Žízeň

(festivalový název)

Katolícky kňaz Sang-huyn sa rozhodne podstúpiť experiment a je na ňom testovaný zákerný vírus. Nastanú komplikácie a tak dostane transfúziu. Zázračne sa vylieči, no zisťuje, že transfúzna krv ho premenila na upíra. Ako katolícky kňaz tak musí čeliť láske, vášni a iným neduhom, ktoré mu boli doteraz cudzie. Spoznáva ženu Tae-joo, ktorá mu aj ako upírovi výrazne skomplikuje život. (cool827)

Mortemiss

Kruté, nelítostné, romantické, dramatické, strhující, kouzelné a napínavé. Takhle si představuji film s upírama a ne nějakou romantickou a přeslazenou buchtu od Meyerové. Tady se jde pěkně natvrdo, žádné zábrany, i ten děj je dokonalý. Kněz který miluje dívku a stane se z něj upír. Mám jen jednu poznámku, příště až budou točit, takový film, ať vynechají pulzující vředy, kazí to celkový dojem ;) ()

Florfila

Jedna z těch lepších upírovek. Smíšení všech možných i nemožných žánrů a přitom to působilo docela přirozeně. Napětí bylo dokonalé a konec mě vyloženě bavil... S krví se také moc nešetřilo a celkově to působilo realistickým dojmem. Upírovka bez příkras, tak tohle umí jenom Korea. Jen tak dál. ()

Silviaxx

Variánt upírskych príbehov je v súčasnosti doslova po milu jarmilu, a preto je celkom ťažké oceniť niečo ďalšie, keďže divák má s čím porovnávať. Bakjwi ma tak povediac valcoval, či už originalitou alebo podaním príbehu. Samozrejme, základná kostra v podobe upírskej tématiky ostáva neporušená, ale so samotným spracovaním sa tvorcovia popasovali vyslovene po svojom. Nie je to tuctovka v podobe tínedžerského romantického príbehu, v ktorom sú všetci šťastní a šťastne skončia. V tomto prípade je to iné, citlivejšie, hĺbavejšie, melancholickejšie, šialenejšie, zaujímavejšie a so správnou dávkou humoru. Bakjwi na mňa pôsobí ako rodič všetkých tých ostatných novodobých vampírikov, ktorý pomaly a veľmi precízne prerozpráva svoj príbeh a bez zbytočných silných emócií prídu na rad titulky. ()

arcticsky

Základní hororové klišé je zde zpestřeno celkem netradičním erotickým napětím a takovou tou asijskou bizarní atmosférou. Zajímavý, velmi koukatelný krvák. ()

Martyr

Min-sik Choi , Ha-gyun Sin a Kang-ho Song (clovek by z toho spravil aj vetu). Asi takto vyzera po dnesnom dni poradie mojich najoblubenejsich korejskych hercov kde donedavna treti menovany nefiguroval. Konecne zacinam mat pocit, ze v korejskych filmoch zohravaju ulohu aj samotni herci a nie len vynikajuca reziserska praca. Z vacsiny azijskych pocinov ma clovek pocit, ze herci nemaju podstatnu ulohu, pretoze pre nase oci vyzeraju ako by ich jedna mater mala a su len krovim vyborneho pribehu a prevedenia. Iba v malo pripadoch vsak mam pocit, ze herec je ako keby naozaj filmovou postavou co je prave pripad Kang-ho Song-a v Bakjwi aj ked to moze byt zapricinene komornym prostredim co vsak povazujem za pozitivum. Upirom a podobnym skomercionalizovanym filmovym temam sa uspesne vyhybam ale novy Parkov kusok predsa ponuka nieco viac. Aj ked ma vyse 2 hodiny , tak "Smäd" povazujem za vyborne natoceny a do posledneho detailu premysleny upirsky pribeh doplneny scenami ako vystrihnutymi s „Encyklopedie korejskych zvrhlych napadov“. Co viac moze chybat? Mam pocit, ze stari dobri korejci sa vracaju na scenu! Velmi ale velmi jemne pod 5. ()

