Walter Sparrow, který pracuje pro město jako odchytávač zvěře, žije poklidně s milovanou Agathou a synem Robinem. Vše se změní, když dostane za úkol odchytit zatoulaného psa Neda. Zvíře ho kousne a uteče před ním na hřbitov, ke hrobu jakési Laury. Kvůli tomu Walter dorazí pozdě na schůzku s Agathou, která si krátí čekání v antikvariátu a koupí mu knihu 23 - Román o posedlosti. Walter se do knihy začte a je šokován podobností svého života s příběhem detektiva Rybky, jež se netýká jen minulosti, ale jakoby zrcadlila i současnost. Detektiv je posedlý číslem 23 a také Walter ho najednou nachází všude kolem. Na manželčinu radu zajde za psychiatrem Frenchem stejně jako v příběhu Rybka. Znovu narazí na psa Neda, jenž ho opět dovede k Lauřinu hrobu. Za vraždu byl odsouzen její učitel a milenec profesor Flinch. Walter ho navštíví ve vězení, přesvědčen, že právě on je autorem knihy. On však tvrdí, že Lauru nezabil a knihu nenapsal. Walter se dostává na stopu autora a dokonce odhalí místo, kde je zakopána kostra. Jeho žena mezitím objeví v opuštěném psychiatrickém ústavu krabici s nápisem Sparrow. Děj knihy, realita a Walterovy vzpomínky se děsivě prolínají a vedou ho k šokujícímu odhalení. (TV Nova)

Cannabis

film celkově není úplně tak hrozným počinem, ale velice ho sráží obsazení hlavní role... Jim Carrey se do této role opravdu nehodí a jeho herectví je dosti křečovité... závěr by si taky zasloužil být jiný a ne tolik zdlouhavý a nudný... jinak se mi film díky číslu 23 líbil a asi možná trochu proto, že číslo 23 je mezi mými přáteli takový fenomén, který hledáme všude... a stejně tak je to s číslem 17, takže očekávám taky nějaké dílko na toto téma... =) celkove sečteno a podtrženo - 3 hvězdičky *** ČAS 17:23 ()

Miloško

Na film som išiel s trochu inou predstavou, myslel som že to bude trochu také tajomnejšie,mystickejšie... Jim Carrey nepodal zlý výkon,ale mne viac imponuje v komédiách.. Záver bol dosť prekombinovaný, uplne zbytočne.. a na záver: Kto uhádne?? 258964:11258,304 kolko to je??? :-) ()

Daves97

Dobře, dobře, dobře. Natočit film, který je založen posedlostí nějakým číslem je docela...divné. Ale svým způsobem se mi to líbilo. :-))) A když jsem se uprostřed filmu poprvé podíval na hodiny, na kterých svítilo 23:23... docela jsem se zasmál. :-) ()

dražis

Opět další z mnoha filmů, kdy tralier předčil samotný biják. Možná číslo 666 by byl ten pravý počet hvězd pro pana Carreyho.666/23=28,9-5,9=23. To snad není možný. Dražis ()

Filipes

Číslo 23 je zajímavým psychotickým snímkem o tom, jak hledáme podobnosti kolem určitých věcí např. v čísle. Z části se mi film líbí už jen kvůli Carreymu. Mimochodem- narodil jsem se 23. Listopadu :D:D:D ()

FosaCZ odpad!

Naprosto nesnesitelny film. Doporucuji vypnout po 23 minutach, at ma ta otravna a kazdou chvili propominana symbolika alespon nejaky smysl... ()

ric

Rovněž bych tento kousek nezatracoval do odpadní stoky, Carrey se mi líbil; jistě: scénář má své mouchy. Dost se mi líbil i soundtrack od Harry Gregson-Williamse, místy lehce "rozumně" podobný tomu z Constatina. Škoda, že na CD Soundtracku nejsou všechny tématické kusy. ()

hasacisko

technicky bravurne zvladnuty, no obsahovo primitivny film. Asi v strede filmu som sa nudil natolko, ze som mal dilemu, vypnut alebo dopozerat. Ako tu uz ini napisali, hra sa na to, co nie je. ()

Prubner odpad!

