Walter Sparrow, který pracuje pro město jako odchytávač zvěře, žije poklidně s milovanou Agathou a synem Robinem. Vše se změní, když dostane za úkol odchytit zatoulaného psa Neda. Zvíře ho kousne a uteče před ním na hřbitov, ke hrobu jakési Laury. Kvůli tomu Walter dorazí pozdě na schůzku s Agathou, která si krátí čekání v antikvariátu a koupí mu knihu 23 - Román o posedlosti. Walter se do knihy začte a je šokován podobností svého života s příběhem detektiva Rybky, jež se netýká jen minulosti, ale jakoby zrcadlila i současnost. Detektiv je posedlý číslem 23 a také Walter ho najednou nachází všude kolem. Na manželčinu radu zajde za psychiatrem Frenchem stejně jako v příběhu Rybka. Znovu narazí na psa Neda, jenž ho opět dovede k Lauřinu hrobu. Za vraždu byl odsouzen její učitel a milenec profesor Flinch. Walter ho navštíví ve vězení, přesvědčen, že právě on je autorem knihy. On však tvrdí, že Lauru nezabil a knihu nenapsal. Walter se dostává na stopu autora a dokonce odhalí místo, kde je zakopána kostra. Jeho žena mezitím objeví v opuštěném psychiatrickém ústavu krabici s nápisem Sparrow. Děj knihy, realita a Walterovy vzpomínky se děsivě prolínají a vedou ho k šokujícímu odhalení. (TV Nova)

Razzor_82

"To číslo bylo všude." Po tomhle filmu už "23" mít moc rádi nebudete. Konspiračně se tady tohle číslo zmiňuje snad milionkrát. Carry je přesvědčivý v pro něj nezvykle dramatické roli nemocného člověka. Propracovaný příběh má zvraty jako na houpačce. Charakteristika postav mě bavila. Mám rád filmy, které vás neustále nutí přemýšlet nad dějem. Jste totiž pořád ve střehu a drží vás v napětí. No a ještě když je k tomu originální konec tak s chutí tomu zatleskám. 7/10 ()

Zombo

Stále váhám mezi 2 a 3 hvězdami, ale nejzbytečnější resumé a zdaleka nejtrapnější poslední dialog (s hudbou dokreslující tu neuvěřitelnou parodii) s Carreym a Madsen mi jen těžko dovolí hodnotit jinak. Nechápu. ()

turbou

Tezko se to hodnoti...Dejove je to opravdu o nicem (ikdyz po shlednuti tohoto filmu si dam na par lidi pozor protoze 17.06. plus jeste navic rok 1985 me trosku stresuje :D:D) ale jinak je to fakt blbost!!! Co se tyce Jima Carreyeho...velmi mile me prekvapil a dokazal ze muze hrat i seriozni role a ne jenom dementniho lovce zvirat!!! Kdyz sectu vsechny plusy a minusu...davam 3* za odpocinkove, lehce napinave pokoukani na velmi dobreho J.C. ()

arkie

Snaha o mysteriózny thriller na základe všakovakých (často násilne) skombinovaných matematických operácii s výsledkom - hádajte, no čísla 23. Zaujímavosť filmu kolíše, miestami je to celkom napínavé, ale koniec je úplne zprasený, ikeď treba oceniť, že to aspoň dáva zmysel. Ikeď k realite to má hodne ďaleko. Nečakať veľa, radšej si to stiahnite, do kina na to ísť je škoda. ()

E lan

Dobrý temný záhadný thriller s nezvykle klidným Jimem Carrey v hlavní roli. Konec se asi dá očekávat, přesto určitě leckoho překvapí. Podle traileru jsem ale čekal víc... ()

Louie

Já s tímhle filmem žádnej problém nemám. Schumacher zvládá udělat celkem "příjemnou" atmosféru a Carrey je holt dobrej herec. Pointa je sice trochu okoukaná a jasná, ale i tak mě bavilo celou věc sledovat až do závěrečných titulků. Ale podle komentářů ostatních lidí jsem koukal asi na jinej film :-)))))))))). ()

joho

Narodil som sa v roku 1985. Súčet všetkých čísel=23..Mám 23 rokov,disk C na mojom PC ma nazov "FAT32"...3,5* ..SOM CISTY,ZBAVIL SOM SA CISLA... ()

