Žízeň

(festivalový název)

Katolícky kňaz Sang-huyn sa rozhodne podstúpiť experiment a je na ňom testovaný zákerný vírus. Nastanú komplikácie a tak dostane transfúziu. Zázračne sa vylieči, no zisťuje, že transfúzna krv ho premenila na upíra. Ako katolícky kňaz tak musí čeliť láske, vášni a iným neduhom, ktoré mu boli doteraz cudzie. Spoznáva ženu Tae-joo, ktorá mu aj ako upírovi výrazne skomplikuje život. (cool827)

GodComplex

Absolutni dokonalost. Nejlepsi vampire film posledni dekady. Upirska love story nikdy nebyla tak brutalni, uchylna a sexy. Park se s tim vubec nemaze a jde za svym cilem naprosto nekompromisni a tou nejefektivnejsi cestou. Je zde citit silna inspirace rannym Cronenbergem - deformace masa, opravdu nechutne zabery, sex sceny, ktere brousi do ujeteho porna. Vsechno je to ale tradicne asijskym zpusobem podano velmi poeticky, romanticky.. a casto take vtipne a s nadhledem. Hlavni upirsky par je fantasticky. A to nadherne epicke a zabavne finale! Zapomente na vsechny hovadiny typu Twilight, Blade, nebo Underworld. This Is It! 9/10 ()

Popluh

Korejská ujetost v negativním slova smyslu. Park totálně kašle na psychologii postav a jejich vývoj, což je pro mě po Oldboyovi celkém zklamání. Žízeň se sice snaží, ale ani tak nenabídne nic co by mě zaujalo či znechutilo (přičemž ta druhá kategorie má ve výsledku bohužel víc kandidátů). Ve výsledku mě tedy zaujalo jen množství 5* hodnocení a znechutil film sám svoji špatností a bohužel i nudností. Těšil jsem se těšil a o to větší je výsledné zklamání. Pokud se vám líbil taktéž korejský Mutant, který nabízí podobnou směsici žánrů, pravděpodobně vás chytne i Žízeň. Já se bohužel nudil v obou případech. 40 % ()

Pirkaf

Po kouzelném, originálním a nesmírně imaginativním snímku "I'm a cyborg..." mě tentokrát Park poněkud zklamal a i když se tu najde několik skvělých momentů, celkově jako by nade vším čněla snaha o nekompromisní syrovost a brutalitu. Jenže tohle všechno už tu bylo a já jsem čekal přece jenom trošku víc. Nad tímto filmem se můžou rozplývat snad jen příznivci infekčních chorob, stříkající krve, zvracení či hnusu všeobecně. A nezapomenou si samozřejmě rýpnout do Twilightu. Jenže já se na Twilight rád podívám znovu, kdežto na Thirst se budu snažit co nejrychleji zapomenout. ()

nirvanafan

Ze začátku na mě už už nenechavými prsty hmatala nuda, ale Chan-wook Park vás nakonec donutí tu držku otevřít. Tenhle film je důkazem, že býti upírem je takřka stejnou noční můrou jako se stát upírovou obětí. Žízeň je silným zážitkem ani ne kvůli scénáři, ale spíše díky prezentaci jednotlivých scén. Jedním příkladem za všechny budiž závěr, který by jinde hrál na citlivou strunu dojemnosti, ale zde se zvrhne v nečekaně vtipnou frašku. ()

kaylin

Jihokorejský snímek „Žízeň“ režiséra Chan-wooka Parka je ukázkou toho, jak je možné natočit horor jinak, odlišným způsobem, jak i upíři mají stále co nabídnout, pokud se na ně podíváte. Ale je to také cvičení z pomalého tempa, které vás může místy dokonce uspat. Více jak dvě hodiny filmu je prostě dost a je jasné, že tady tolik nejde o děsivou atmosféru, jako o to, co se vlastně tvůrce snaží říct. ()

italka63

Musím říct, že jsem až tak netušila do čeho jdu, ale to co následovalo, rozhodně předčilo moje očekávání. Korejské nahlížení na svět zpracovalo prvky dramatu, hororu i černočerných kapiček humoru. Vlastně -rudých, rudých jako krev, vytékající z tepny. Co by pro spásu ostatních a zachránění lidských životů mladý, pohledný kněz neudělal. Přihlásí se do lékařského experimentu, ovšem s velmi nepředpokládaným výsledkem. Změní krev jeho povahu? Dokdy lze být člověkem, když se životně potřebujeme proměnit v cosi zlého? Určitě tenhle film stojí za podívání. ()