Už ten námět je hrozná ptákovina, protože té teorii o čísle 23 nevěřím ani za mák. A scénář - to už je naprostý blábol. Celou dobu jsem měl pocit, že sleduju nějakou komedii nebo parodii, ale oni to tvůrci bohužel mysleli vážně. Inu, teplou, studenou a do klece s nimi. Jim Carrey by si měl obezřetněji vybírat scénáře, pak se nemůže divit, že mu klesá popularita, když hraje v takových sračkách. ()

toomm

Četl jsem tu spoustu komentářů o vyčítání toho, že se film točil okolo čísla 23. Ale o to přece šlo ne? Myslím, že to je velice zajímavý a netradičně pojatý film, u kterého se jasně potvrzuje, že Jim Carrey není jen komik, ale slušně zvládne i vážnou roli. 80% ()

neliCZka

Svým způsobem mě tento film docela připoutal k obrazovce a to se často nestává, tudíž mé hodnocení musí být kladné. Film je velmi přitažlivě natočen a je plný překvapivých momentů. Proč se na chvíli nevydat na pouť do nemocné mysli paranoika? A že takových kolem nás běhá víc než dost, jen to nedávají tolik najevo.. Rozuzlení příběhu pro mne bylo poměrně nečekané, což je opět jen dobře. Připojuji se ke golfistovi, také nechápu nízká hodnocení... ()

sirrgulo

Znepokující a chvílemi docela děsivý, v závěru se však vše objasní a tvůrci doufají, že překvapí. Podobných scénářů tu však už bylo více. Stačí vzpomenout třeba na Tajemné okno. A tak je 23 sice příjemným ale ne nijak oslnivým ani originálním snímkem. ()

asader

Docela náhoda,že sem o tomhle filmu přemýšlel jestli mu mám dát 2-3,a taky je zajímavé a věřte nebo ne při sledování filmu se hodiny zastavily na 12:10 škoda,že ne o minutu později z toho by šel mráz po zádech.Jsou to lepší 2 hvězdičky ten konečný zvrat sem nečekal,ale moc se mi to asi nelíbilo,protože prostě nemám rád takovéhle filmy co prostě musejí být ve tmě,musí jít uprostřed noci do tajemné budovy,musejí jít uprostřed noci jít do parku kopat mrtvolu.Film byl trošku i k pousmání,že se úplně všechno motalo kolem 23,až docela přehnaně,že to bylo jako křížovka,že každé 23 slovo na 23 stránce ten scénář byl opravdu,až moc přehnaný,ještě že nezašli ty výpočty,až tak daleko,že by počítali rovnici a hádejte kolik by vyšlo x :D. ()

Matthew00

Dokonalý príbeh ktorý vás nepusí zo sedadiel kým si ho nepozriete až do konca a nezistíte čo sa skýva za číslom 23. Herecké umenie Jima Carreyho priviedol v tomto filme k dokonalosti, perfektné prelínanie deja s minulosťou a prítomnosťou a dvoma roznymi svetmi. ()

Aywes

Prchal jsem, skrýval se, ale nakonec jsem prostě tentno snímek musel vidět.Jim Carrey jakožto hl.hrdina dramatického snímku.Každý by řekl "aj aj to nepude" a ano máte pravdu.Nesedí do role, ale snaží se.Pro mne jeto jednoduše šílený zvířecí detektiv nebo Božský Bruce.Těžko říct co mne zaujalo snad možná originalita a pár zvratů.Je to hezky zpracované, ale poněkud ubohé když se moc zamýšlíte.Nevím asi musím být šílený matematik, aby mne číslo 23 zaujalo.Bohužel moc to nešlo.Stejně aspoň ty 2*. ()

natalanka

Úžasný Jim Carrey. Dlouho jsem čekala, kdy začne dělat své grimasy a ono to bylo o zcela jiné poloze. Hrál. Hrál tak, že jsem zcela změnila pohled na tohoto herce. Dobře vymyšlený příběh, zápletka i rozuzlení. Je to temné, napůl comiksové, napínavé. :-)) ()

hippiesak

Dávám tomuto filmu 3+1 hvězdičky. 3 hvězdičky za děj (z poloviny nudnější), scénář (druhá polovinu filmu zajímavá, konec super) a 1 hvězdičku za styl, jak je film natočený, fakt super. Tedy celkem 4 hvězdičky. ()

Jim Carrey a režisér Juno si plácli

Jim Carrey a režisér Juno si plácli