Sherry Swansonová, která byla závislá na drogách a spáchala loupež, se vrací z vězení. Přímočará mladá žena se snaží zařadit do běžného života. Naváže kontakt s bratrem Bobbym, který vychovává její dceru Alexis. S holčičkou, na níž jí velmi záleží, se pokouší obnovit normální vztahy. Nějakou dobu se zdá, že prolomí nedůvěru okolí a dodrží své předsevzetí fungovat jako zodpovědná matka. Úspěšně abstinuje a získá místo vychovatelky malých dětí... Zmatená Alexis však vyrůstá pod vlivem bratrovy manželky Lynn, která na Sherry žárlí. Odcizení dívenky s její skutečnou matkou se prohlubuje. Sherry, jež se mezitím spřátelí s drsným sympaťákem, propadne beznaději a znovu sáhne po drogách... Příběh byl podle autorčiných slov inspirován reálným osudem její kamarádky z dětství. Snímek Sherrybaby, natočený v lokalitách New Jersey, se opírá o přesvědčivý výkon Maggie Gyllenhaalové v titulní roli a prozrazuje autorčinu dokumentaristickou zkušenost. Ilustruje mechanismy návratu delikventů do standardní společnosti a je rovněž obecnější úvahou o mladých lidech, kteří v životě selhali a snaží se o nápravu. (oficiální text distributora)

sona123

Sherrybaby není vůbec lehký film, myslím lehce stravitelný. Chvílemi jsem byla otrávená, chvílemi znechucená, naštvaná, nebo nakopnutá pocitem euforie. A střídalo se mi to jako na horské dráze, podobně jako asi samotné Sherry. Může za to především výkon Maggie, která je tu famózní. Jak to ta holka dělá - co role, to jiný člověk, bez stínu pochybnosti, že by to měla být jen hra?! Nečekejte zábavu, ani odlehčení, téma ženy, která se vrátí z vězení, kde byla kvůli drogám a krádežím, a snaží se znovu obnovit vztah s malou dcerou, která mezitím našla domov jinde, to zavání více než jen depresí. Ale stojí to za to, u filmů se nemáme jen bavit a není snad potřeba i to těžké a černé vždy zabalit do stravitelného, chutného obalu - někdy prostě není prostor k smíchu a naději. I když... ()

livuska

Ach, aká škoda... škoda, že film, ktorý mohol byť nadpriemernou drámou, dopadol takto. Téma je veľmi dobrá, ale nie je využitý jej potenciál. Taktiež som čakala, že sa vzťahy postáv nejak vyhrotia, ale ani toho sa mi nedostalo. Aspoň, že Maggie bola, ako vždy, úžasná. ()

neneka

Ještě klika, že tu jsou komentáře od Boogeymana atd., protože já taky nemůžu jinak než 4 hvězdičky. Máma, která dělá, co může, a očividně i chce, jen jí to nevychází, protože má sama se sebou problémů víc než je zdrávo, ale přesto se zvedne a tím, že si přizná, že sama to nezvládne a o pomoc požádá, to u mě vyhrála. A Maggie je v ní hodně dobrá. ()

Honza dAve

Danny Trejo nezvykle v kladné roli ve velmi průměrném až podprůměrném filmu na závažné téma, nicméně s předvídatelným a nudným dějem. Maggie Gyllenhaal věrně ztvárňuje roli matky závislé na drogách. ()

DHDV

Silně nevyužítý potenciál. Mohlo to být opravdu lepší, asi tím že Maggie hodně přehrává a nedodvává své postavě potřebné charisma. Scénář je to velmi dobrý ale to se nedá říct o castingu. Snad první fim u kterého sem viděl, jak se netrefili s obsazením herců. Dám 3 hvězdy, ne za herecké výkony ale za ten potenciál… ()

