Sherry Swansonová, která byla závislá na drogách a spáchala loupež, se vrací z vězení. Přímočará mladá žena se snaží zařadit do běžného života. Naváže kontakt s bratrem Bobbym, který vychovává její dceru Alexis. S holčičkou, na níž jí velmi záleží, se pokouší obnovit normální vztahy. Nějakou dobu se zdá, že prolomí nedůvěru okolí a dodrží své předsevzetí fungovat jako zodpovědná matka. Úspěšně abstinuje a získá místo vychovatelky malých dětí... Zmatená Alexis však vyrůstá pod vlivem bratrovy manželky Lynn, která na Sherry žárlí. Odcizení dívenky s její skutečnou matkou se prohlubuje. Sherry, jež se mezitím spřátelí s drsným sympaťákem, propadne beznaději a znovu sáhne po drogách... Příběh byl podle autorčiných slov inspirován reálným osudem její kamarádky z dětství. Snímek Sherrybaby, natočený v lokalitách New Jersey, se opírá o přesvědčivý výkon Maggie Gyllenhaalové v titulní roli a prozrazuje autorčinu dokumentaristickou zkušenost. Ilustruje mechanismy návratu delikventů do standardní společnosti a je rovněž obecnější úvahou o mladých lidech, kteří v životě selhali a snaží se o nápravu. (oficiální text distributora)

anderson

Z tohto filmu som si zapamätal iba MAGGIE-ino sexy telo, za čo má odo mňa jasné 3 hviezdičky, pretože nepoznám inú súčasnú mainstreamovú sexicu, ktorá by sa tak rada odhaľovala. :-) TECHNICKÁ POZNÁMKA: Na DVD od BONTONu je neanamorfný letterbox 1,85:1. HNUS. (6.2.2008) ()

Necrotongue

Nebylo by to špatné sociální drama, kdyby.....nebylo tak nějak o ničem. Svého času jsem mu sice přiklepl tři hvězdičky, ale když se nad tím zamyslím, musím předpokládat, že jsem byl ovlivněn tím, jak Maggie Gyllenhaal představila téměř všechny své talenty. Faktem tedy je, že byl její herecký výkon pro mě i dnes jedním z mála kladů tohoto snímku, ale po repríze bych filmu třetí kousek nepřihodil ani za její plnočelnou nahotu. Se snímkem jsem měl totiž jeden zásadní problém; byl natočen podle stejného nebo velmi podobného mustru jako mnoho stejně zaměřených filmů před ním. Hlavní hrdinka sice seděla za krádeže, jimiž si zajišťovala peníze na drogy, ale vlastně za to nemohla, protože ji měl taťka příliš rád a drogy byly jediným rozumným východiskem. Já sice nejsem psycholog ani psychiatr a jsem ochoten uznat, že se na člověku dokáží ošklivé zážitky z dětství zle podepsat, taky si ale myslím, že záleží hlavně na tom, jak se k nim kdo postaví. Omlouvat hajzla, který pro své uspokojení porcuje lidi a jejich zbytky krmí prasata, tím, že měl chudáček těžké dětství, je podle mého názoru přinejmenším zcestné. Je to stejně stupidní, jako brát alkohol a drogy jako polehčující okolnost při páchání trestného činu. Abych to zkrátil; tvůrci zřejmě chtěli, abych s Sherry soucítil, ale s postupujícím dějem mi byla stále více nesympatická a její osud mi byl v zásadě ukradený. Tvůrci seriálu Maid (seriál) (2021) na to šli jinak a řekl bych, že právě oni našli tu schůdnou cestu. / Poučení: Horší než lítost je sebelítost. ()

rawen

Dobře obsazený a zahraný příběh ženy, která po návratu z vězení usiluje o přízeň svého dítěte pro mě trochu prohrávalo v té rovině, že jsem hlavní postavě nevěřil, že za její "zkaženost" a psychickou rozkolísanost může její prostředí. Prostě mi trochu vadilo, že bych měl fandit v počínání štětce a narkomance, která si (podle mého) za všechno může docela sama. Film ale stojí za podívání, to ano. 6/10 ()

ivishka

Přehlídka nálad jedné feťačky a ke konci ukázka její lidskosti. Vážně bych si přála dát vyšší hodnocení, ale nejde to. Bohužel opět celý film visel na výkonu hlavní herečky Maggie Gyllenhaal, která se snažila celou svou hereckou schopností zachytit myšlenkové pochody svojí postavy a předejít tak jakýmkoliv spekulacím o její neschopnosti. Feťačka, která zjevně díky problémům v rodině(pravděpodobně s otcem)spadla do drog a kradla a mezitím porodila dítě, které se jí ale po dlouhé době strávené ve vězení emočně oddalovalo... Nevím jak to muselo být pro matku těžké, ale nutno říct, že se skutečně snažila. Spolu s popiskem a obsazením do hlavní role jsem čekala mnohem více od tohoto snímku. Bohužel se z toho vylouplo průměrné drama se zářící hvězdou - Maggie. ()

