Svatební váza

(festivalový název)
  • Belgie Vase de Noces (více)

„Ohromnou cenu má v lásce to, co se zve perversí a neřestí: jsou to způsoby nejrevolučnějšího myšlení a jednání,“ píše Dalí ve své Viditelné ženě. V případě jednoho z nejneuvěřitelnějších filmů, jaké kdy byly spatřeny na plátnech kinosálů, autorského snímku belgického milovníka surrealismu a dokumentaristy (sic!) Thierryho Zénoa Svatební váza, jde ovšem o projevy milostného citu mezi mužem a prasnicí, z něhož vzejdou krásná trojčátka, přičemž ona revolučnost spočívá mj. v touze muže nahlédnout své nitro skrze pojídání vlastních výkalů. Bezdialogový, černobílý snímek, jehož formální asketizmus kontrastuje se zvrhlými projevy slasti a snově libidosními (zakopávání svině zaživa) i alegorickými (hlavy panenek nasazované malým prasátkům) výjevy, je obsazen jediným hercem, uzavřen do zcela oříznuté lokality rozpadající se farmy obydlené rozličnou faunou a doprovázen výhradně bizarní varhanní hudbou Alaina Pierra. Sólový protagonista této při vší divácké náročnosti podivuhodně mystické podívané, Doménic Garny, ve své kreaci starostlivého „otce“ zvířátek i prasečí dělohou přitahovaného degustátora exkrementů, dokonale evokuje tón celého filmu – naprostá tvůrčí serióznost až vážnost v souvislosti s neodolatelnou chorobností vize ve výsledku působí mimořádně zábavným, zvrhle komickým dojmem. Dlouhou dobu zakazovaná, i odvážnějším publikem a kritikou skandalizovaná filmová pocta surrealistické poezii odpudivosti a metodě psychického automatismu je uměleckou reflexí navenek i dovnitř obrácené všemohoucí vášně po uchopení trapně kauzální reality. Zoofilie a koprofagie jako bestiální fetiše člověka, sevřeného obsesemi všeprostupující smrti a neproniknutelných tajemství života. „První skutečně schizofrenní film,“ volali kdysi největší zastánci díla Boris Lehman či Henri Michaux… (Festival otrlého diváka)

Micro41CZ

Nejromantičtější příběh osudové lásky všech dob je tady! Těžce naturalistické, s geniálním soundtrackem a se třemi malými prasátky. Možná vám z toho bude špatně. A možná v bezdialogovém žraní hoven a souložení s prasnicí odhalíte reflexi samoty člověka a paralelu společnosti. Pokud chcete komplexní romantický film a ne tuctovou povrchní slaďárnu, riskněte to se Svatební vázou! ()

Tereszka33

Neoslovilo mě to, dokonce jsem se u té první půlky bavila více, než u té druhé. Vadila mi ta natáhla stopáž, dovedu si to lépe představit v 30 minutovém rozhraní. Takový klučina z vesnice, které má až moc rád své prase, až je sám prase, dokonce bych si ho dokázala představit, jak běhá po tom dvorku a chrochtá u toho. Ještě veselka chyběla, happy end se nekonal, škoda. ()

Taio

Zvedavosť ma premohla ale vypol som to v 15 minute a tu jednu zasranu nechutnu * davam za to že je to čiernobiele + ta hudba... strach a hroza z toho išla už vidim tie nočne mory ()

Bernhardiner

Nemám tak užasné inteletuální schopnosti a nejsem takový fajnšmekr, abych viděl nějaké umění v sexu s prasnicí. A nechci se ani tak tvářit. Režisér a jediný herec, který ve filmu hraje, museli brát v průběhu natáčení nějaký hodně kvalitní matroš. Jinak totiž nedokážu vznik takového "díla" pochopit. Nebo snad právě opustili blázinec? Musíme si uvědomit, že originalita za každou cenu není vždy tou správnou cestou. A navíc ta logika už tak nemocného filmu také dostala pořádně zabrat... hlavně, že náš zoofil měl na sobě bílou košili, která vždy zářila čistotou. Proč tomu tedy nedám odpad? Protože jsem moc hodný pejsek a protože by se originalita alespoň trochu ocenit měla. 10% ()

Cejny

Dekadence jak prase, čímž nijak nechci urazit hlavní představitelku tohoto nezvyklého, poetického brainstormingu. O překvapivé záběry, v hlavní roli s bachyní Kví-Kví, není nouze a ta první část filmu by se možná (no spíš moc nedala) chápat, stejně jako surrealismus Thierryho Zéna. A druhá půlka filmu? No k té se radši ani nebudu vyjadřovat, protože ta byla opravdu hodně mimo mé chápání. Ať žije zvrácenost a dekadence, nechť šmakuje! 40 % ()

coscarelli odpad!

