváří že je moudrý, ony ty věci které tento film říká jako názory, doopravdy moudré jsou. Navíc je to velmi dobře zahrané, ne jenom hlavní hrdina, ale velmi dobrý je tu i Nick Nolte. Opravdu jsem se snažila zamýšlet se nad větami a pravidly které Sokrates Danovi říkal nebo ukazoval. A myslím že to bylo natočeno velmi působivě, a třeba závěrečná scéna mě docela dostala. Vůbec, myslím si že všechno fungovalo jak má. A určitě je to film který ve mě zanechal hluboký dojem. ()

Dymatize

Pokojný bojovník mě trochu vyrazil dech. Ten příběh není až tak originální, je dokonce předvídatelný. Úchvatné na tom je to, jakým způsobem bylo téma nápravy sebestředného a sobeckého puberťáka zpracováno. A co že mě můj dech vyrazilo? Moudré poučky z úst N.Nolteho. Nejenže to nepůsobilo škrobeně, strojeně a rádoby chytře jako v jiných amerických hovadinách. Každičká věta co z jeho úst zazněla je pravda. ()

Henry Morgan

Rozhodně zajímavý pohled na věc. Možná byl ten film předem odkázaný k happy endu, jednoznačně neprůlomový, jenomže zádrhel je v tom, že to není ledajaký dojemný scénáristický kousek, ale skutečný život. To potom je hodno obdivu. Film asi nejsem schopen hodnotit objektivně. Trochu si uvědomuju, že to nebylo nic moc, ale na druhou stranu to byl silně motivační film, nabitý energií, sílou a odhodláním. Někdo se srdcem bojovníka to určitě ocení a slabší povahy se v tom mohou inspirovat. ()

Colour

Scenárista musel pracovať so zaujímavými myšlienkami, no netušil, kam skonopiť. Pchal ich na najnevhodnejšie miesta, nasilu, naviac priam bilo do očí, že si nevedel rady s obrazovým rozprávaním. Filozofické úvahy a myšlienky sami o sebe boli krásne, poučné, no v rukách pisálka vyznievali samoúčelne, nedovarene. Čo nedokázal scenárista, herci nezachránili. Hlavný hrdina bol veľký sympaťák, no tam to i končí. Jeho učiteľovi chýbala charizma a výrazná osobnosť, jeho slová som mu neverila. Mysteriózne prvky boli ďalším slabým prvkom. Veľká ambícia tohto snímku bola cítiť i z kamery a strihu, no neustále spomalené zábery mi len liezli na nervy. Výsledok: priemerné 3* ()

balcazar

Športová dráma, miestami až mysteriózna. Mohol to byť klasicky výborne spracovaný športový film, avšak... Vadilo mi trochu presýtenie myšlienkami, radami, ako spoznať sám seba, ako prísť na tú správnu cestu. Inak podáva dvojica Mechlowicz - Nolte veľmi solídny výkon. ()

cafu94

Přemýšlím, jak bych zhodnotil tohle mistrovské dílo.Jestliže existují poučné filmy, tak Pokojný bojovník je jedním z nich. Na filosofii, je založený celý film. Snímek, který dává člověku životní rady a obsahuje moudra. ,, Zapomeň na minulost a žij přítomností. " ,, Pořád se něco děje. " ,,Vysyp odpad. Ten nepořádek je jediná věc, co Tě drží od toho, na čem jediném Ti záleží. " 100% ()

Forty-

Príbeh mladého frajera, ignoranta, ktorý si ide bezhlavo za svojim cieľom. V živote stretne záhadného starého mentora, ktorý mu trpezlivo odovzdá svoje ťažko nadobudnuté vedomosti a múdrosti. Na to aby si ich spomínaný frajer uvedomil, musí najprv poriadne padnúť na hubu. Ak vám toto príde ako zaujímavý námet na film, tak prosím. Pre mňa to bolo ako zahryznúť do bramboráku z ktoého následne vytryskne nečakane hnusná mastná šťava plná klišé. ()

Blondpipi

První dojem...asi pěkná chujovina. Zas chlapec, co tréninkem sebe sama a své vůle, k poznání pravých hodnot života došel. Druhý dojem, ty věci, co mu říká strejda o životě, ale vůbec nezní jako bláboly. A čím víc o nich přemýšlím, tím víc cítím, že jsou pravdivé. Nacházím poznání, že můj život je uspěchaný, v mnoha ohledech povrchní a čekám pořád na nějaký boom, který si naivně myslím, že snad ještě přijde...no on nepřijde, budu už jen starší, hnusnější, blbější. Tak si říkám, kurva, proč já si vlastně neužívám dosyta, to co mám teď? To, že si pro samá očekávání neumíme užít krásný nevratný okamžiky je smutná pravda. To, že máme stále potřebu si hrát na něco co nejsme, další ukázka toho, jak nevyzrálý charakter my lidi máme.....to, že neumíme ani být sami se sebou spokojeni, z toho pramení všechno ostatní. Ale i když mi tohle všechno nabíhalo při sledování tohohle filmu, vím, že stejně se budu trápit každým kilem navíc, každá nevědomost mi bude důkazem, že nejsem tak chytrá jak bych si přála, že láska by mohla být jistě i romantičtější, než ji zažíváme a tak dál .....My prostě nejsme schopní být spokojeni ve všech ohledech a možná je to dobře, naše nespokojenost funguje jako motor, co nás posouvá dál ..jinam. Nicméně ten pocit, že pochopím vše a budu věci vnímat tak, aby mi bylo dobře, za ten bych se nezlobila. ()

forkys

Motivující film. Hledání klidu v duši = nejlepší lék na zbavení se strastí. Ve filmu zaznělo dost hlubokých myšlenek, které si uvědomuje v životě minimum lidí, každý se dere za svými cíli, ale co bude po jejich dosažení? ()

Nocturno culto

Začátek mě vážně navnadil, byl jsem zvědavý jak to bude pokračovat a mé očekávání se bezezbytku naplnilo, takový film má celkem dost co říci .. Nick Nolte v roli jakéhosi guru byl naprosto přesvědčivý a perfektně to zahrál i pro mě dosud neznámý Mechlowicz ..Lidi by si měli tenhle film vzít k srdci, obsahuje dostatek zajímavých citátů a v kontextu rozhodně nezní jako nějaké přemoudřelé fráze ..Pro mě za čistých 80 % ()

Thrain

Hodně inspirující film o tom co je v životě nejdůležitější. A to o uvědomnění si a vychutnání právě probíhajícího okamžiku, protože každá prožitá chvíle je jedinečná. "Kde jsi? Tady. Jaký je čas? Teď. Co jsi zač? Tento moment." ()