Mr.Pumpkin

V tomhle snímku je nemálo neskutečně zábavných momentů, které jsou ovšem utopeny v natahované 133minutové stopáži. 65% ()

hunty

Jak na horrory nejsem, tak mě Park s Bakjwi příjemně překvapil, asi zase tou "jiností". Krev a úchylnosti naštěstí nevadily, snad jen nemusela přijít scéna s flétnou tak brzo, protože jsem ještě stále obědval. ()

Toj

Po kraťasu v "Three.. Extremes" jsem čekal mnohem víc... Nejedná se o špatný film, ale o film, který mě ničím nezasáhnul, nezaujal, nepobavil, nevyděsil, nefascinoval a to vše jsem očekával... Ono je krásné si hrát s žánry, hledat hranice a rozbíjet tradiční konvence, ale já bych si dovolil tvrdit, že tady se to rozpadlo pod rukama... ()

Chrysopras

Nejlepší korejský film, co jsem ve Varech viděl. To žel ovšem neznamená, že by byl nějak zvlášt dobrý. Prostě ty předtim byly ještě o level horší. Pokud někdo napsal do průvodce, že jde o intelektuální horor, čekal jsem něco dost jiného. Kněz v podstatě žádné velké dilema neřeší a dopřává si krev plnými doušky. A pak už je to takový docela klasický schéma mixnutý korejskou ujetostí. Nesedla mi vůbec hlavní hrdinka. Naopak pochvalu si zaslouží hudba a kamera. Musim říct, že Korejci mi po těch třech filmech nepřijdou úplně normální a jen tak na ně do kina asi už nepůjdu... ( 44. KVIFF ) ()

kohaku

Nijak odvázanej jsem z toho tedy nebyl. Je to sice lepší než "Cyborg," ale ne o mnoho. Scénář mi přišel plytkej, potenciál některých dějových linek byl zbytečně nevyužit (mrtvý manžel, nevěra Tae-ju), a navíc mi příjde, že Pak zapomněl vyprávět a gradovat. ()

kagemush

Dvě scény ze svého žití už asi nevymažu. Ta první: po hádce se sousedem,taky desetiletým, se mi ke xichtu nezadržitelně připližuje letící dlažební kostka,-scéna jak ve zpomaleným filmu,kdy neschopen se pohnout jsem jaksi přijal tu nemožnost vyhnout se střetu s realitou a nevynutelnosti daného okamžiku.Což se mi pak stalo ještě párkrát.Jako tady tomu knězi.--Ta druhá scéna: mladá paní upírka se schová pod auto,by ji slunce nedostalo.Její už unavený přítel taky upír s tím autem ovšem schválně popojede o kus dál.......... .(jeden z mála fimů co nenacpu do žádný škatulky co znám, a že jich znám) ()

Lyncha

Trochu pomalejší rozjezd, ale druhá půlka stojí za to. Zdaleka ne jen horor! Po shlédnutí jsem měla spíš smíšené pocity, ale postupem času se mi střípky poskládaly a dozrály. I teď, po několika týdnech, se mi stále film honí hlavou. ()

wampilenka

Korejský film s upírskou tématikou na motivy Terezy Raquinové. Zní tohle už dost divně? To ještě není všchno: sexy upírem se zde stane katolický kněz - nakazil se vampirismem během transfúze. S tím se v jeho životě neobjeví jen touha po krvi, ale i po sexu. A jeho způsoby tišení hladu nejsou zrovna tradiční. Tyhle nesourodé prvky ve výsledku nejsou pejskokočičkovské, nýbrž vytvářejí úžasně podivný film s místy komickým ale spíše tragickým rozměrem. Kromě toho mě baví díla, v nichž jsou prvky z jistého kulturního prostředí "přehodnoceny" kulturou jinou. Tato možnost ve filmu Bakjwi nebyla promarněna. ()

TomikZlesa

Zvrácené, ovšem co se sexuality týče True Blood má navrch, krve je tu tolik že by se i Blade styděl a co se příběhu týče, je Twilight někde hluboko v prdeli. ()

Korejská žízeň v Hollywoodu

Korejská žízeň v Hollywoodu

23.05.2009

Pamatujte: Nemá smysl se rozčilovat. Hlavně klid. Oč jde? O jihokorejské hororové drama Bakjwi (na obr.), které jen před několika dny představil v Cannes Park Chan-Wook. Film vypráví příběh kněze,… (více)