Čo to bolo toto? Srať na nejake intelektualne žvasty, umelecke prežitie,... Čistá psycho sračka, uražajúca, zvrhlá..odporúčam len pre narušených schizoidov !!! Toto normálny človek s pravými životnými hdnotami musí ignorovať alebo už keď, tak spláchnuť do hajzlu. A tie intelektualne rozbory tohto hovna su takisto zbytočné, ako stierače na ponorke. ()

Dodmund odpad!

Film je naprostý odpad, ztráta času se na něj dívat, zbytečnost jej natočit. Toto opravdu není surrealismus a postrádám i zmíněnou inspiraci Boschem či Brueghelem. Pokud jej někdo považuje za umělecký, tak je pokrytec. ()

Rudinsky

Tento film sa nedá ohodnotiť ani racionálne popísať. Ak sa k nemu dostanete v rácmi temných archívov, neostáva mi nič iné iba vás varovať, no súčasne aj odporúčať túto surrealistickú úchylnosť. ()

HonzysKISS

Tady asi láska neprochází žaludkem. Nerozumím moc umění, jestli v tom má teda nějaký být. Líbilo se mi, že jsem viděl ve filmu něco, co nikde jen tak neuvidím (i když to je asi tím, že jsem z města :D). Hlavně scénku se slípkou. Nedivil bych se, kdyby to bylo podle reality. Někteří farmáři mají taky zajímavé choutky. Ten v příběh v tom je jasný, celkem i dost jednoduchý. A kdo má rád zvířátka o něco víc než normální lidi (:D), tak to asi pochopí. Klidně bych se nedivil, kdyby se do toho někdo dobře vcítil. Docela jsem chtěl i litovat hlavní postavu. Jinak nebylo to tak brutální a zvrácené, jak to může vypadat. Jako spíš bych to ohodnotil hůř, ale na druhou stranu, jsem u snímku neviděl nic chybného, maximálně to, že to bylo nudnější. Ono je to vlastně i tak akorát dlouhé. Tady jde prostě vidět, jaká je v jednoduchosti romantická krása. ()

Piggsy odpad!

Todle je typický příklad filmu, u kterého si člověk říká, jak to mohl vůbec někdo natočit. Úchylnost největšího kalibru, připomínající 'Salo aneb 120 dní sodomy'. Mám rád filmy, které se nebojí cenzury, ale todle byl už opravdu extrém. Jeden jediný herec neřekne za celou dobu jediné slovo a provádí věci, nad kterými zůstává rozum stát. Za doprovodu náboženské hudby a zvláštních pazvuků sledujete, jak se chlap živí směsí vlastních výkalů a krve mrtvých prasat, načež následně zvrací do plechové vany. Film nemá žádný děj, je to jen jedna úchylnost za druhou. Pokud chcete vidět, jak se prase ryje v hovnech, jak mu stříkají sračky z prdele a jak to do něj nějaký úchyl pere tak dlouho, dokud se mu nenarodí selata, pak vám tento film doporučuju. Podle mě to je neskutečná prasárna a zhovadilost - odpad ze všech odpadů ten největší! ()

Paldiny

Ak si odmyslíme všetky prasačiny spojené so sviňou domácou či zaváraním a žraním vlastných výkalov dostaneme film zaoberajúci sa samotou a neverou. Zároveň cez krištáľovo čisté kontroverzné poňatie nikdy nevyznie artové pozadie o aké sa táto snímka snaží. Ale zas komu by sa chcelo rozplývať nad krajinou - nekrajinou snímanou krásnym ružovým filtrom, keď zrovna za ohrádkou vešia miestny úchyl malých čuníkov a to iba preto, že sa mu nepodobajú. A možno by to chcelo umelecky dozrieť a možno radšej nie, v každom prípade nevšedný to zážitok, mimochodom, kompletne nemý! ()

Gore odpad!

Mám rád kontroverzní filmy, sem tam i úchylný, ale co je moc, to je moc. Nahatej farmář co souloží s prasetem, pojídá vlastní hovna, "oběsí své 3 děti" selata a zbytek času, něco přes hodinu čumí na zbytek své fauny. Víckrát vidět nemusím a ani nechci. ()

Endlessly

A viete že ten režisér ani nevyzerá naživo veľmi úchylne? Ešteže sme sa dozvedeli že má také vznešené inšpirácie a nie žiadne latentné túžby:) Viac ako sex s prasnicou ma však rozčúlil začiatok v podobe nastokávania hlavy bábiky na úbohé vtáčiky, to bolo riadne psycho. ()

Rathalos odpad!

Myslim,ze k tejto sracke skoda slov,stary brak,zoofilia je odporny humus,takych ludi by som najradsej,hmm,radsej sa nevyjadrujem...:-) ()