kaylin

Některé filmy stojí na představiteli hlavní role. V tomhle případě je to představitelka. Maggie Gyllenhaal je skvělou herečkou, kterou mám osobně velmi rád, mimochodem i proto, že to není žádná z amerických krásek, ale prostě pěkná ženská. Ve filmu "Sherrybaby" nám navíc své přednosti ukázala v celé své kráse, a to jak přednosti herecké, tak přednosti fyzické. Herečtí kolegové jí zde nesahají ani po kotníky, na ni je upřena pozornost a ona dělá všechno, aby tuto pozornost ustála. Daří se jí to, její role je celkem dobře napsaná. Což je také tak nějak jediná role. Jsou zde motivy, které jsou naznačené, všechny jen proto, aby bylo vidět, jak může člověk padat na dno, co všechno mu v tom pomáhá. Těch vlivů je neskutečně mnoho a Sherry se setkala s velkým množstvím. Drogy, přátelé, kteří se na vás vykašlou, otec, který si rád sáhne, když nikdo zrovna není kolem, no a nakonec i ona sama, která si myslí, že je středem vesmíru, že se všechno musí dít tak, aby to bylo v její prospěch. Neděje se tak a ona se s tím jen těžko vyrovnává. Především pak s tím, že nevychovává svou dceru, která už jí ani neříká mami, ale Sherry. Jejími rodiči jsou teď Sherryin bratr a jeho manželka. Snaží se s dcerou sblížit, ale je to komplikované. Její postavě se dá jen těžko fandit, ale Maggie má přece jen něco v sobě, co vás úplně neodradí. Když už se s ní trochu sblížíte, film najednou končí. Krátká stopáž je sice hezká, ale tady se končí v tom nejzajímavějším. Je to škoda, pár minut navíc by tomu slušelo. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/12/sherrybaby-lets-dance-unesena.html ()

Damiel

55 % - Film v podstatě bez hlubší výpovědní hodnoty, rozehrané motivy jsou všechny vesměs zazděné. Plus za výbornou Maggie, minus za nečekaně nepříjemně vlezlého Dannyho Treja... ()

swed

Pokud alespoň trochu znáte americký nezávislý film posledních několika let, nemůže vás na "Sherrybaby" téměř nic překvapit. Klasickou náplň jako vždy tvoří peprná mluva, nahodilý sex, sociální problémy a nějaký ten kvalitní herecký výkon (Gyllenhaal) zaznamenaný civilní režií. Kromě toho musím konstatovat, že ta hodina a půl se tentokrát poměrně vlekla, proto hodnotím průměrem. 6/10 ()

thommas

Nezbývá než souhlasit s Cobrettym v diskuzi. I přesto, že jsem tento námět viděl již tolikrát, je právě Sherrybaby něčím výjmečným. A to rozhodně ne scénářem, ani chvílemi až dokumentaristickou formou, ale hereckým ztvárněním, které filmu dává upřímnost, která jiným snímkům na podobné téma tak chybí. Dokážete si snad v hlavní roli představit někoho jiného než Maggie Gyllenhaal? Pár audiovizuálně vytříbených scén, jako je běh hlavní hrdinky po ulici, kdy divák slyší pouze její dech, nevzdáleně se inspirující v Kurosawově Ikiru, ničím neruší a do jinak tvrdé kamery vstupují nenásilně. Z Kurosawy v poslední době těží prvky více filmů. A není se čemu divit - rušná ulice, zhrzený hrdina zahloubaný do sebe - a kolem jen ticho. Najednou je vytržen vzruchem zpět do reálného světa a je donucen naplno žít. Naposledy byla mistrovská scéna z Ikiru doslovně přepracována ve Fontáně Darrena Aronofského - doslovně znamená včetně dělníků svářejících železnou konstrukci v pozadí ke konci scény. ()

runner85

Námet by bol ako tak dobrý ale tak ako pri filme Sekretářka mi tam chýbalo veľa vecí a veľa vecí bolo zbytočných ... a necítil som žiadnu ľútosť s hlavnou hrdinkou, nikto je nekázal drogovať, kradnúť, atď ... potom to asi takto dopadne ... ()

Skip

Dobrý námět a špatný, dost nudný film. Maggie Gyllenhaal sice hraje, jak jen může, ale není jí to bohužel nic platné. Škoda promarněné příležitosti na dobrý film. ()

Aljak

Ani neviem či mám Sherry ľutovať alebo nie, lebo si za to mohla svojim spôsobom sama. Ale to ako jej vlastnú dcéru poštvala jej švagriná proti nej, tak to bolo poriadne hnusné. Však ktorú matku už by len tešilo, keby ju vlastné dieťa neoslovuje "mami" alebo menom? Takže v tomto mi jej ľúto bolo, ale inak až tak nie. Aj keď taká väzenská skúsenosť určite otrasie životom poriadne - a zaradiť sa späť do bežného života je nemierne ťažké, čo nám aj samotný príbeh labilne Sherry ukázal. Inak to bol úplne priamočiary príbeh, bez vyššieho posolstva - hádam len uvedomenia si vlastných chýb z minulosti. Rozhodoval som sa medzi 2 a 3 hviezdičkami, no ten koniec nestál za nič, takže 2*. ()

Andre3000

Báječná Maggie Gyllenhaal v příběhu o jedné chybě...o jedné velké chybě, která nelze vrátit a bude mít následky vždy. Film je chvílemi pochmurný, jindy zase veselejší, ale přišel mi dost opravdový a uvěřil sem mu. ()

pakobylka

Snímek je ke škodě věci rozehraný jen tak napůl … a jeho vyznění je možná až příliš smířlivé - jakoby se bál vyostřených situací. Naprosto přirozená a přesvědčivá Maggie Gyllenhaal ho sice spolehlivě vytáhne nad průměr, ale nic víc už nemůže být v silách jedné herečky. ()

zette

Gyllenhaal se role matky s nedobrou minulosti chytla a zahrala ji vice nez dobre. Bohuzel, na jeji postave stoji cely film, ktery jinak neprinasi vubec nic noveho. ()

Juto

Sherrybaby nie je v žiadnom prípade hrozný film ... Od prvého slova však presne vieme, kam transparentná akcia smeruje. 6/10 ()