BačaXXX

Slušná atmosféra na začátku, kterou vystřídá hloupý závěr, mi nedovoluje hodnotit lépe, byť Jim Carrey už v Trumanovi dokázal, že zvládne i vážnější role a tady je neméně dobrý. ()

ecis

Jeden obrovsky zmatok, z ktoreho si nic nepamatam...no, jaj, Jim Carey. Podla mna je Joel Schumacher jeden z najprecenovanejsich reziserov v dnesnych casoch. Hlavne poslednych 5 rokov nevyprodukoval nic specialne. No dufajme, ze sa nam pan reziser spamata v buducnosti; ze toto nieje klinec do jeho kvalitativnej rakvicky, ale nadychne sa a vyprodukuje nieco podobne jeho tvorbe z devatdesiatych rokov. ()

Zevon

Neustálý mišmaš kolem čísla dvacetři na druhou způsobů, jak otrávit diváka filmem, postaveným na jedinném a nepříliš pevném nápadu - numerologickým výčtem různých nesmyslů. Co všechno Vás potká, potkalo i co se děje má totiž původ v kdejaké číselné kombinaci a tímhle překvapivým zjištěním Vás bude celou hodinu a půl otravovat nemytý otrapa s vlastnoručně vymakaným názorem na svět a na jeho místo v něm a sjetá flákačka, která mu jde na ruku.Tak tohle už ne, pokud mne má z něčeho dobrovolně bolet hlava, raděj z nějakého moku, kdy mi předtím bylo alespoň dvě hodiny dobře a myslel jsem si, že jsem mistr světa. ()

Veseldaa.!

Viděl jsem Jima poprvé hrát v jedné z jeho "normálnějších" rolí a musím říct, že se mi jeho výkon velice líbil. I celkový dojem na film nemám nejhorší. Posedlost, stylizace, atmosféra, hudba -> zkrátka nechápu tak nízké hodnocení ! ()

waska

Jen tak namátkou 2.světová válka začala 1.9.1939 a divte se, není to 23! Bitva u Hastings 14.10.1066 a divte se zase, opět to není 23! Den D 6.6.1944 a hmmm, není to 23! A tak bychom mohli pokračovat dál a dál. Trochu nudný začátek, potom mě to docela začalo bavit, poslední třetina filmu nic moc a hlavně jsem začínal tušit nějaký přiblblý konec, kde se vlastně vůbec na číslo 23 nedostane, které je příčinou vlastně celého filmu. Hvězdičku navíc za skvělého Carreyho a sympatického čokla na silnici. ()

teddinka1

Jim, v, pro mě, nezvyklé roli. Možná i pro to se mi ten film až tak zalíbil. Rozhodně jsem nečekala, že vrahem je skutečně on, už vůbec jsem nečekala, že obviní svou ženu, že napsala tu knihu. ()

pistik

Tak toto bola ale neskutočná hlúposť. Pritom nápad nebol ani tak problémom a dokonca sa mi zdal, že nebol ani tak moc otrepaný. Ale to podanie a herecké výkony boli proste neskutočné. Už ma nikto nepresvedčí, že Schumacher je dobrým režisérom. Jeho podanie bol akokeby čistý amterizmus nejakého režisérskeho začiatočníka, ktorý nevie ako natočiť dramatické a vypäté chvíľky a ktorému robí vážny problém vyprávačstvo a komentovnie udalostí (mal by si dookola púšťať Scorseseho nech vie ako na to). A pritom dokázal natočiť jeden z najatmosferickejších trilerov a najlepší film s Nicom Cageom vôbec (8mm). Toto bola ale čistá hrôza. Tak isto Carreymu vážne (psychopatické) úlohy vôbec nesedia a už aj ako komik je riadne za zenitom. Takto je jeho výkon nemastný neslaný, rovnako ako chabý hudobný podmaz a obyčajný strih. Hoci sa knižné časti snažia tváriť ako noirove detektívky, nebudete im veriť a budete mať z nich pocit : "bože nech to už skončí". Fim je pre mňa jednoznačne sklamanie a vysvetlovanie zápletkky je zdĺhavé a ako pre idiotov. A pochybujem že na mojom hodnotení filmu má nejaký podiel to, že ma pri jeho sledovaní bolela hlava a mal som v sebe pár pív. ()

Italiano

Vidět Carreyho v takovéhle roli, to je co říct..Komediant ze dne na den poblázněnym psychopatem..Dobrá práce Schumachere. ()

BLADER

Čisto priemerný thriller, ktorý skutočne ničím nevyniká medzi ostatným priemerom. A to myslím aj v dobrom, aj v zlom. Jednoducho sympatický film, sú aj lepšie, ale na jeden krát rozhodne pobaví. ()

gemi

Proč mu sakra jeho žena dala tu knihu, když to všechno věděla? To je daleko největší nesmysl tohoto filmu. Ještě větší než samotné číslo 23. ()

Jim Carrey a režisér Juno si plácli

Jim Carrey a režisér Juno si plácli