Yojimbo

Ani Maggie Gyllenhaal, byť je to skvělá herečka, mě nedonutila soucítit s Sherry, což je špatné, protože jakmile chybí pouto mezi divákem a hlavní postavou, filmový zážitek jde do kopru. Tenhle film je podiný, takový neslaný nemastný, ale vysloveně špatný rozhodně ne. ()

kersten

krásny film, ale naozaj len pre tých ktorí naozaj vedia čo je život, aké úskalia prináša, len tí pochopia podstatu tohto filmu. ()

arkie

Vazny film o vaznych temach, o ktorych sa da diskutovat hodne dlho z odborného hladiska, ale film si uz druhy krat nepozriete. Okrem toho je to dost pomale ... Dlhe, relativne prazdne zabery, doraz je skor na prezivani, nez na akcnom deji. Excelentny vykon Maggie Gyllenhaal z hladiska reality, filmu vsak cosi chyba, co by ho robilo zaujimavejsim. ()

bono22vox

Na skromný herecký film o tom, jak těžké je začít znova, budu vzpomínat překvapivě dlouho. Ale asi jako jeden z mála, jelikož zde se film moc dobrého ohlasu nedočkal... ()

mira.l

Maggie Gyllenhaal mám docela rád, o to větší to bylo utrpení a zklamání. Jak to asi mohlo dopadnout? Od začátku jsem čekal, kdy si konečně pro něco dojde, no trvalo to nekonečnou hodinu, a pak trvalo další nekonečnou půlhodinu, než to vyšumělo do naprosto nijakýho konce. S postavou Sherry se nedá moc sympatizovat, vypatlaná rádoby ex-feťačka, která navíc není zrovna kliďas, to se pak nemůže divit, že se jí i vlastní dcerka bojí. Přišlo mi to jako takovej nějakej slepenec, kde pořádně nefunguje nic. Odpad nedávám jen pro celkem realistický výkon Maggie. ()

TSZ

Vůbec,ale opravdu vůbec,se mi to nelíbilo...filmu chybělo snad všechno,osobně jsem měl i poměrně velký problém uvěřit hlavní hrdince její roli,nemluvě o dosti nelogickém chování (jehož realičnost si asi neověřim,protoze nejsem bývalá feťačka propuštěná na podmínku).Zkrátka mi není příliš jasné,co chtěli tvůrci snímkem sdělit nám,divákům.Takže film se mi zřejmě zapíše do paměti jen tím,že je asi jediný v historii,ve kterém Danny Trejo nikoho nezabil:-) ()

rottik-cb

Sherrybaby sice není nijak převratné dílo světové kinematografie, ale 61% si tedy opravdu nezaslouží.. Vypráví dojemný příběh o matce malé dcerky, která sice asi není moc chytrá, a v životě udělala pár chyb, ale teď za to tvrdě platí... Trpělivě se vyrovnává s nehezkým chováním svého okolí (hlavně scéna s otcem zabolí) a všude naráží jen na předsudky- ono také není divu, vždyť byla závislá na drogách a právě se vrátila z vězení... Téměř dokumentaristický styl snímku dodává filmu na zajímavosti a Maggie Gyllenhall tu upevňuje svoji pozici královny nezávislého filmu. ()

Looka

70% M. Gyllenhaal mám opravdu rád, role v tomto filmu jí opět sedla dokonale. To bohužel nelze říct o dětské představitelce, která působí jakoby jí natáčení opravdu nudilo a neustále pokukuje kamsi za scénu. Taktéž poměrně tragicky působí D. Trejo v roli dobračiska. ()

jafuska

hodně podprůměrný film jak je nelehké navázat vztah s okolím a s dcerou když se někdo vrací z vězení, hlavní postava to docela pokazila, mohla do toho dát více emocí, aby to mělo grády, takhle na tento film rychle zapomenu nic mě to nedalo ()

nula87

Zajímavý nápad provedený bohužel nepříliš zajímavým stylem. A i přes zajímavé pasáže působí film příliš chtěně, schématicky, a nepřekvapuje. 60% ()

mauinka

Vynikající Maggie Gyllenhaal uvěřitelně narušená osoba.Pro mě byl tenhle film objevem. Do jeho zhlédnutí jsem si myslela,že k tomu, aby člověk začal ,,nový život " stačí ,, bejt čistej ". A ejhle, ono to asi není tak jednoduchý. ()