Saur.us

Horor v podání Chan-wook Parka? Proč ne. A výsledek? Úchylná, krvavá, romantická podívaná o knězi, který bojuje se satanem v sobě a postupem času i vedle sebe. ()

Meteorista

Korejská upíří pomalu plynoucí romantika. Asijská tvorba je prostě jinde. A to „jinde“ se mi ve většině případů trefí do vkusu. Tendle případ to trefení se do vkusu zvládnul na 200 % – kdybych moh dát deset hvězd, tak dávám hned. ()

Kolssteyn

Upírská filmová tématika dokáže být málokdy zajímavá. Tady se to vskutko dařilo celkem nenásilně, ale vyvinutím většího násilí na režiséra, nebylo s tím tolik šetřeno. První polovina filmu je tak neskutečně utahaná (**), že druhá vypadá jak uměle na tu první naroubovaná (****). Pro tentokrát lepší "tři..." ()

agassi68

Zbytočne dlhé. Pre mňa nudné aj napriek snahe zaujať. Príliš vidieť snahu spojiť umenie so žánrom, ktorý na umenie kašle a dáva prednosť jednoduchosti. A možno Park už naozaj má svoj vrchol tvorivosti za sebou, čo mi je veľmi ľúto.. ()

Radek.SCH

Zavřete svoji mladší sestru do jiné místnosti, protože tahle (skoro)romantická upířina by jí mohla vyvolat dávicí reflex. Ale pořád čekám, kdy mě konečně nějaký upírský film skutečně potěší. Zázrak se nekonal ani tentokrát, i když k tomu Žízeň měla blízko. Na můj vkus ale moc dlouhé, místy nezáživné a málo cool. - 60% ()

GOREGASM

Chan-wook Park ve svém zatím posledním díle s chutí sobě vlastní bortí žánrové mantinely a zároveň dodává zcela nový rozměr subžánru upírské love story. Obrazově i atmosférou opět předvádí svůj nevyčerpatelný talent a jak už jsem si u něj zvykl, tak se nebojí i díky špičkovým hercům odvyprávět velice netradiční příběh bez jakýchkoliv tabu. Závěr je pak jen pomyslnou třešinkou na tomto úchvatném filmovém projektu 100% ()

Rockerman

Tak to je fakt síla! Občas jsem kroutil hlavou a nechápal jsem, jak někdo může vymyslet takový příběh. Buď byl scenárista sjetý nebo je to magor, nejspíše to však byl sjetý magor. Takový upírský film snad ještě svět neviděl. To však neznamená, že by to bylo nezajímavé, naopak. Velmi úchylné, brutální, ale i černohumorné. Překvapivý průběh a logický a efektní závěr. Spokojenost, téměř absolutní! ()

Puol

Formálne zaujímavá, vcelku originálna "upírčina" a občas veru až úchylné zábavná. Čo z toho keď postupne môj záujem o postavy vyprchal a na konci mi už bolo v podstate jedno, kto koho vysaje... V mojich očiach dosť sklamanie, od Parka som čakal viac. ()

sumperacek

Jedna z nejlepších sexuálních scén co jsem kdy viděl a krvavá jízda celou dobu. Zpočátku se film zdál být úchylný, ale po pár dnech se hezky rozležel v hlavě. Asi nejlepší co jsem na KVIFF 2009 viděl. ()

ontik

"Upírský film" tomuto druhu filmu se vyhýbám jako čert kříži.Většinou jde o tupý romanticko-horrový žánr.Světe div se ,ale po dlouhé době výtečný film, u kterého se člověk nenudí ani minutu.Na konci filmu jsem si řekl"Vždyť tohle je tak skutečné,přesně takhle nějak by to mohlo vypadat!"Film je Korejského původu ,který mu dodává syrovost,která u každého horroru nesmí chybět.Pro mě film měsíce 90% ()

Korejská žízeň v Hollywoodu

Korejská žízeň v Hollywoodu

23.05.2009

Pamatujte: Nemá smysl se rozčilovat. Hlavně klid. Oč jde? O jihokorejské hororové drama Bakjwi (na obr.), které jen před několika dny představil v Cannes Park Chan-Wook. Film vypráví příběh kněze,… (více)